Desire_Lydon Desire_Lydon komentáře u knih

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Z téhle knihy jsem opravdu nadšená ;) Vůbec jsem nečekala, že mě bude tak bavit. Konečně pořádní upíři, žádní Edwardové... tedy myslím ty ze Stmívání, ne toho zabijáka, který se vyskytoval v knize :D Anita mi přišla naprosto v pohodě a má bazvadné hlášky. Sice byla občas vystrašená, ale kdo by nebyl, že? Těším se, až si přečtu další díly :)

05.07.2013 5 z 5

Kouzlení Kouzlení Aprilynne Pike

Souhlasím s ostatními komentáři - 1.dl byl lepší. V 1. díle jsem ještě tolerovala ty protahovené scény s tím, že to je jenom rozjezdový díl. Jenže ty protahované scény jsou i ve 2.díle. Myslím, že je tu zbytečně moc okecávání a kdyby to autorka trochu smrskla, vyšlo by to na mnohem méně stránek - teda ne že bych neměla ráda tlustý knížky, ale co je moc, to je moc. Laurel mi přišla ještě víc sobecká než v předchozí knize. S Davidem a Tamanim mává jako s kusy hadru. Přesně jak říkal na konci knihy Shar - nemůže mít v každým světě kluka, musí se rozhodnout. Ale je mi asi jasný, koho si vybere. No nic, nebudu předbíhat :)
Ale abych jenom nekritizovala, líbil se mi ten Avalonský svět, který autorka vytvořila, všechny ty jejich (někdy trošku praštěné) zákony atd. Musím ještě dodat, že knížka je obravdu čtivá a než jsem se nadála, měla jsem jí přečtenou. I když se toho teda moc nestalo... Tentokrát jenom za 3 :)

30.06.2013 3 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Skvělá kniha :) Četla se jedním dechem a úplně mě pohltila. Alice bych teda nechtěla za kamarádku, nejdřív se zdála milá, ale pak... chudák Katherine :( Ale i tak se mi moc líbila a dávám 5 * :)

23.06.2013 5 z 5

Výměna názorů Výměna názorů Robert Reger

Chvilkama mě sice nudila, ale jinak pěkná oddechovka :))

16.06.2013 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Když to porovnám s Divergencí, tak tato kniha mě trochu zklamala. Ne úplně tak příběhově, i když konec jsem malinko nepobrala, ale spíš tím, že Tris se celou dobu chovala jako malý děcko. V minulém díle byla opravdová Neohrožená, ale v teď už ne. Já chápu, zabili jí rodiče a kolem zuří válka, jenže mi připadalo, že se z ní stala pěkná hysterka. Už dlouho mi z žádné hrdinky tahle netekly nervy. Äle pořád je to za 4 * :)

12.06.2013 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl mě bavil o něco méně než ten 1., ale pořád je natolik dobrý, aby si zasloužil 5 hvězdiček :) Prvních 100 stran mě moc nebavilo. Pak, když přišlo to oznámení, jsem si říkala: Znova? Nebylo to tu už? A byla jsem vůči tomu nápadu dost skeptická, ale pak mě to bavilo. Jen škoda některých postav :( A těším se na poslední díl :)

05.06.2013 5 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Já fandím spš Willowi, i když trojúhelníky moc nevyhledávám :D

26.05.2013

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Nejdřív jsem viděla film, který se jen tak mimochodem, moc povedl. A tak jsem se rozhodla vzít si i knížku a nelituju! Je rozhodně lepší než film, Vtipný a švým způsobem i dojemný. Konec byl stejný, ale stejně pěkný. Až na pár nudných pasáží vážně skvělá kniha, kterou by si měl přečíst každý :)

26.05.2013 4 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Zajímavá kniha, to teda jo. Nápad s tím dávat dohromady páry podle toho, co pijí, se opravdu povedl. Je snad jasné, že takhle by to ve skutečnosti nešlo, ale to je fuk :D Skvělá oddychovka, možná už jsem přečetla moc knih, ale zdála se mi až moc jednoduchá a předvídatelná. Ale jinak pěkné :)

24.05.2013 3 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Tak, dočteno :) A nezklamala mě :) Určitě to je originální námět s dobrým zpracováním. Z postav jsem si nejvíc oblíbila Alinu, Quinn mi přišel dost naivní a Bea celkem taky. Ale zklamala mě ta romantická linka. Mini spoler: nejdřív Bea tvrdí, že je to něj zamilovaná a on jí lásku neopětuje a pak ho políbí a začnou spolu chodit jako by nic a Quinn tvrdí, že jí miluje. Nevytrhl někdo pár stránek z knížky? Až na tenhle detail skvělá kniha :)

21.05.2013 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Páni, už dlouho jsem nečetla takhle poutavou knihu. Jedna z mála, které mě dokázali i rozbrečet. Katniss byla správná hrdinka, to teda jo. Konec mě dostal, tak se vrhnu na další díl :D

10.05.2013 5 z 5

Kouzelný svět Harryho Pottera Kouzelný svět Harryho Pottera David Colbert

Pro fanoušky Harryho Pottera jako já určitě skvělý doplněk - bohužel jen pro první čtyři díly

03.05.2013 4 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Zrovna dneska jsem si jí přinesla z knihovny - novou, ještě neobalenou, tak jsem zvědavá :)

03.05.2013 4 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Nebylo to sice nic úžasného, ale je to originální. O vílách jsem ještě nic nečetla. Ale přesto, Laurel se chovala dost dětinsky a příliš "divně". Nejdřív se bojí injekce a pak se vrhá na dvoumetrového trola jako neohrožená superhrdinka a přitom nemá žádnou zázračnou sílu (zatím). David je naprosto dokonalý, chytrý a úchvatný kamarád, který všechno zná a všude byl dvakrát. Prostě hrozně vyumělkované. A nenechte se zmást anotací - tohle opravdu není horor, dokonce ani thriller. Vlastně se nic moc nestane, všechno pluje hezky a rychle. Stejně dávám čtyři hvězdičky, protože se mi to líbilo ;)

29.04.2013 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Cikinka: asi příští rok :)

28.04.2013 3 z 5

Dívka, 16, Bombastický večírek Dívka, 16, Bombastický večírek Sue Limb

Nechápu, proč ještě nemůžu hodnotit, když vyšla už před dvěma měsíci...

23.04.2013 3 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Nejdřív jsem si myslela, že to bude zase nějaký teenagerovský blábol, ale ono to je docela pěkné :) Wendy byla fakt v pohodě, i když nebyla dokonalá, je to prostě taky jenom člověk (vlastně Tryll :D) a Finna jsem si taky oblíbila. Jenom mě zklamalo, že všude byly notebooky a televize a neděli trávili tím, že se kouakli na Pána prstenů (myslím když byly v té Tryllské "říši"). Jasně, musme jít s dobou, ale myslela jsem si, že to bude víc...fantasy¨:)

20.04.2013 4 z 5

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

Rozhodně lepší než 1. díl :) Sice na sebe tak úplně nenavazují, ale to nevadí. Postavy byly o něco "lepší" než v přechozím díle, oblíbila jsem si Eliase. Škoda, že se mu stalo to, co se mu stalo :-/ ale jinak úžasná knížka :)

09.04.2013 5 z 5

Jonas Jonas Eden Maguire

Ze začátku mě kniha moc nebavila, tak jsem jí odložila. Pak jsem se začetla, ale stejně to nebylo ono. Charaktery jsou takové nedokončené a někdy dost protivné (třeba právě Darina), scény taky. Jste v bodě A a najednou jde v místě B a ani nevíte jak jste se tam dostali. Samotný nápad Krásných mrtvých není špatný, jenže zombie by podle mě měli vypadat úplně jinak, ne tolik jako andělé. Možná bych se nedivila, kdyby byli všichni ještě na půl upíři a dálkově studovaly Bradavice :D
Není to špatná kniha, ale jinak mě nenadchla. Ocení možná mladší a nenáročnější čtenáři :)

31.03.2013 2 z 5

Ilustrovaná máma Ilustrovaná máma Jacqueline Wilson

Smutný příběh. Vždycky, když nemám co číct, sáhnu po téhle knize. Úžasné, doporučuji :)

29.03.2013 5 z 5