Abikk Abikk komentáře u knih

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Kepler patří mezi mé oblíbené autory. Výborně vykreslený příběh plný zvratů. Když si myslíte, že víte, dodají mistři něco navíc. Vrah je celkem předvídatelný, ale nevadí a vedlejší děj dodá něco víc, což jsem nečekala a 100% navnadí na další díl :o)

18.03.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Sedm velmi silných příběhů, které jsem zhltla za jeden den. O KLDR jsem si toho již hodně přečetla, ale spousta věcí mne přece jen ještě překvapila. Určitě doporučuji :o)

18.10.2022 5 z 5

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

Dlouho jsem čekala na další knihu od S. Lapena a konečně jsem se dočkala a ani tentokrát nejsem zklamaná. Sice je příběh trochu méně uvěřitelný, ale o to mi až tak nejde, beru to tak jak to má být. V závěru jsem spokojená a knihu jsem si užila. Plno zvratů a napětí opět nechybí :o)

09.05.2024

Zrádné loviště Zrádné loviště Dana Stabenow

Další velmi příjemný a napínavý díl. Nechybělo nic, ani Obluda, Kate, Jack, vrtulník Jimm, tetičky a drsná severská krajina :o)

09.04.2024 4 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Opět jsem spokojená jako u prvního dílu. Trochu překombinované, ale nějak moc mi to nevadilo. Asi proto, že už je člověk zvyklý na to, jak se nás autoři snaží dějem vyšokovat. Přidávám si do oblíbených sérií :o)

26.02.2024 4 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Přidávám se k těm, které kniha nebavila. Bylo to ukecané, nezáživné a "nová Agatha" ani náhodou. Nevím, zda dám šanci dalšímu dílu, uvidím opět dle hodnocení. Naštěstí je kniha krátká a netrpěla jsem dlouho :o)

17.01.2024 2 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Dana Stabenow

Tento 3. díl jsem poslouchala jako audioknihu. Z počátku jsem si nemohla zvyknout na hlas Kate, který zněl jako stařena. Naštěstí mi bylo připomenuto, že Kate utrpěla zranění, které to vysvětlilo. Nicméně mi to tak půl knihy kazilo. Děj se na můj vkus táhnul a chybělo mi napětí, které do prostředí Ajlašky a ději odehrávajícího se na lodi, pasuje. Naopak nechyběl humor. Zápletka mi nepřišla dechberoucí, tak knihu hodnotím jako průměr a doufám, že další (již s Obludou) bude napínavější :o)

27.12.2023 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Další výborně napsaný román od skvělé spisovatelky. Její popis komunistického režimu v Rumunsku byl tak surový, děsivý a smutný. Těžko uvěřit, že takové kreatury si najdou své stoupence a terorizují tak celý národ. Určitě doporučuji těm, co o Rumunské historii nic nevědí (tak jako já), byla jsem nad míru spokojená. Někde jsem četla, že se autorka chystá psát i o naší zemi, tak pokud je to pravda, moc se na ní těším, ale teď se vrhám na Mlčící fontány :o)

09.02.2023 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Já se nesmírně bavila. Byl to můj první román pro ženy po hodně letech a nelituji :o) Vtipné (až jsem se fakt kolikrát smála nahlas), svižné a ze života. Výborně načtené paní Juříčkovou. Zkusím i díl druhý a snad mne nezklame :o)

28.03.2024 4 z 5

Mrazivé tání Mrazivé tání Dana Stabenow

Tak tento díl byl nabitý vším možným, hlavně humorem a já jsem se nesmírně bavila, i když nešlo úplně o krimi jakou známe. Asi je potřeba občas trochu jinak oživit sérii a tady se to povedlo :o)

23.01.2024 4 z 5

Audiokniha
Uuuuffff, tak to byla obdivuhodná zpověď. Smekám, že šel takto s kůží na trh, kdy vlastně mohl ještě očekávat nějaké nabídky na natáčení a zavřít si tím dveře šoubyznysu. Ve třetině knihy jsem si říkala, že ho nahoře má někdo hodně rád, jinak by už snad musel být tak 3x mrtev. Opravdu přkvapivé, že se Matthew dožil tolika let po konzumaci všech těch opiátů, alkoholu a cigaret. Smutný život a konec jedné legendy. Dost mne překvapily ty částky za jednu epizodu Přátel, která má kolem 20 minut. Vůbec si nedokážu přestavit, co s tolika penězma ... Jo vlastně fetovat, chlastat a š***t :o) I přes smutný příběh, je kniha vtipná a bavila mne.

08.01.2024 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vůbec nevím proč jsem tuto knihu tak dlouho odkládala .... možná proto, že jsem čekala opět drsný příběh z doby Holocaustu, kterých jsem četla, viděla a vyslechla na vlastní uši spoustu a stále je to pro mne těžké vnímat, že se to mohlo vůbec stát. Ano, byl, ale tak geniálně napsaný, že jsem na konci jen zírala do zdi a nevěřila tomu, jak mne dostal. Doporučuji těm, kteří ještě neměli tu čest, aby si nečetli komentáře, které občas odhalují více než anotace. Já to udělala a byla jsem víc než spokojená. Nejlepší kniha kterou jsem četla. A jak tu jeden uživatel zmínil - tak já jsem ovce, jsem za to ráda a pět hvězd si to (za mne) určitě zaslouží!!! :o)

20.08.2018 5 z 5

Pro oči nevidím Pro oči nevidím Marie Horová

Jsem nadšená. Moc se mi kniha líbila. Začátek mi přišel děsivý, srovnatelný se severskými thrillery, což by mi nevadilo ... pak se ale děj nesl na vlně hodně slušné detektivky.

30.04.2024 4 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Příběh plný zvratů, který mne hezky ke konci oblbnul. Skočila jsem na to :o) Není to žádný poklad pokladů, ale bylo to tak trochu něco jiného, než na co jsem zvyklá.

29.04.2024 3 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Skvělé, výborné, tajemné a překvapivé. Jsem ráda, že jsem se díky výzvě k sérii dostala. Miluju Španělsko, španěle a španělštinu :o) Doporučuji i film.

17.04.2024 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Tina Frennstedt

Celkem povedený začátek série. Není to nic o čem bych psala domů, ale nenudila jsem se. Vzhledem k tomu, že jsem milovnice seriálu Odložené případy, tak tato série nejspíš přibude do mých oblíbených. Opět skvěle namluveno a druhý díl (v rámci klubu audiotéky zdarma) čeká :o)

10.04.2024 3 z 5

Zapomenuté dívky Zapomenuté dívky Sara Blædel

Napínavý thriller s neotřelým koncem. Kniha se mi moc líbila. Jen mě mrzí, že nemohu sérii poslouchat od prvního dílu. Po celkem nízkém hodnocení jsem mile překvapena a rovnou jdu na další díl :o)

07.03.2024 5 z 5

Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Hana Hindráková

(SPOILER) Celkem povedená detektivka. Díky krátkým kapitolám četba odsýpá. Konec za mne překvapivý, čekala jsem happy end :o)

05.03.2024 3 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Vtipná a milá knížka, ale to je vše. Jestli byla zamýšlena k seznámením se s budhismem, tak okrajově pro laiky jako jsem já, celkem splňuje očekávání. Bavil mě příběh kotěte vyrůstající po boku dalajlámy, ale nic, abych byla šťastnější jsem si z toho nevzala :o)

24.02.2024 3 z 5

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Soulasím s 3* komentáři, že ač se to zdálo jako velmi slušná detektivka, tak bohužel tak nekončila. Neobjasněná témata budou objasněna snad v dalším díle, pokud nějaký bude. U prvních dílů nejsem moc kritická, každý se musí vypracovat, takže aspoň 3* si to zaslouží :o)

03.01.2024 3 z 5