Domka901 Domka901 komentáře u knih

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Dědinu by si měl přečíst každý, ať lidi z města, tak z vesnice! Knížka je perfektní sonda do mezilidských vztahů a ukazuje různé pohnutky člověka. Dvořáková k tomu přidané nářečí, kterým postavy mluví, tím získala Dědina další rozměr. Za mě jednoznačné doporučení! :)

07.10.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další knížka od Mornštajnové a opět super. Četla jsem ji a po Haně a Hotýlku a musím říct, že mi možná přišla nejlepší. Ač jsem na ni četla rozpoluplné reakce. Za mě krásná knížka s dějem, který zaujme a pozornost čtenáře udrží. :)

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nemám slov... Dvořáková opět dokázala až neuvěřitelně brutálně popsat situaci. Při čtení mi bylo těžko, ale nedokázala jsem se odtrhnout.

22.03.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mornštajnová opět nezklamala! Skvělá knížka a příběh, ve kterém si myslíme, jak co je a poté zjistíme, že je všechno jinak, než se zdá.. :)

02.11.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Filozoficky bych ji přirovnala k Alchymistovi. Ovšem ten Malému princi nesahá ani po kotníky. Je to prostě knížka, kterou můžete číst v jakémkoliv věku, nebo citovém rozpoložení a vždy ji budete vnímat jinak a vždy si z ní odnesete něco nového. :)

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek jsem četla až po Haně a na rozdíl od mnoha jiných jsem nebyla z knížky zklamaná. :) Bavil mě jak samotný děj, tak vykreslení všech postav. Jen z hlavního hrdiny jsme byla trochu nesvá - ta jeho povaha mě v průběhu knížky čím dál víc vytáčela.

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Za mě super! Mám moc ráda české detektivky a tato nemá chybu ani po jazykové stránce, ani po příběhové! Oddychové, vtipné a zároveň krimi. :)

31.08.2019 5 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Josefína opět nezklamala! Skvělý příběh, dialogy... Už se nemůžu dočkat dalšího dílu! :)

10.03.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Konečně jsem knížku dočetla. Bohužel, Žítkovské bohyně (navzdory té velké reklamě, kterou měly..) mě neoslovily. Ke čtení jsem se musela přemlouvat. A přitom je to tak zajímavé téma! Nevím, čím to mohlo být... Možná mnoho postav a dějů... Kdyby měla knížka o pár "bohyň" a stran méně, nebylo by to, podle mého, na škodu.

21.09.2019 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Naprostá pecka! Chvílemi jsem smála, až mi tekly slzy, chvílemi mi málem tekly slzy lítostí nad Eleanořiným osudem...Doporučuji! :)

29.08.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Naprostá pecka! Knížku jsem přečetla za jediný den. Už dlouho mě nic takhle nechytlo. Vlastně nemám nic, co bych vyčetla.

30.03.2021 5 z 5

Takovéhle téma si zasloužilo daleko lepší zpracování. Spousta klišé, romantických výplní.... Prostě další červená knihovna.

10.09.2019 2 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Hodně realistická a drsná zpověď baletky. Tušila jsem, že studium baletu nebude žádný med, ale tohle mi dokonale sundalo růžový brejle.

12.11.2020 4 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Knížka přečtená za noc! Silný příběh na pár stránkách. Paráda!

22.01.2020 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Skvělé! Chvílemi dojemné, chvílemi jsem se upřímně zasmála.

08.11.2019 5 z 5

Selner to prostě umí napsat tak, že se vám chce děsně smát, zároveň se dojímáte a ještě k tomu vám až zatrne z toho, jak lidská neznalost, hloupost a stereotypy komplikují autistům (a jejich okolí) už tak dost složitý život. Prostě pecka!

23.10.2020 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Do téhle knížky se mi vlastně vůbec nechtělo, protože jsem tušila, jak smutná a opravdová bude...

28.09.2020 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Můj první Hájíček a pecka! Pokud pocházíte z vesnice, bude vám příběh ještě bližší. Podobně jako u Dědiny od Dvořákové. Hájíček zde hezky popsal historickou rovinu kolektivizace.

07.08.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Houbařka je bomba! Hanišová to prostě umí... Zase skvěle vylíčen osud hrdinky, opět téma rodiny a vztahu rodičů a dítěte. Stejně jako v Anežce. Super! :)

01.10.2019 5 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Byla jsem příjemně překvapená. Čekala jsem smutně vážnou knihu, dostala jsem takový hořko vtipný román. Doporučuji.

26.06.2023 4 z 5