Dousabel Dousabel komentáře u knih

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Moc jsem se na knihu těšila a zase mě nezklamala. No, i když musím uznat, že děj by se dal mírně osekat a zkrátit, některé pasáže byly mírně rozvleklé a trochu mě mrzelo, že v tomto díle nehraje hlavní roli oddělení Q, ale příběh Marca, zvlášť v první půlce. Ale když už dostane děj spád, je to zase parádní jízda:) A Carl s Asadem, spolu s Rose srší ještě větším ostrovtipem :o) Pro mě o malilinko slabší, než Složka 64, tak 4,5 hvězdy, ale nic to nemění na tom, jak se děsně těším na pokračování :)

26.10.2014 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

I když nejsem příznivcem sci-fi knih, tak Silo mě tedy totálně odrovnalo :) Výborný post-apokalyptický román, který jednou možná nebude jen příběhem, ale skutečností. Všechny hlavní hrdiny jsem si zamilovala prakticky ihned, až na Bernarda, toho bych poslala čistit jako prvního :o) Jediné, co mi při čtení působilo trochu problémy, bylo těch sto padesát pater schodů, zadýchávala jsem se a bolely mě nohy, jako bych tam s nimi chodila :))

28.09.2014 5 z 5

Rozdělila bych to asi takto: Prvních 300 stran supr, dalších 200 dobrý, pak 200 stránek, do kterých jsem se musela trochu nutit a posledních 100 zase supr:) Ale každopádně jsem moc ráda, že jsem Sinuheta přečetla a na konci měla pocit, že jsem ten jeho život opravdu celý prožila s ním:) A za ty pravdivá moudra, co přežila tisíciletí si 4 hvězdy rozhodně zaslouží.

08.07.2014 4 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Věřím, že pro spisovatele je to jedna z nejhorších věcí, co se mu může přihodit, a to ztráta krátkodobé paměti. Ale také moc nechápu, z jakého důvodu byla tato "kniha" vydána. Jak už tu někdo píše, je to spíše opravdu jen diář M. V. během asi půlročního období, plný schůzek zcela o ničem. Je plná sebelítosti, i když chápu, že autor to tak jistě poci´toval, ale člověk má z toho pocit, že se nikdy nic horšího nikomu nestalo. A rozhodně to není pro nikoho, kdo by potřeboval sám povzbuzení, kdyby procházel zrovna něčím podobným, po dočtení by si spíš asi každý hodil mašli. Ale věřím, že toto dílko na sebe určitě vydělalo, což bylo také autorovo jedno z největších starostí.

04.03.2014 2 z 5

Nebuď dlouho vzhůru Nebuď dlouho vzhůru Robert Lawrence Stine

Stopy hrůzy přesně, jak mají být. Strach, hrůza, nestvůry a sem tam nějaká ta rozsápaná mrtvola :D Škoda, že už mi není třeba 12, to bych z toho měla ještě lepší požitek a odmítala zase chodit v noci na záchod :D Takhle jsem se nebála, ale rozhodně mě to bavilo!

17.04.2018 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Mám moc ráda její knihy. I tahle je velice krásná, ale na můj vkus až moc. Sarah mi lezla na nervy a opravdu netuším, zda by 14-leté dítě bylo schopno dokázat to, co ona. Ovšem mistrně popsané chování a myšlenky rozvádějících se manželů, kteří se s obrovskou vehementností snaží popírat to, že se stále milují. Předvídatelný konec, žádné velké překvapení, působil na mě spíš úsměvně, než dojemně. Krásná kniha, ale až moc.

10.02.2018 4 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Úplně rudá knihovna! Ale velmi pěkně napsaná, až na ten závěr, ten už byl úplně klišoidně přitažený za vlasy :D Ale jinak kniha splnila vše v tomto žánru - stažené hrdlo z bezpráví, slzy, doufání k uzoufání, motýlci v břiše i rozpálené lůno :D :D a na konec samozřejmě přiblblý úsměv, který vydržel skoro celé dopoledne :)

15.01.2018 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Podle mého, dokonale vystihnuté chování, myšlení a jednání člověka, který se bojí zamilovat potom, co ztratil někoho milovaného. Opravdu zdařilé pokračování Než jsem tě poznala, i když jsem z toho měla obavy, povedlo se to. Jojo je prostě mistryně pera a v současné době nemá konkurenci v tomto žánru. Netlačila na pilu, bylo to psáno citlivě, jemně, nenásilně, hrozně moc jsem Louise fandila, ať se jí to podaří! A odpouštím jí i těch cca posledních 40 stránek strašných, ale opravdu strašných klišé, jak z amerického dojáku :D :D A ten záchranář Sam... ♥♥♥

28.12.2016 5 z 5

Luxus! Výborná knížka, snad u žádné jsem se tak ze srdce nezasmála! Toto se opravdu povedlo, zvlášť kapitoly o nakupování a zlomené noze! Ty mi způsobily několikaminutovou křeč v čelisti :o))) Vřele doporučuji, pokud se chcete pobavit.

11.12.2016 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Spíše než samotný detektivní příběh se mi strašně líbil popis myšlení a vnímání člověka postiženého pokročilou Alzheimerovou demencí. Maud si nejde nezamilovat a prakticky celou dobu mi jí bylo hrozně líto. Samozřejmě jsem byla opravdu zvědavá, kam se poděla ta Elizabeth a co se stalo se Sukey, ta detektivní zápletka je napsaná výborně, do poslední chvíle jsem netušila, co se s nimi vlastně stalo.
Není to žádný nervydrásající thriller, spíše takové poklidné vyprávění a vzpomínání, žádná velká akce se tam neděje a chce se to přece jenom obrnit notnou dávkou trpělivosti s naší zapomnětlivou Maud, ale za to, jak je její postava napsaná, rozhodně plný počet!:)

29.05.2016 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Paráda! Super thriller s geniálně propracovanou zápletkou a naprosto nečekaným rozuzlením! Na konci knížky mě čekalo opravdu velké překvapení, vůbec mě to nenapadlo! Opravdu, i při psaní knih platí, že ve dvou se to lépe táhne! :) Jdu se pustit hned do dalšího dílu.

27.04.2016 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Nejdříve jsem se nemohla dostat do děje, nemohla jsem se pořádně začíst a to mě docela odrazovalo, ale nakonec se to tak po šedesáti stránkách přehouplo do moc pěkného a hrozně milého příběhu. Na první dvě knihy to určitě nemá, toto je spíše taková oddechovka pro ženy, ale jsem moc ráda za info o delfínech a velrybách. (Ještě, že nemáme moře, jinak bych tam už stála s cedulkou Zachraňme velryby:) ) A hvězdu navíc, za to krásné překvapení na konci.

20.03.2015 4 z 5

Já bych to ani tak nepřirovnávala ke Staříkovi. Alan byl Alan a měl svoje dobrodružství a zážitky a Nombeko zase svoje. Možná se mi Analfabetka líbila ještě trošku víc, a v některých pasážích jsem slzela smíchy:) Vždyť je tolik knížek, které jsou jak přes kopírák a mě se styl Jonassonova vyprávění hrozně líbí a ten jeho černý humor je výborný. Pro mě za mě, může napsat dalších takový deset, já si ji vždycky ráda přečtu a aspoň si trochu oddechnu od ostatních severských krimi masakrů :o)

14.08.2014 5 z 5

Lolita komplex Lolita komplex Romain Slocombe

Po dočtení jsem se dlouho dlouho zamýšlela, jak se takové věci můžou v našem rádoby civilizovaném světě dít. A ještě v tak ctihodné a ctnostné Británii, jak se může na první pohled zdát? I když, jsme opravdu vyspělejší a civilizovanější, než před 70 lety? Vždyt se pořád stejně válčí o území, náboženství, tak proč by se nemohlo i kupčit? Lolita komplex se tímto tématem docela podrobně zaobírá, a i kdyby šlo jen o jednu, dvě, tři nebo deset holčiček, dívek, žen nebo stovky jak uvádí statistiky, stojí za to na to upozornit. Knížka se čte opravdu dobře, místy je hodně drsná, chvílemi jde skoro o porno, ale když si čtenář zvykne na ty dvě dějové linie, nutí vás to číst dál a dál, jak to s oběma hlavními hrdiny pokračuje a hlavně, jestli dojde k nějakému trestu a zadostiučinění.

22.07.2014 4 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Mnohem lepší, než první díl. Více propracované, ať už dialogy nebo samotný děj, ještě více napínavější a mnohokrát více zamotanější :) Před posledními pěti stránkami jsem si říkala, jak už to do sebe všechno konečně zapadá, že tomu už přicházím na kloub a po dočtení jsem další hodinu nemohla usnout a v hlavě mi lítaly samé otazníky a nevím vůbec nic :) Takže s chutí do třetího dílu a musím uznat, že de la Motte je Mistr Napínák :)

18.05.2014 5 z 5

Hra Hra Anders de la Motte

Velice dobrá knížka, originální zápletka, není to žádná krvavá krimi, spíše psychologický thriller. Chvilku trvalo, než jsem přivykla způsobu psaní a asi prvních 150 stran mi byl HP tak strašně nesympatický, že bych ho nejraději pleskla:o), ale pak nastal velký obrat a ted, v půlce druhého dílu už mu děsně fandím :)) Takže vřele doporučuji a jsem zvědavá, jak toto celé dopadne.

17.05.2014 4 z 5

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Hrozně milá a zábavná knížka. Kéž by to takhle fungovalo i ve skutečnosti:) Po dočtení ve mně zanechala velmi příjemné pocity a naději, že nikdy není pozdě na nápravu chyb, které dělá každý.
P. S. Nemáte někdo doporučení na firmu, co čistí koberce...? :)))

18.03.2014 4 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Čekala jsem od toho víc. Bezesporu je to krásný příběh, ale přece jen poměrně dost rozvláčný, s dosti hluchými místy. Ale ta základní myšlenka je pěkná. Bohužel se obávám, za což autor nemůže, že v dnešní době, s tituly obdařenými zlatými plackami a chrlícími tak tři denně, se takové knihy čtou hůř a hůř. Alespoň pro mě. Což je opravdu škoda.

14.10.2018 3 z 5

Michaela Michaela Miloš Urban

Na toto dílko jsem narazila v rámci hledání postavy se stejným jménem. A to jsem ani netušila, že to bude hlavní postava a ještě veskrze tak sympatická :D Četlo se to dobře, vtáhlo mě to do děje prakticky hned, nijak jsem se nesnažila bádat nad nesmrtelností brouka, brala jsem to jako hororovou povídku. Pravda, konec měl zřejmě hlubší podtext, který mi unikl, ale jinak jsem se bavila. A porno? Ale jděte, na každé desáté stránce malý odstaveček? Přečtěte se Emanuelu :D Zvrácené? To trochu je, no... Při představě hodinek a klíčů od auta :D :D :D

07.07.2018 4 z 5

Všechno je jinak! Všechno je jinak! Gilles Legardinier

Oddechová, nenáročná a lehce předvídatelná kniha. Ale krásná, hrozně milá a i docela vtipná, především ke konci :). Rozhodně se k ní budu vracívat!

05.05.2018 4 z 5