desert.fox desert.fox komentáře u knih

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Téma sériových vražd je přitažlivé, málem už se jiné detektivky nepíšou. Není od věci dozvědět se, jak je to se sériovými vraždami ve skutečnosti.

29.12.2020 4 z 5

Tělo v psychoterapii Tělo v psychoterapii Edward W.L. Smith

Úvod do problematiky bodyworkingu. Od každého něco - takový letmý přehled toho základního, co v oblasti existuje. Jako laiku by mi víc vyhovovalo něco podrobnějšího.

29.12.2020 4 z 5

Mysterium Coniunctionis II.: Studie o rozdělování a spojování duševních protikladů v alchymii Mysterium Coniunctionis II.: Studie o rozdělování a spojování duševních protikladů v alchymii Carl Gustav Jung

Je to náročnější čtení... A nejvíc mne děsí, že si mnohé nebudu pamatovat.
Doporučuji všem zájemcům o alchymii.

29.12.2020 5 z 5

Nelíbilo se. Neprůstřelné hrdiny nemusím a nelogické, za vlasy přitažené příběhy taky ne.

03.08.2020 2 z 5

Třikrát lord Petr Třikrát lord Petr Dorothy L. Sayers

Když jsem stylu vyprávění přišla na chuť, připadly mi příběhy zajímavé a inspirativní. Ale moderní akční čtení to není.
Naštěstí. :-)

02.07.2020 4 z 5

Třikrát život a skutky soudce Ti Třikrát život a skutky soudce Ti Robert van Gulik

Napínavé historické detektivky. Je to odpočinkové čtení, které potěší.

02.07.2020 4 z 5

Jóga moci: Tantra, Šakti a stezka levé ruky Jóga moci: Tantra, Šakti a stezka levé ruky Julius Evola

Podařilo se mi pochopit, co jsem za roky cvičení jógy a studia východních nauk nezvládla. Buď je to dobře vysvětleno, nebo mi prostě docvaklo.
Výklad tradičních hindských a příbuzných teoretických nauk, jejichž výsledkem je tantra - tedy když se prokoušete aglutinovanou hindštinou, jejímiž pojmy se dílo jenom hemží. (Já hindštinu obvykle nemusím). Knížka pro pokročilé nebo tzv. opravdové zájemce o východní nauky, protože neopravdoví se čtením seknou.
Jistě že je tato kniha o něčem úplně jiném, než všechny u nás vyšlé knihy s titulem "tantra".

02.07.2020 5 z 5

Než přijde mráz Než přijde mráz Henning Mankell

Autor má rozvážný styl. Když jsem si na pomalé plynutí děje zvykla, autora jsem si oblíbila. Tato knížka sice vrší nepravděpodobné situace jednu na druhou, ale v tom pomalém tempu se to dá.

02.07.2020 3 z 5

Rýma Rýma Stanisław Lem

Příjemná oddechovka, dobře se čte cestou ve vlaku. Aspoň pro mne. Pravda - klasická detektivka to není, ale nápadů je v knize dost. Což oceňuji.

10.06.2020 4 z 5

Fiasko Fiasko Stanisław Lem

Klasická sci-fi s filosofickým přesahem. Knížka má vtahující atmosféru. Dnes je v módě být hloupý a chtít všechno akční a po lopatě... tak nevím, kdo si podobnou knížku přečte a pochopí ji..

10.06.2020 5 z 5

Ílion Ílion Dan Simmons

Vynikající spojení Homéra a moderních časů. Přečteno v jednom zátahu... no dobře, ve dvou.

30.01.2020 4 z 5

Hyperion (navíc povídka) Hyperion (navíc povídka) Dan Simmons

Vynikající!

30.01.2020 5 z 5

Kantos Hyperionu Kantos Hyperionu Dan Simmons

Paráda! Mám ještě první vydání ve dvou knihách...

30.01.2020 5 z 5

Případ tajemného lukostřelce Případ tajemného lukostřelce Stanislav Češka

Spíše historický příběh, detektivka jenom okrajově.

05.11.2019 3 z 5

Satanismus Satanismus Josef Veselý

Knížka je pozoruhodná především vysvětlením historického pozadí. Přehledně jsou vyloženy základní myšlenky satanismu a autor nemíjí ani hlavní pověry, se satanismem spojené. Pěkná obrazová příloha!

17.10.2019 4 z 5

Praktická astrologie Praktická astrologie Jan Kefer

Mé nejisté hodnocení vyplývá zřejmě z toho, že nejsem astrolog. Na mne je výklad předmětu veden moc postaru.

21.08.2019 3 z 5

Tajemno na obzoru: O fenoménech UFO a mimozemských jevech Tajemno na obzoru: O fenoménech UFO a mimozemských jevech Carl Gustav Jung

Jev UFO z pychologického pohledu. Musíte se zabývat psychologií, abyste knihu pochopili, a nesmíte být skalními fanoušky UFO, abyste ji přijali.

27.07.2019 4 z 5

Odpověď na Jóba Odpověď na Jóba Carl Gustav Jung

Jedna z nejzajímavějších a nejnapínavějších - mohu-li to tak napsat - Jungových knížek. Kniha pojednává o Bohu způsobem doposud nevídaným a hledá pomocí biblického příběhu jeho stínový aspekt.
Není snadné knížku číst a není snadné ji přijmout, je-li nám vlastní konvenční způsob pojetí protikladů. A tož můj případ to není... :-)

27.07.2019 5 z 5

Mandaly - obrazy z nevědomí Mandaly - obrazy z nevědomí Carl Gustav Jung

Individuační proces jednoho z Jungových pacientů. Nesedlo mi to, že šlo jen o jednoho pacienta. Tahle působil příběh nesourodě, ba někdy až svévolně.

27.07.2019 4 z 5

Člověk a duše Člověk a duše Carl Gustav Jung

Vynikající sbírka citátů. Jen tak - zalistovat a schválně, co mne osloví!?

27.07.2019 5 z 5