Slade Story - Příběh rockové legendy

Slade Story - Příběh rockové legendy https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207276/bmid_slade-story-pribeh-rockove-legendy-207276.jpg 5 9 3

Počátkem 70. let viděla britská veřejnost ve čtveřici mládenců z průmyslového Wolverhamptonu nástupce nedávno rozpadlých Beatles. Byli čtyři jako oni, hráli na stejné nástroje jako oni, vzbuzovali davové šílenství jako oni, sázeli jeden hit za druhých jako oni, takže když zemřel král, ať tedy žije nový král! Slade však chtěli být Slade, a naštěstí jimi také zůstali. Tato biografie mapuje vzestupy a pády jedné z komerčně nejúspěšnějších britských kapel 70. let od jejího vzniku až po rozpad v roce 1992 - kapely, jejíž vliv na vývoj světového rocku a popu zůstává dodnes plně nedoceněn, byť se k jejímu odkazu hlásily a hlásí takové veličiny světového hudebního showbyznysu jako Kiss, Nirvana, Ramones, Sex Pistols, Oasis, Mötley Crüe, Def Leppard, Twisted Sister a řada dalších.... celý text

Nikusha
17.02.2022 5 z 5

Slade jsem nikdy moc nesledovala ani neposlouchala, ale dostala jsem knížku darem, tak jsem se do ní pustila. A musím říct, že je to brilantní biografie, která je opravdu poutavá, humorná a zároveň plná faktů. Určitě doporučuju každému fanouškovi, rozhodně budete unešeni!

kleozpatra
17.11.2021 5 z 5

Skvělá kniha, opravdu skvělá a musím panu Šotolovi vyseknout poklonu. Prve jsem četla o Slade z deníků Dona a autorka to uspořádala tak nějak chaoticky, zatímco tohle se čte jak beletrie a skutečně jsem si říkala, že by to byl film jak víno. A když si tohle říkám, znamená to, že je to fakt velmi poutavě a zapáleně napsaný. Ano, velké díky.

Dotcom
10.05.2018 5 z 5

Jedným slovom autorovi - ĎAKUJEM :o)

Kniha Slade Story - Příběh rockové legendy je v