devron devron komentáře u knih

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Závěr mohl být propracovanější, ale čte se to dobře.

13.01.2020 4 z 5

Cesta Steva Jobse Cesta Steva Jobse William L. Simon

Není to špatné, ale Jobsův životopis od Isaacsona je o dva levely lepší.

07.06.2013 3 z 5

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Mimo jine o ockovani, sladidlum, vlivu hliniku na nase zdravi, flouridu, priznive ucinky jinych latek resveratrol, taurin,.. jak uz nekdo psal, pokud se o tuto oblast nezajima clovek vic, tak tato knizka je povinne cteni... doporucuju a tesim se na druhy dil..

Neni to jen o jidle, ale i kosmetice, ockovani, mikrovlnkach,...

21.04.2013 5 z 5

Emoční inteligence Emoční inteligence Daniel Goleman

Kniha je zajímavá, ale celkem nudně psaná - spousta myšlenek je několikrát opakováno. Ale je tu několik zajímavých myšlenek, které stojí za přečtení:

- proč je emoční inteligence důležitá
- jak vychovávat dítě, aby v životě uspělo
- proč jsou lidi v depresi a co s tím..

12.03.2013 3 z 5

Inspirativní kniha, nicméně na 5ti hvězdiček mi vadí přílišná materiálnost autora a taky to, že kdyby byla kniha o polovinu kratší, dozvěděl bych se to stejné.

Hlavní myšlenka - Krysí závod a jak z něj ven...

10.02.2013 4 z 5

Bod zlomu Bod zlomu Malcolm Gladwell

Na všechno se lze dívat z pohleduje epidemie a stačí překonat bod zlomu a věci začnou / přestanou fungovat.

Nejzajímavější myšlenky:
Pravidlo 150 - skupina má mít do 150 lidí, pokud víc, tak už přechází k anonymnímu.
Efekt rozbitých oken - Prostředí kolem nás determinuje jací jsme.
Maveni, prodavači, spojovatelé – specifické osoby, které mají zásadní vliv na šíření epidemie.

10.02.2013 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

O čem: Knížka je životopis Steva Jobse a Applu. Popisuje celý život SJ, a protože Jobs = Apple, tak I vývoj Applu (částečně I Pixaru) až do jeho smrti. Po nějaké době bude Jobs řazen mezi velikány, kteří svým myšlením změnili svět.

Jak je to psáno: Od W. Isaacssona jsem četl první věc a hned mě mile překvapil. Je to velmi (pro mě jakožto napůl geeka) čtivé a chytlavé a jedna z mála knížek, u kterých jsem měl problém ji na chvilku odložit.

Hlavní myšlenky:
Je to životopis, takže spíš subjektivní zajímavé myšlenky:
Když Steve hodně chtěl, tak dokázal přesvědčit nejen své zaměstance, že to jde, ale dokonce postavit subdodavateli továrnu aby to šlo.
Kdo potřebuje projektor pro prezentaci, tak tomu o čem mluví pořádně nerozumí.
Myšlenky je třeba sdílet, a tak budovu firmy postavíme tak, aby se lidi co nejvíce potkávali a měli možnost si myšlenky vyměňovat.
Marketing je stejně důležitý jako produkt.
Pokud manager nerozumí produktu, tak ho vyhodit, ideálně hned.
Desing a technologie musí jít ruku v ruce, proto jsou výrobky Applu tak designově povedené – sám Jobs miloval humanitní oblast.
Frutariáni se nepotí, netřeba se mýt :), a když už, tak klidně v záchodové míse.
Jobs opustil Apple a Apple padl, Jobs se vrátil a Apple opět na špici.
Dokud to není 100%, na trh s tím nejdeme.

29.01.2013 5 z 5

Skryté síly mozku Skryté síly mozku Jonathan Hancock

Kniha, ač popisuje teoretický zajímavou oblast, je psaná celkem nudně. Nakonec pár stran před koncem jsi odložil. Na populárně naučnou mi přišla dost nudná a skoro jsem u ní usnul. Popisuje víceméně triky jak si zapamatovat cokoliv.

05.01.2013 2 z 5

Wikinomie: Jak masová spolupráce mění svět a obchod Wikinomie: Jak masová spolupráce mění svět a obchod Don Tapscott

Výborná knížka, trochu pro lidi s otevřenějším přístupem k novým myšlenkám. Přečtu si ji určitě ještě jednou, je tam hodně inspirativních myšlenek a pohledů, které potřebují trochu přepnout v myšlení. Doporučuju.

08.12.2012 5 z 5