dolouš dolouš komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak jsem to doposlouchal jako audioknihu. Je to takový hezký oddechový příběh, který ničím neurazí, ale ani nepřekvapí.

26.01.2021 4 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Příjemná a oddychová kniha s postapokalyptickou tematikou.

24.01.2021

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Velmi hezká knížka. I když jsem ji četl poprvé jako dospělý svým dětem, přesto měla i pro mne své kouzlo.

22.01.2021 5 z 5

Ve světle nebo ve stínu Ve světle nebo ve stínu Lawrence Block

Kniha povídek, některé byly slabší, jiné stály za přečtení. Většinu autorů neznám, každopádně King nezklamal :-)

31.08.2021 4 z 5

Černá planeta / Nemesis z hvězd Černá planeta / Nemesis z hvězd Hans Kneifel

V knize byly celkem dvě povídky, Černá planeta nebyla špatná, ale ze začátku trochu zdlouhavá, Nemesis byla určitě lepší, napínavá od začátku až dokonce. Jinak určitě kniha stojí za přečtění.

16.02.2021 5 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Dobrá oddechová knížka pro příznivce SS a pekla. Je pravda, že brutality Asfaltu nedosahuje, přesto děj je zajímavý a čte se svižným tempem.

28.01.2021 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Tak nevím, čekal jsem asi více. Poslouchal jsem jako audioknihu a příběh mi přišel stále méně uvěřitelný. Některé věci téměř nemožné, jinde zase kniha zbytečně zdlouhavá. Ke konci už jsem se musel téměř nutit k poslechu.

22.01.2021 3 z 5

Kapitální békovina by byla nepřečíst si tuto skvělou knihu. Dostal jsem se k ní až po letech a i když mám seriál rád, kniha byla lepší.

07.11.2023 5 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Osobně mám s touto sérií trochu problém, Kotletu mám docela rád, ale tohle mě zklamalo. Doufám, že trochu opráší svou upírskou podstatu, protože tohle mě dost zklamalo....

31.08.2021 3 z 5

Dům o tisíci patrech Dům o tisíci patrech Jan Weiss

Opět jedná skvělá kniha s kterou jsem měl tu čest se seznámit. Silně psychotické, místy groteskní, přesto bravurní. Poslouchal jsem původně jako audioknihu, kniha je ovšem lepší.

10.02.2021 5 z 5

Stanice 11 Stanice 11 Emily St. John Mandel

Bohužel, nemohu dát více než tři hvězdy. A to mám postapo rád. Kniha mi přišla chvílemi zmatená, příliš prorostlá divadlem, v určitých chvílích jsem měl chuť jí odložit.

07.11.2023 3 z 5

Tady, teď a tehdy Tady, teď a tehdy Mike Chen

Snaha o přečtení byla, ale v první třetině jsem to vzdal.

22.10.2023 1 z 5

Údolí světel Údolí světel Stephen Gallagher

Kniha mě moc nenadchla. Po nepříliš zajímavém začátku jsem ji odložil....

16.02.2021 1 z 5

Zánik Faeny Zánik Faeny Alexandr Kazancev

Škoda, že toho autor nenapsal více. Kniha se mi velmi líbila, ze začátku jsem se tím musel trochu prokousávat, ale pak měla nadchla. I ten konec byl takový hezky uzavřený.

Pěstování jahod Pěstování jahod Bohumil Starý

Pro pěstitele jahod šikovná příručka, z hlediska odrůd již ne úplně aktuální, ale v základních věcech zcela jistě užitečná.

Nebojte se fotografovat Nebojte se fotografovat Ladislav Křivánek

Jedna z prvních knih, které jsem přečetl k analogové fotografii. Jasná, věcná, nenáročná, vhodná pro začátečníky v tomto oboru.

09.02.2021 5 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Autorova slabší knížka, s Trifidy se to nedá srovnávat. Samotná myšlenka dobrá, ale děj mě moc nenadchl.

07.02.2021 3 z 5

Planeta mezi dvěma slunci Planeta mezi dvěma slunci Robert Fabian

Tak nějak jsem čekal knihu ve stylu Mariňáků, což bylo docela řežba, tohle bylo na můj vkus dost utahaný a chybělo také více akce. Myslel jsem že se alespoň dozvím bližší zápletku týkajících se zvláštních bytostí, které byli na planetě, takže za mě průměr....

02.02.2021 3 z 5

Protože je nás mnoho Protože je nás mnoho Dennis E. Taylor

Nevím, mám scifi rád, k této knize jsem se dostal náhodou ale ani po 50 stranách jsem se nedokázal začíst. Možná se k ní ještě zkusím někdy vrátit, ale zřejmě autor nebude můj šálek kávy.

26.09.2021 odpad!

Kybersex Kybersex Přemysl Krejčík

Kniha povídek, která ničím neurazí, ale ani neohromí. Některé kousek lepší, jiné horší průměr.....

31.08.2021 3 z 5