Dominika21 Dominika21 komentáře u knih

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Tak tato kniha již patří mezi klasiku a já jsem ráda, že ji mohu mít ve své knihovně spolu s Báječnými léty s Klausem. Osobně je mi velmi sympatický humor a styl psaní pane Viewegha, který je dle mého názoru naprosto vstřícný a nenucený. Knihu jsem četla dříve než jsem viděla film, a už tehdy jsem smíchy plakala, některé odstavce jsem četla opakovaně, abych se mohla úspěšně smát znovu a znovu. Film mě jako opravdu jeden z mála nezklamal a stojí si na stejné rovině jako knižní předloha - za mě jednoznačně dokonalost sama.

15.12.2017 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Po přečtení této knihy začínám zjišťovat, že jakákoliv kniha od Jodi Picoult je výborným čtením. V tomto příběhu je zmiňováno prostředí Amišů, což pro mne bylo doposud téma znalé pouze okrajově. Kniha je velmi čtivá, působivý děj i zápletka. Ke konci jsem knihu nemohla odložit a přiznám se, že poslední kapitola mě tedy naprosto odzbrojila.

12.12.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Velice povedená kniha, čtivá a milá oddechovka na dovolenou. Asi bych se do ní nepustila, nebýt čtenářské výzvy (seriál jsem neviděla) nicméně - rozhodně nelituji a děkuji čtenářské výzvě za tip.

14.07.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na tuto knihu jsou názory opravdu hodně rozporuplné. Mnozí z mého okolí se knihou museli doslova prokousávat, někteří knihu bez okolků odložili a mnozí byli z knihy velmi nadšení. Já patřím do poslední skupiny - kniha se mi četla krásně, nejsem si vědoma, že bych se musela ve čtení přemáhat nebo bych se snad nudila. Je ale pravda, že mnoho knih s touto tématikou přečtených nemám a ani je usilovně nevyhledávám, tak zřejmě má laťka pro srovnání není nastolena příliš vysoko.

14.12.2017 4 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Tato kniha je psána jako druhý díl v sérii Lacey Flintové a byť byla mou první knihou od této autorky, určitě nebyla poslední. Byla jsem mile překvapená. Kniha je čtivá, napínavá, děj je plynulý a jeho samotný vývoj je pro mě osobně opravdu nečekaný a originální. I přesto, že tuto tématiku vyloženě nevyhledávám, kniha se mi četla velmi lehce, nenarazila jsem na žádné nudné pasáže, kterými bych se musela prokousávat. Knihu doporučuji, avšak pro ideální návaznost doporučuji samozřejmě začít prvním dílem.

13.12.2017 4 z 5

Na čem záleží Na čem záleží Emily Giffin

Tato kniha je mile a čtivě napsaná, avšak samotný děj není nějak zvlášť pozoruhodný, spíše bych jej řadila mezi lepší průměr. Jako oddychové a nenáročné čtení je ovšem tato kniha dobrou volbou bez extrémních zvratů, prakticky od začátku lehce předvídatelný průběh i samotný konec knihy. Tam, kde je knize ubráno v předvídatelnosti děje, je jí vynahrazeno v samotné čtivosti, kdy čtenář pozvolna plyne dějem, bez většího nátlaku i s možností zamyšlení.

13.12.2017 3 z 5

Pod stejným nebem Pod stejným nebem Stephan Talty

Pozoruhodné vyprávění ze zastřeného prostředí SK.

31.08.2018 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Povedená odpočinková kniha, tak na dva večery :)

18.06.2018 4 z 5