dorkas dorkas komentáře u knih

Iskrenie Iskrenie Samantha Young

Podľa mňa toto už bola len bodka za celou sériou. Krátka oddychová novela, ktorou síce autorka nič nepokazila, ale myslím, že čitateľkám ani nič extra nepriniesla. Skôr by som uvítala, keby tam boli spomenuté všetky páry z celej série a dej sa trošku prelínal...

09.04.2019 3 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Knihu som si kúpila, aby som splnila tohtoročnú položku v Čtenářskej výzve. Som rada, že som sa nenechala odradiť slabším hodnotením, lebo mne sa veľmi páčila. Nevšedná téma prepadnutia večierky aj pekne spracované následky, aké to na dvoch mladých ľuďoch zanechalo. Veľmi oceňujem postupne pomaly sa rozvíjajúci vzťah medzi hlavnými hrdinami - nič nebolo unáhlené, silené, všetko sa krásne časom vykryštalizovalo. Fandila som im obom, ako si po prepadnutí ujasnili priority, čo je a čo nie je v živote dôležité...

Kulti Kulti Mariana Zapata

Kniha trochu klame obálkou, lebo podľa nej, to skôr vyzerá na čítanie pre násťročné a pritom opak je pravdou. Ja som sa fantasticky bavila, užívala som si fotbalové prostredie - nakoľko to bolo niečo nové a knihu s touto tématikou som ešte nikdy nečítala. Veľmi sa mi páčil Salin vzťah s otcom, to ako ju podporoval, fandil, povzbudzoval - podľa mňa veľm pekne zapracované do deja. A prezývky akými Sal častovala Kultiho nemali chybu :D

Maestra Maestra L.S. Hilton

stará Kelišová so svojou hláškou "Velebnosti, jdu blejt" by tento brak vystihla úplne presne. Toľko volovín pozliepaných dokopy, som teda ešte nečítala. Myslela som, že Hotel v Paríži a jeho úbohé porno scény z francúzskeho prostredia nič neprekoná, ale Maestre sa to podarilo. to vážne niekto v dnešnej dobe používa slovo "pučka"?! Aj deti z materskej škôlky by opisy intímnych partií zvládli lepšie :D "Erotické" scény z tejto knihy, by som za erotiku teda vôbec neoznačila - aspoň mňa to teda nezaujalo. No a úplným klincom do rakvy bolo predstava hlavnej hrdinky ako niekoho počas sexu vraždí a potom súloží s mŕtvolou - kto toto vydal a ešte to aj označil za BESTSELLER???

20.01.2018 2 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Výborný štýl písania, vynikajúce pútavé rozprávanie v podobe mužského hlavného hrdinu a čo bolo pre mňa úplne TOP - konečne kniha, pri ktorej som poriadne prečistila slzné kanály...

Skutočne uveriteľné, že udalosti, ktoré Travis zažil, problémy s ktorými sa trápil a pocity, ktoré ho sužovali sa naozaj stali a že nejde len o nejakú fikciu pritiahnutú za vlasy, aby stoj, čo stoj pobavila čitateľa...

Budem sa potichu modliť ku všetkým knižným Bohom, aby Dollerovej takýto skvelý štýl písania vydžal čo najdlhšie :D

24.01.2016 4 z 5

Noc je tvoja Noc je tvoja Amanda Dykes

Tretí príbeh z pera Amandy Dykesovej, a ja sa čím ďalej tým viac utvrdzujem v tom, že Dykesová to proste so slovami vie naozaj bravúrne. Kniha s názvom Noc je tvoja, vyrozpráva príbeh o tom, že vojna môže priniesť nemysliteľné veci. Vojna, o ktorej si mnohí mysleli, že vôbec nepríde. A potom sa nespočetnému množstvu ľudí život obrátil hore nohami - ,Obloha dunela tak, ako by mala dunieť len zem, zem krvácala tak, ako by mali krvácať len ľudia, a ľudia... Ľudia žili a umierali tak, ako by nikto nikdy žiť a umierať nemal.´
Na jednej strane príbehu nevinná a mladučká Mireilles, ktorá si pokojne nažíva v skromnej lesnej chalúpke spolu s otcom a starým otcom, a na druhej strane vojaci v zákopoch, ktorí bojovali a prežívali, aby nakoniec zomreli a zomierali, aby iní ľudia mohli žiť.
Táto kniha je o nádeji, ktorá hlavné postavy ženie vpred, o svetle, ktoré hlavných hrdinov previedlo cez nepredstaviteľné veci, cez dlhé-predlhé dni i noci... o hlbokej symbolike prežitých i skončených životov... a v neposlednom rade o vykúpení a úcte, ktorú môžeme ľuďom vzdať.

13.07.2023 5 z 5

Na brehu Temného mora Na brehu Temného mora Andrew Peterson

Dobrodružná fantasy o troch súrodencoch Ibigyovcoch – ktorí žijú s mamičkou a dedkom Podom (bývalým pirátom) v chalúpke na útese nad Temným morom. Najstaršiemu Jennerovi Ibigymu je odmalička prízvukované, že muž musí klásť potreby iných pred svoje, pretože je to súčasť jeho života. Jenner sa preto svedomite snaží starať o svojho mladšieho brata aj krívajúcu sestričku. Medzi súrodencami je veľmi krásne puto – pomáhajú si, starajú sa jeden o druhého, ochraňujú sa navzájom a bok po boku bojujú za slobodu a dobro.
Kniha má nádherné ilustrácie, nechýbajú prepracované mapky pre malých i veľkých dobrodruhov či vtipné poznámky pod čiarou. Počas čítania objavíte nové strašidelné zvieratá a bytosti, o ktorých ste doteraz ani len netušili. Príbeh si obľúbia nielen deti ale i dospelí, je naozaj plný hlbokých ponaučení a nečakaných zvratov. V tejto knihe nič nie je také ako sa na prvý pohľad zdá a keď už si myslíte, že viete ako príbeh dopadne, čaká vás ďalšie obrovské prekvapenie.

08.11.2021 5 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Ten námet mal taký potenciál, a zostal taaak nevyužitý. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale toto okolo mafie len prebehlo. A že riadne veľkým oblúkom. Dialógy tiež nezaujali, a ostatne nedokonalosti a nezrovnalostí v deji radšej ani nebudem spomínať.
No nič, idem si napraviť chuť nejakou riadnou knihou z mafiánskeho prostredia - s touto u mňa Baronet nezabodoval...

12.07.2020 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

trochu som sa toho obávala, keďže kníh z hudobného prostedia už sa napísalo habadej, ale bola to pecka! Zapata ma len utvrdila v tom, že písať vie a po pár stránkach už som sa škerila ako blázon :D Mať také dvojča ako Eliza, tak si rovno hodím mašľu, pri niektorých hláškach by som sa fakt od hanby prepadla, preto som Gabby obdivovala, ako to s čisto mužským osadenstvom tri mesiace zvládala. Vtipné, romatnické, oddychové - určite odporúčam

03.05.2020 4 z 5

Kde zní zpěv krkavců Kde zní zpěv krkavců Klára Kubíčková

Najvypeckovanejšia kniha aká sa mi tento rok zatiaľ dostala do rúk. Som vážne milo premilo prekvapená, kopec pasáží v knihe ma chytilo za srdce, dialogy v druhej polovici boli perfektné - hlavne Samantine hlášky ma dostávali do kolien :D Kľudne by som uvítala aj voľné pokračovanie.

25.02.2020 5 z 5

Najtemnejší úsvit Najtemnejší úsvit Aly Martinez

Na knihu som narazila náhodou. Nepatrí medzi moje klasické žánre, ale odkedy som ju dočítala, nemôžem na ňu prestať myslieť. Za mňa jednoznačne OBJAV roka! Kolečká šrotujú v hlave - fakt odporúčam všetkými desiatimi. Charlotte a Portera som si obľúbila, aj vtipné dialogy a pomaly sa rozvíjajúci romantický vzťah medzi nimi dvomi príjemne prekvapili.

Klan Klan Adrienne Young

Tak ja som spokojná. Kniha má fantastickú obálku, ktorou prvotne zaujala. Vôbec mi nevadilo, že človek celú dobu tuší, ako vlastne celý príbeh dopadne. Zaujímavý vikingský námet, dobré opisy bojov - bolo to krvavé tak akurát :D - a po pár stranách sa ľahko zorientujete aj v postavách. Ja by som tiež ešte uvítala nejaké pokračovanie.

08.02.2019 4 z 5

Kováčov učeň Kováčov učeň Laura Frantz

Príbeh je pútavý, dej plynie hladko, zo začiatku som bola nadšená škótskym kováčskym učňom Silasom Ballantynom, pretože táto téma bola pre mňa nová a doposiaľ som sa s ňou v žiadnej knihe nestretla. Tak ako som si zamilovala pokornú, pracovitú dcéru Eden, tak som od prvej chvíle znenávidela falošnú, zákernú a zlomyseľnú Elspeth. Bohužiaľ asi v polke knihy to akoby autorke prerástlo cez hlavu a s niektorými dejovými líniami a s niektorým konaním postáv, som sa už nedokázala stotožniť. Takisto ma mrzí veľký 8 ročný skok v deji - zostalo tu kopec nevypovedaného, viac ako polovica postáv sa úplne stratila z deja. Ja osobne som sklamaná :/

22.01.2019 3 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

"Hygge je báječné. Znamená to… hm, v podstatě to znamená věci, které jsou domácí, útulné, vřelé. Zapálený krb, dobré pití, společnost druhých, tlumená světla… to všechno je hygge."

Krásne to vystihuje celú knihu. Aj keď je vonku 35 stupňov, človek mal chuť zaliezť pod huňatú deku, pozapaľovať sviečky a učučkať sa na gauči s horúcim čajom :D pre mňa super oddychové čítanie

15.08.2018 3 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

nechcela som sa nechať odradiť komentármi a slabým hodnotením, ale bohužial aj ja musím skonštatovať, že toto bola od dua Christina/Lauren najslabšia kniha, akú napísali.
Chýbal povestný humor, chýbala erotika, ktorou ich knihy bývajú napchané a navyše to neustále súperenie medzi Carterom a Evie bolo skôr rušivé ako zaujímavé :/

čistá nuda - najlepšia z tej knihy je jednoznačne obálka :D

13.07.2018 3 z 5

Madam X Madam X Jasinda Wilder

kniha je písaná dosť mizerným štýlom - nevedela som si naň počas celého čítania zvyknúť, chvíľami úplne o ničom, niektoré pasáže a zmýšľanie Madam X, citové vydieranie aj fyzická manipulácia s jej osobou ma doslova zdvíhali zo stoličky, napriek tomu som knihu dočítala do konca... zmiešané pocity, neviem sa rozhodnúť, či vôbec stojí za to, púšťať sa do čítania druhého dielu. Podľa obálky aj anotácie som čakala niečo VIAC...

26.12.2017 3 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

priemerný triller - na to, že kniha získala cenu Amazon Breaktrough Novel Award som čakala trochu viac. zo začiatku som si dlhšie zvykala na prelínanie prítomnosti a minulosti, v hlavných postavách sa však orientovalo bez problémov. Trošku duchariny, trochu detektívky a ku koncu vynikajúco vystupňované napätie, ktoré držalo čitateľa v "šachu" a nútilo ma knihu dočítať svetelnou rýchlosťou.

01.03.2017 3 z 5

A zrodila se hvězda A zrodila se hvězda Louise Bagshawe (p)

Ten český názov - A zrodila se hvězda - bol aspoň, čo sa mňa týka, dosť zavádzajúci. Celú knihu som očakávala, že Anna kariérne zaboduje, že to Kitty, Elimu aj všetkým ostatným proste natre. Že sa dočká povýšenia, príp. zažiari ako scénaristka. Nič také svetoborné sa však nedialo.

A za mňa dosť málo romantiky, hlavne na konci so Swanom. Veľmi rýchly spád a rýchly dvojstranový happy-end :/

15.12.2016 2 z 5

Barvy naplnění Barvy naplnění Vina Jackson

úchylné, úbohé a nudné... Summer ma celú dobu vytáčala svojou naivitou a nadržanosťou, Dominik zas tou svojou chladnosťou a sadistickými chúťkami... Tak sprosté a nesympatické hlavné postavy som doteraz v knihách ešte neobjavila, a že som toho teda prečítala už hodne...

20.08.2016 1 z 5

Barvy dychtivosti Barvy dychtivosti Vina Jackson

prvý diel som s vypätím všetkých síl a s obrovskou dávkou sebazaprenia ledva dočítala...
preto si hovorím, kto bol preboha schopný napísať k takej KRAVINE ešte ďalšie dva diely???

20.08.2016 1 z 5