DiDi123456789 DiDi123456789 komentáře u knih

Aliance Aliance Veronica Roth

Po přečtení celé série mám v sobě nehorázný pocit prázdnoty, Chicago mi bude neskutečně moc chybět!

02.10.2016 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Neměla jsem velká očekávání, opravdu ne. Ale zamilovala jsem se do Willa Coopera, do Eddie, do Julie i do Lake. Básničky jsou úžasné, hlavně ty ke konci, které nesou více významů. A moudra od Lakiiny maminky? To je něco neskutečného (hlavně v tom dopisu).
Neskutečně vtipná knížka, plná emocí, ale i překlepů (což mě strašně štvalo). Ale hodně jsem se toho i naučila a myslím, že mám novou skupinu na poslouchání!

15.04.2017 5 z 5

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Konečně si začínám oblibovat Elenu, volejme sláva!
Nevím, čím si mě Elena získala. V prvním dílu to bylo dítě které se rozbrečí když není něco po jeho. Teď už se chová- nebo začíná chovat- jako normální puberťačka. Že by to bylo její zmenšující se popularitou???
Knížce samotné nemám nic moc co vytknout. Děj chvílemi napínavý, kniha čtivá.
Na 5 hvězdiček to není, ale čtyři jsou ideální.:-)

17.02.2015 4 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Život znamená mnohem víc než jen být naživu.
Strašně se mi líbí, že tohle je pointa celé téhle knížky. Je sice docela jednoduše napsaná, ale když si člověk všímá všech těch citátů a mouder, může mu celý děj dát opravdu hodně. Přirovnala bych to právě k tolikrát zmiňovanému Malému princi, kterého musíte pochopit. Stejné je to i s touhle knížkou, pokud jí pochopíte, do příběhu se zamilujete.
Námět originální, postavy sympatické, ani odtrhnout jsem se nemohla!

11.04.2017 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Jak rychle jsem si tuhle knížku zamilovala? Okamžitě, to je jasné. Poutavý děj, zajímavý styl psaní. Je to přesně jedna z těch knížek, do které se začtete tak, že už ani nepotřebujete kontrolovat, na jaké jste stránce a za jak dlouho knížku dočtete. Absolutně úžasná knížka.

25.12.2015 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Na to, jak je to obyčejný příběh mě knížka překvapila. Uznejte přece, že skoro všechny fantasy příběhy jsou o dokonalé holce do které se zamiluje upír. Knížka byla ale čtivá. Elena není určitě moje favoritka na nejoblíbenější postavu, ale taky nepatří mezi mnou nenáviděné postavy. Ze začátku knihy mi byla dost nesympatická, ale potom se usadila na průměru. Nejvíce mě ale rozesmála ta část, kdy Stefan říká: "Nejsi jako Kathrine...jsi silná, jsi bojovnice..." O pár stránek před tím, říká Elena: "Ach můj bože, on kolem mě prošel a ani se na mě nepodíval! To se mi ještě nikdy nestalo....hroutí se mi život...Slzy se mi tlačí do očí, musím být sama..." Opravdu, silná holka (y) :-D
Myslím si, že bych ji měla docela ráda, kdyby z ní autorka neudělala nejdokonalejší stvoření na světě. Stačilo by jenom kdyby třeba nebyla nejoblíbenější holka na škole, ale ne, ona musí být nejkrásnější, nejchytřejší, nejoblíbenější, nejžádanější, a ještě k tomu nejmilejší a nejhodnější holka na škole...a k tomu všemu se zrovna do NÍ musí zamilovat dva upíři...
Většinou mám takové "královny školy" ráda, ale teď ani moc ne.
Myslím si, že takováhle holčina kdyby skutečně existovala, tak by si mohla být krásná jak chtěla, ale MISS PRINCESS OF THE WORLD by fakt nebyla.
Nicméně zpět k příběhu.
Stefan...klasický případ kluků Marry Sue- nádherný, nebezpečný, osamělý...ale i přesto jsem si ho docela oblíbila. Damon- typický bad boy který musí vždycky setřít svého bratra. Ale já si ho taky oblíbila.
Musím konstatovat, že mojí nejoblíbenější postavou se stala Caroline, kterou už nebavilo snášet Eleniny nálady a vykašlat se na ní. Myslím si, že je daleko sympatičtější než Elena, která musí být s každým za dobře, jinak se rozbrečí (viz. hádka s Carol).
Příběh byl sám o sobě čtivý, chvilkami i napínavý. Jsem moc ráda, že si první přečtu knížky, než se začnu koukat na seriál.
Myslím si, že hodnocení 4 hvězdičky bude nadmíru dostačující.:-)

14.02.2015 4 z 5

Strážci dobra Strážci dobra Michaela Burdová

Naprosto souhlasím s Jolilinkou.
Taky patřím k lidem, kteří četli první Křišťály moci a byli naprosto uchvácení.
Tahle knížka nebyla špatná, možná jsem jen od ní čekala něco víc.:-)

02.11.2014

Vyhořelá Vyhořelá Kristin Cast

Proč, proč jsou ty postavy tak blbé? To je věc, která mě na ŠN nejvíce štve...Zoey se mi zprotivila někdy ve čtvrtém-pátém dílu, ale tímhle dílem se její reputace dost napravila. Na Heatha ani Daria nemůžu říct ani slovo, stejně jako Stevie Rae, která se od začátku série dost rozvinula. Nejlepší postavou pro mě zůstává pořád Afrodita, která i přesto, že je sprostá jak dlaždič jediná ví, o co go a myslím si, že bez ní by všichni ztroskotali hned na začátku. Proto nechápu narážky hloupých dvojčat (které pokud si pamatuju nic kloudného neudělaly a jenom Afroditu kritizujou), Damiena (podle mého je Afrodita chytřejší než on, v tomhle díle to potvrdila), Jacka (který se nechává strhávat stádem pakoňů) a Starka (odvaha neodvaha, je to ovce, která jde s davem). Děj se mi líbil, více než hlavní zápletka mě více zajímala situace SR a Refaima.

09.10.2016 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kerstin Gier je literární bohyně, jinak se ani nedá po Drahokamech a téhle nové knižní serii nazvat. Úžasná knížka!!!

08.11.2015 5 z 5

Probuzená Probuzená Kristin Cast

Že by ze Zoey přestala být taková coura a byla z ní normální, sympatická holka, jako na začátku?
Že by už všichni přestali mít kecy na Afroditu a uvědomili si, že je tam asi nejchytřejší?
Že by se konečně můj sen stal skutečností?

11.06.2017

Temné shledání Temné shledání Lisa Jane Smith

*SPOILER*

Nemůžu uvěřit tomu, že už jsou pro mě všichni hrdinové sympatičtí. Proč to trvalo až do čtvrtého dílu? Na celé téhle sérii je vidět, jak se postavy mění a vyvíjí se a to se mi strašně moc líbí. Konečně to skončilo happy endem a já doufám, že si to v následujících dílech u mě Elena se Stefanem nezkazí, protože je mám už vážně ráda!

09.12.2016 4 z 5

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Upíří deníky jsem do tohohe dílu brala jako takovou menší oddychovku, která zabaví, ale není to nic extra. Ale tenhle díl? Strašně se mi líbil rozvoj postav. Jde vidět, jak se Elena (kterou jsem v prvním díle nesnášela) změnila a je mi teď vcelku sympatická. Stefan, Bonnie, Meredith, Matt a Caroline taky hodně dospěli a Damon? To je zlatíčko od začátku.
Konec mě i trošku dojal a už se těším na další díly.

31.10.2016 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Už delší dobu jsem se potýkala s problémem nečtivosti knížek, kdy jsem absolutně nevnímala děj knížky a pouze jsem očima těkala po řádcích. Tahle knížka to změnila. Ještě teď když čtu mě mrazí z toho, jak úžasná byla. Námět skvělý, styl psaní úžasný a děj maximálně chytlavý!

20.09.2015 5 z 5

Klíč Klíč Marianne Curley

Kromě gramatických chyb nemám co vytknout...
Triologie byla senzační, Klíč se mi líbil:-)
Pár věcí se dalo předpovídat, ale u některých jsem byla fakt překvapená...
Nejvíce mě mrzí, že knížka neměla nějaký epilog, ve kterém by bylo řečeno jak teda všichni "nakonec" dopadli, co s nima bylo dál...
Každopádně děj byl nápaditý, a za mě by nešlo jinak než dát 5 hvězdiček.:-)

07.12.2014 5 z 5

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Ze začátku se mi nelíbil autorčin styl psaní, ale na něho se dalo rychle zvyknout.
Co se týče hlavních hrdinů, tak jsem neměla problémy s nikým, snad mě jenom chvilkami štvala Isabela, která byla na můj vkus hodně "klučičí". Absolutně jsem nechápala, co na ní může Arkarian vidět.
Nejvíce mě zaujala Citadela, autorka měla cesty do minulosti skvěle promyšlené.
Někdy jsem si pletla co říká Ethan a co Isabela, protože jsem si někdy myslela že ta kapitola je z pohledu Ethana a byla Isabely.
Každopádně autorka s obyčejného děje vytvořila fakt krásný příběh.
Chvilkami se dali věci snadno předpovídat, někdy jsem zase zírala s otevřenou pusou.
Knížka se četla rychle a za mě 4,5 hvězdiček.:-)

02.11.2014 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Že jsem měla nějaké očekávání, to se říct nedalo. Všechno se změnilo v prvních pár stránkách.
Jak může být tak jednoduchá knížka tak úžasná? Percyho jsem přečetla na jeden dech a sama jsem překvapená, jak moc mě příběh chytl.
Těším se na další díly!:)

25.03.2016 5 z 5

Temnota Temnota Marianne Curley

I když o něco málo slabší než první díl, ale i tak!:3
Konečně se mi přestalo plést co říká Isabela a Ethan, za což má autorka určitě plus. Docela mě ale mrzí, že tam nebyla ANI JEDNA!!!! kapitola z pohledu Ethana. Strašně by mě zajímaly jeho myšlenky týkající se Rochelle. Ale musím uznat, že mě příjemně překvapily kapitoly z pohledu Arkariana.
Knížka byla docela předvídavá, totožnost Arkarianova otce mi byla od prvního dílu jasná. I když musím uznat, že jsem nepředpokládala tu Charlottu...To, že je Dillon členem Řádu bylo docela dost odhadovatelné, ale spojitost s Bastianem mě překvapovala. Těšila jsem se, že přibude nový fešák podobný Arkarianovi a přitom to byl pořád jenom Dillon.
Věc, kterou autorce snad nikdy neodpustím je neustálé opakování Isabilina jména... Je to samé:
"...............,že Isabelo?"
*mezitím krátký odstavec ohledně myšlenek*
"Ano Isabelo....je to pravda"
*text*
"Ale Isabelo..............Nečekalas to, co, Isabelo?"
A podobně. Doufám, že se to v třetím díle nebude opakovat.
Další věc je nesmrtelná Isabela. Můj pocit je, že Isabela bude v té Věštbě "bojovník co své srdce smrti přenechá". Takže jestli je moje předtucha správná...chudák Arkarian!
Jinak celkově se mi knížka opět líbila. Nejvíce mě pobavila scéna kdy Arkarian úpí kvůli pokoji v Citadele, ve kterém měl být s Isabelou. Hodnotím 4 hvězdičkami.:-)

15.11.2014 4 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Otevřela jsem knížku a hned po první větě jsem se do ní zamilovala! Absolutně úžasná knížka u které jsem ani nemohla spát. Neilin je úžasná, sympatická a je téměř ve všem úplně stejná jako já.:-D Líbilo se mi, že byla i trochu nešikovná a v porovnání s Lejou obyčejná:-). To, že je Arwin Awrixel jsem odhadla už když se poprvé objevil, ale i to na mém dojmu nic nezměnilo. Leja s Edrianem jsou sladcí, strašně se mi líbí jako pár!
Nejvíce mě na knize ale štvala Terien. Ze začátku mi ani moc nevadila ale potom....vždycky jsem se u její tuposti nervla a nechápala, jak někdo tak úžasný jako Sorgan může ilovat právě ji. (to radši Leonis!!!)
Arwin na mě udělal úžasný dojem, neznám dokonalejší a hezčí postavu, než byl právě on! Sice jsem si ho vůbec nepředstavovala jako kluka s havraními vlasy jak je v knížce popisováno ale jako blonďáka ale i tak!
Nejlepší knížka, co jsem kdy četla (společně s ostatními díly) a myslím, že se může klidně rovnat Harrymu Potterovi!
5 hvězdiček je málo!!!!

02.11.2014

Návrat Návrat Sophie Jordan

Kromě absolutně nesympatické hrdinky Jacindy, která neustále obkecávala svoje rozhodnutí, z dříve špatných dělala dobré to byla luxusní knížka!
Děj napínavý, plný nečekaných zvratů a akce.:-)
Will, kterého jsem měla neskutečně moc ráda si to u mě tímhle dílem celkem pokazil, zatímco Cassian, který mi nebyl sympatický už od začátku si zlepšil.
Jsem neuvěřitelně ráda, že si Tamra někoho našla a myslím, že v radě bude konečně šťastná.
Docela mě sice mrzí, že se nevrátil Jacindin a Tamřin otec (na to jsem čekala celou sérii!).
I tak to byla neskutečně silná knížka a při dočtení mi i slza ukapla.:-))
Všem doporučuju!!!

02.11.2014 5 z 5

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

Četla jsem ji přesně před rokem, ale pořád mi nedá spát jak to dopadlo s hrdinkou z Likvidátorčiny dcery.:-))
Povídky bych ohodnotila 3 hvězdičkami, ale myslím, že by jich bylo víc kdyby každá povídka byla zvlášť jako knížka.

02.11.2014 4 z 5