Dotcom Dotcom komentáře u knih

Marvel Studios: Obrazový průvodce Marvel Studios: Obrazový průvodce Adam Bray

Krásne spracovaný obsah filmov Marvelu do r. 2019 s jednou a podstatnou výtkou - chýba kompletne celý vesmír X-Menov. Netuším, či kniha rovnako vyšla aj v zahraničí (viď politiku vydania príbehov Dr. Who). Škoda.

16.12.2020 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Tak nám vyšla ďalšia Karika. No, čo k tomu povedať. Námet je zaujímavý a potešia sa aj priaznivci spoza rieky Moravy, nakoľko sa im zjaví Větrnice. Trošku sa zorientujete v miestopise okresu Ružomberok, zaskočíme k Oravskaj priehrade a navštívime aj prilahlú oblasť Poľska. A asi do dvoch tretín, ak čítame pomaly, pozorne, poľahky a zvlášť potme sa večer cestou na WC obzrieme, či sa v zrkadle neobjaví Lady In Black ( hudobne zaťaženým končitateľom možno pustiť aj rovnomennú skladbu od Uriah Heep) A to je všetko. Ako takmer u všetkých "hororových" kníh autora, nastáva aj v Smršti v poslednej tretine slovná Smršť, ktorá poteší maximálne sebamrskačov alebo milovníkov psychológie počnúc Platónom, končiac u Freuda. Pri minulej recenzii som ju nazval slovným průjmom. Tieto posledné tretiny sa už stávajú pre Kariku charakteristické. Neviem, či je to stratou invencie, alebo požiadavkou vydavateľstva na zaplatené množstvo slov u novely, ale pokiaľ nie ste masochista, tak to trochu naštve (hodilo by sa iné pejoratívne sloveso). Po páde do Priepasti je kniha o málinko lepšia, ale na viac ako na dve, dve a štvrť hviezdičky nemá.

12.12.2020 2 z 5

Atlantský gen Atlantský gen A.G. Riddle

Človek musí mat niečo prečítané, naštudované, miesto v hlave pre fantastické nápady, musí sa pohybovať a vedieť plávať medzi majstrami faktografickej literatúry od von Dänikena, cez Ludvíka Součka až k ďalšiemu doktorovi medicíny Steven M Greerovi, a ak má problém s -"popisy "děje," nikoli prostředí, úmyslů, důvodů, nedej bože, abych postřehla charaktery postav" koniec citátu jednej z recenzentiek - tak hlavne musí prečítať, analyzovať, ak niečomu nerozumie tak je tu strejček Google a po analýze môže vyhodnocovať. Ale po neprečítaní knihy (podotýkam prvej z troch) vynášať take silné názory tak to sa milá dáma môže zamestnať momentálne, ako editor toho, čo vychádza dnes na pulty českých a slovenských kníhkupectiev - značná časť kníh má v názve hviezdičky, aby sa táto tajomná knižka zaradila medzi ďalšie slovné průjmy. Ale už dosť o "recenzentoch", poďme ku knihe. Je už strašne dávno, čo som ju čítal a nemohol som sa dočkať pokračovania. Nájdeme tu veci o ktorých sa už dávno hovorí - nacisti na Antarktíde - viď operácia Highjump z histórie, sú aj snímky UFO nad Antarktídou a aj v Google mape sa dá nájsť havarované UFO v snehu, rovnako, ako spomínaná geogyzikalna anomália - takmer guľatý otvor v jednej z velikánov Antarktídy. Taktiež história pozná Die Glocke - nemecky Zvon, ktorý vyvíjali v Poľsku u obce Policzka, kde dodnes je kovová konštrukcia, ktorá údajne Zvon fixovala. Z Ancient Aliens sa potom človek môže dozvedieť o havárii Glocke a jeho unesení americkou armádou. Ako vravím, chce to len trochu fantázie, k tomu vymyslieť prepracované postavy a je z toho bestseller. A milá pani recenzentka, autor sa nezaštitoval žiadnym vydavateľstvom, knihu postupne zverejňoval na nete až autorské práva kúpil Amazon a čuduj sa svete - väčšinou knihe zrejme porozumeli, ak hodnotenia odpovedajú 80 - 90 %. Za mňa, ako fanúšika sci-fi v kombinacii s tajuplnú históriou slušných 90 percent. Cela trilógia potom 85, hlavne pre odflaknutý tretí diel. Kedy vyjde pokračovanie Pandemie - Genome mi z vydavateľstva Argo neoznámili. Medzitým autor napísal Long Winter Story ako trilógiu. Pôvodne mala byt trilogiou aj Archívy vymírání - Pandemie, Génom. Uvidíme. Pri dĺžkach kníh cez 500 strán to môže byť problém. Osobne milujem knihy okolo 1000 strán - vďaka za Kingove It, Svedectvi, Martinovi hry o trůny. ;o)

26.10.2020 5 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Vzhľadom k okolitým recenziam som sa snažil prísť nato, ako je to s tou knihou Sand - Pisek. Vznikla po dopísaní trilógie Silo, Turnus, Prach a to v rokoch 2013 až 2014 a obdobne bola písaná formou kratších novel. Teda bolo ich päť a názvy odpovedajú názvom jednotlivých časti. (Obdobne bola písaná aj spomínaná trilógia, ktorá mala deväť časti) týmto iba doplňujem prácu editora. Kniha teda naväzuje na trilógiu, vlastne môže byt voľným pokračovaním, no nikde som nenašiel poznámku, či bude napísaný další diel - zdá sa, že séria Pisek je u konca. Vzhľadom k početným nezodpovedanými otázkam snaď maličký predpoklad, že sa k sérii môže vrátiť. Ešte krátke hodnotenie - neurazila, pobavilo, hrdinom som držal prsty. Prečítané za dva dni s covidom v posteli. V biblioteke autora ešte vyčnieva séria Beacon 23 a Bern séria. Uvidíme, či sa vydavateľstvo rozhodne tieto tituly vydať. Ide ma šľak trafiť, keď vidím rádoby vtipne názvy kníh s vybodkovanim nejakého expresívnemu výrazu a knižne skvosty Wild Carts - editor sám veľký a objemný R. R. Martin - ako mi odpísalo vydavateľstvo Argo pre nezáujem už nevydá - vydalo prvé tri z 29 dielov. Rovnako nevyšlo pokračovanie skvelého Archívu vymírání od A. G. Riddle-ho - prvý diel Pandemie - hodnotenie tu 79% na svetových knižných fórach taktiež okolo 80%. Autor je známy trilógiou Atlantský gén. A odpoveď - taktieź Argo - žiadna - predsa nebudeme presviedčať večného rejpala - pýtal som sa druhýkrát - čože to mame za čitateľské publikum. To sa radšej vydávajú prerozprávanie deje Julesa Verna a autori sa nehanbia podpísať. Alebo parazitovanie na Saturninovi - pardon veď vlastne "autor" je vlastník knižného vydavateľstva po divokej privatizácii klausovskej ODS. ;o)

26.10.2020 4 z 5

Já jsem Zlatan Ibrahimović Já jsem Zlatan Ibrahimović David Lagercrantz

Výborne napísané a okrem toho Zlatan je bohužiaľ opomínaný medzi najlepšími futbalistami sveta. Len prosím autora, preboha - drž sa, Ševče, kopyta! - a už žiadne Milenium!!!

09.10.2019

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Je jasné, že pokračovanie Milénia bol problém. 4. diel bol ešte celkom čitateľný, ďaľší sa čítal zo zvedavosti a posledný bol povinnosť. A bohužiaľ aj dosť odpad. Tých oslavným recenzií napísaných vyššie môže byť fakt iba dielom PR a trollov vydavateľstva za účelom predaja. Nechce sa mi totiž veriť, že v byvakom Československu žije toľko ľudí bez vkusu. Aj keď podľa hlasov vo voľbách za agenta Bureša či za priateľa mafiánskej štetky na Slovensku, je možné všetko. ;o)

09.10.2019 odpad!

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Kariku celkom možem. Trhlina bola super. Strach ma nestrašil, ale dalo sa. Tma ušla až na koniec nasilu. A Priepasť - do tretiny celkom zaujímavá - od tej chvíle miesto napätia povedané slovami spoza rieky Moravy - slovní průjem. Bohužiaľ. Zatiaľ najslabšia kniha - písaná asi z povinnosti - píš, kým ťa poznajú a kupujú - zo strany autora pochopiteľné, strana druhá ostrúha.

07.04.2019 1 z 5

2012: Poslední Hitlerova zteč 2012: Poslední Hitlerova zteč Vratislav Vyhlídka

Vzhľadom k rôznym konšpiračným teóriám, akcii High Jump a podobne som si knihu kúpil zo zvedavosti, keď jej cena padla na 49 korún. Musím objektívne povedať, že tie peniaze som vyhodil do kanálu, kniha skončila v kontajneri na papier. Autor ma neskutočný problém s českým slovosledom. Vydržal som to tri stránky. Kategória doneba volajúcich ..tín sa rozrástla - 1. miesto neotrasiteľne a snaď doživotne drží Valiant so zlátaninu o Teslovi. 2. je E119, či ako sa volá hlúposť, kde autorka nachytala ľudí poangličteným menom. 3. miesto má táto kniha - niekto sa aspoň pokusil pospájať konšpiračné teórie. To sa zatiaľ bravúrne podarilo iba A. G. Riddlymu s jeho Atlantským génom. Ten stojí za prečítanie. Túto knihu nazvať odpadom je urážka smetí. ;0)

18.08.2018

Den po Roswellu - Záhadné technologie, tajné služby a studená válka - Svědectví plukovníka US Army Den po Roswellu - Záhadné technologie, tajné služby a studená válka - Svědectví plukovníka US Army Philip J. Corso

Bomba. Na druhej strane potvrdenie toho, čo sa už dávno tuší.

28.05.2018 5 z 5

Slade Story - Příběh rockové legendy Slade Story - Příběh rockové legendy Zdeněk Šotola

Jedným slovom autorovi - ĎAKUJEM :o)

10.05.2018 5 z 5

Nikola Tesla a Albert Einstein na cestě časem Nikola Tesla a Albert Einstein na cestě časem Tomáš Walliant

Takto dľa mojho názoru vyzerá braková literatúra. Len neviem, či týmto názorom túto brakovú literatúru neurážam. Pán autor, nepíšte, ak tak pre okruh tu sebe verných, ktorí nakoniec recenzenta následne nazvú podvodníkom, či násťrocným deckom a preboha neporovnavajte sa s Viewegom a Kingom!!! Ak nastavím akúsi pomyselnú časovú os, kde naivné diela Trosku dáme do obdobia pozdnej puberty, pán Neff bude skoro v dôchodku, tak toto veľdielo by som charakterizoval orgastickými sťahmi po koite. A aj ten sex stal za h.... Inak niekto s klaky blízkej autorovi uvádza preklad do 5 jazykov - to už nie je ani k plači...

08.05.2018 odpad!

Krycí jméno E219 Krycí jméno E219 Terry Shaft (p)

Toto bola sila. Horšie sú už len vygrcky od Walianta. Kúpené omylom - pseudonym Terezy Hřídelovej je anglické Terry Shaft, ktovie kto okrem mňa sa nechal nachytať. Pochváliť musím obal, ktorý predáva, obsah je však bezcenný...

08.05.2018 odpad!

Vražedný čas Vražedný čas T. J. MacGregor

Myslel som, že knižku nedočítam, akonáhle som zistil, že zlodej ukradol z počítača matičnú dosku - autorka by mohla mať aspoň elementárne znalosti z počítačovej problematiky. Dočítané z povinnosti. Nemá to ani hlavu a už vobec nie patu.

08.05.2018 1 z 5

Kruhy v obilí: 2 - posvátná geometrie a poselství matky země Kruhy v obilí: 2 - posvátná geometrie a poselství matky země Eckhard Weber

Pre mňa vyslovene divný vývodov o pôvode kruhov na základe božského zásahu. Ale možem sa mýliť.

12.01.2016 2 z 5

Blízká setkání čtvrtého druhu Blízká setkání čtvrtého druhu C.D.B. Bryan

Tak toto je vázne sila. Viac mě nej len konštatovanie výpovedí ľudí unesených UFO.

Mesiášov odkaz Mesiášov odkaz Michael Baigent

Nemá to údernosť prvej knihy Svätá krv a svätý grál, ale takých 80% si určite zaslúži. Drukujem ľudom bojujúcim proti tmárstvu. Sem radim aj pápeža Františka.

12.01.2016 5 z 5

Podvod so zvitkami od Mŕtveho mora Podvod so zvitkami od Mŕtveho mora Michael Baigent

Mussel som pridať komentár aj od človeka tažko nepostihnutého vierou. Nie, kniha skutočne nie je klenot beletrie, len faktograficky poukazuje, ako sa falšujú údaje. Aby pohľad na kresťanstvo ostal neporušený. Inak Arrows Book vydalo knihu už v roku 2001.

12.01.2016 4 z 5

Zaklínač a jeho svět Zaklínač a jeho svět Marcin Batylda

Rád by som dodal, že autor, respektíve šéf realizačného týmu knihy je Marcin Bacylda. Inak nádherne spracované, klobúk dolu a nechať dolu dlho. Momentálne vyšlo Všetko čo ma človek vedieť o Star Wars. Autori tejto rádoby informačnej knihy by mali na chvíľku skočiť do Poľska, a poprosiť ľudí od wiedzmina, ako nato.