Abikk Abikk komentáře u knih

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Tři dny nám tu v kuse leje, tak jsem si řekla, že po Carterovi si pustím něco z Aljašky. Podle hodnocení jsem nečekala nic moc mrazivého a ono to mrazivé nebylo. Ale mně to vůbec nevadilo. Dozvěděla jsem se víc o Kate a jejích kořenech. Taky hodně oceňuji, že na mě autorka nevalí dramata v romantické lince Jacka a Kate typu "chci ho / nechci ho; chci jí /nechci jí". Mám ráda humor Kate a Obludu, takže hurá na další :o)

15.01.2024 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Výborně napsaný thriller. Líbily se mi seriály podle předlohy H. Cobena a tak jsem se pustila i do knihy. Určitě si přečtu další a doporučuji :o)

10.11.2023 4 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Super svižná a napínavá Weaverovka. Tento příběh mě snad bavil ještě víc než Rakerovky. Doufám, že napíše víc takových příběhů :o)

06.03.2024 5 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

První díl této série se mi líbil. Potěšilo mne, že nás autorka podrobně seznámila s osobním životem hlavních aktérů a nemlží jak tomu je u spousty thrillerů (i když tady asi více sedí označení detektivka). Sice to není nic na co bych si za týden vzpomněla, ale četlo se to samo a nejspíš budu pokračovat :o)

12.02.2024 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Jak už to u mne bývá, musela jsem začít první knihou spisovatele a dle hodnocení se můžu těšit na další knihy. Tento příběh z prostředí Krušných hor se mi líbil, ač byl smutný a úplně lehce se neposlouchal.

28.01.2024 4 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

(SPOILER) Pátá jízda opět na 1 s * :o) Namluvené Anitou Krausovou a Martinem Stránským nemá chybu. Zdánlivě dva samostatné případy se propojí v jeden a začíná strhující vyšetřování. Není nutno se nijak víc rozepisovat, abych se zbytečně neopakovala (autoři pěti hvězdičkových komentářů to již napsali za mne). No a ten konec byl suprovej. Co je na této sérii skvělé, že co díl to větší zážitek, což se mi u delších sérií moc nestává. Jo ... a pro skvělý zážitek je opravdu nutné číst postupně, jinak ten WOW efekt nenastane. Mrzí mne ale, ze se loučíme s Mette. Snad si vyžádají aspoň ke konzultacím v dalších případech :o)

31.05.2023 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Moje první kniha od Cartera a nezůstane u jedné. Skvělá práce, skvěle napsané, napínavé. Nemám ráda krátké kapitoly, ale vždy poslední věta kapitoly vás nutí číst dál a dál. Nechápu jak může někdo vymyslet takové pachatelovy metody, originální. Z mne hodně dobrá jízda.

05.06.2021 5 z 5

Klobouk dolů, vydržet v Číně 7 let, já to dala jen dva měsíce a to jsem po 3 týdnech stříhala metr. Být zahraničním reportérem je něco jako být sňatkovým podvodníkem :o) Musí být na to žaludek a nátura. Čína je stále zemí, kde komunismus je zarytý do morku kostí a je to tam znát na každém kroku. Jediné, co na nich obdivuji je to, jakou rychlostí jsou schopní vystavět či opravit cokoliv a výborné jídlo. Byla jsem svědkem, že během jedné noci byla opravena silnice včetně chodníků. Dál než v Pekingu a na VČZ jsem bohužel nebyla, takže to byl pro mne čtecí zážitek. Byla bych ráda, kdyby vydal i memoáry z blízkého východu. Těším se na druhý díl :o)

14.02.2024 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Naprosto souzním s komentářem @soukroma. Lépe bych knihu nepopsala. Poslouchala jsem jako audio, krásně načtené, nicméně u mne tentokrát za 3*.

06.02.2024 3 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Moje druhé setkání s Lottie Parkerovou. No co k ní říct? Není mi vůbec sympatická a jako vyšetřovatelka trochu mimo vše regule. Ani doma to moc nezvládá. K příběhu dodám jen, že celkem odsýpal a zvratů bylo hodně. Jen nejsem úplně milovník obchodníků s lidským masem a orgány, takže jsem si to až tak neužila. Mám koupený třetí díl, tak dám ještě jednu šanci a uvidíme, zda se nakonec dostane mezi mé oblíbené série :o)

25.01.2024 2 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Kniha nebyla špatná, konec byl za mě trochu moc překombinovaný, ale pod závěr bych se podepsala "mlýny melou pomalu, ale melou" :o) Celkově byl příběh moc dlouhý. Nicméně Servaz je Servaz!

12.01.2024 3 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

O hvězdu lepší než Žena z kajuty č. 10, ale nijak na zadek posazující to opět není. Do půlky napínavé a svižné. Konec bych si představovala jinak, přesto celkem dobré čtení :o)

18.12.2023 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Dlouho mi trvalo než jsem se do knihy začetla a než jsem jí dočetla. Asi mi chyběl drive, který od detektivky očekávám a jsem zvyklá. Nicméně se mi kniha líbila. Osobní linka Laury a Adama mi až tak nevadila, naopak jsem zvědavá jak to s nimi dopadne. Otevřené konce nemám ráda, proto o další hvězdu méně, ale třeba ještě k tomu přijde prostor v nějakém dalším díle :o)

02.09.2023 3 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Zajímavý příběh o muži, který ztratil pamět. Místy mi to vyprávění přišlo zdlouhavé a opakování vět typu "nevím" a "něco je špatně" mi lezlo na nervy. Pasáže s nestůrou byly nudné. Nicméně mohu dooporučit :o)

28.06.2023 4 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Skvělé poslouchání. Má to spád, výborný námět a napínavé až do samotného konce :o)

14.05.2023 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Audiokniha - série s Fabianem je čím dál lepší, hodně postav, vražd i dějů. Trochu erotiky a trochu duchařiny, což je jediné, co bych knize vytkla. Do příběhu zapojena celá rodina. Určitě doporučuji a těším se na další díl :o)

03.05.2023 5 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Poslední dobou jsem Kate zanedbávala a po pár stránkách jsem zjistila, že mi děsně chyběla :o) Opět výborný, skvěle vypracovaný příběh z komunity Amišů.

01.05.2024 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Čtivě napsaný psychothriller, který mne zpočátku strašně chytil. Ke konci už to ale bylo takové trápení. Konec byl šílený, rozuzlení překvapení, ale víc než na 3* to nemůžu ohodnotit. Ostatní knihy se mi hodně líbily, tak dám určitě ještě spisovatelce šanci.

14.11.2023 3 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

(SPOILER) Když jsem se pouštěla do třetího dílu s Laurou a Adamem, vůbec jsem netušila, že je poslední. Mrzí mě to, protože jsem si je oblíbila a těšila bych se na další. Říká se, že v nejlepším by se mělo přestat, ale tady mi to přišlo předčasné. Zápletka mi sedla hlavně i v tom, že jsem do samého konce nic netušila. Souhlasím s tím, že chyb vyšetřovatelů bylo nespočet a proto to dopadlo, jak dopadlo. Jsem ráda, že v momentu dočtení jsem zjistila, že se můžu těšit na další knihu autorky.

08.11.2023 5 z 5

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

Andělská hra mě bavila o dost méně než Stín větru, takže pro mne to není "jednou Zafón, vždycky Zafón". Příběh nebyl špatný, ale tak trochu moc dlouhý a rozvláčný. Do první poloviny jsem se nemohla zaposlouchat, druhá byla celkem svižnější. Na další díl nespěchám :o)

31.10.2023 3 z 5