Denny456 Denny456 komentáře u knih

Metabaron Metabaron Alejandro Jodorowsky

No obecně mě Incal a Metabaroni berou trochu méně než jiná díla mistra Jodorowského. A z těch mě metabaron bral nejméně. Není to špatné a nad jinými komiksy to vyčnívá, ale u této série jsem čekal víc. Kresba slušná, ale děj mě někdy až lehce nudil.

17.10.2021 3 z 5

Na oko Na oko Charles Burns

A další Burns. Je to jedonohubka na chvíli a je to ulítlé jako vždycky. JSou prostě lidi s neuvěřitelnou fantasií a to je dobře.

13.10.2021 3 z 5

Obušky a něžná revoluce Obušky a něžná revoluce Josef Kodet

Komiks pro děti o událostech kolem 17. listopadu. Je to děláno poměrně nenásilnou formou. Žádný problém k pochopení pro náctileté. Kresba je vždy subjektivní a mě tahla moc nesedí, ale v podstatě proč ne.

08.10.2021 3 z 5

Opona se zatahuje Opona se zatahuje Vojtěch Mašek

Tak konečně vyšel třetí díl a tak jsem si přečetl všechny tři díly najednou. To velmi doporučuji. Bohužel je kresba poměrně nepřehledná, zvláště u postav a pokud nejste pozorni, rychle se poztrácíte v ději. Ve všech dílech se navíc skáče na různá místa a v různých časech a upřímně si nedokážu představit, že to někdo zvládne přečíst aniž by si prostudoval předešlé díly. Jinak děj je zajímavý a vzhledem k tomu, že jsem o panu Hasilovi nic moc nevědě, tak velmi poučný. Bohužel grafická koncepce knih to velmi sráží.

01.10.2021 3 z 5

Agent-chodec Agent-chodec Vojtěch Mašek

[Denny456]
Denny456 dnes

01.10.2021 3 z 5

Dějiny Komunistické strany Československa IV. 1969–1993 Dějiny Komunistické strany Československa IV. 1969–1993 Tomáš Vilímek

Tak tohle jsem četl fakt dlouho. Ale stálo to za to. Poměrně hezky udělaná vědecká práce o dějinách KSČ. Vychází hodně ze záznamů a odborné literatury. Samozřejmě si někteří autoři neodpustí některé povinné klišé, ale ostatní kapitoly to vyvažují. Myslím, že kařdý čtenář bude muset přehodnotit dost věcí o kterých se učil jak před revolucí, tak i po ní.

15.09.2021 4 z 5

Taven Bachtale - Buďte šťastni! Taven Bachtale - Buďte šťastni! Michal Kocián

Kociánova kresba je prostě super. Příběh je takový průměr. Ale celkem mě tahle jednohubka pobavila.

15.08.2021 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Zaklínače jsem dlouho odkládal... a byla to chyba. Ne snad proto, že by to bylo úplná top fantasy. Právě naopak. Myslím, že už mám načteno tak, že to trochu zapadlo k průměru. Myslím, že před 20 lety bych z toho byl paf a tzv. "wau efekt" by se dostavil určitě. Ale aby bylo jasné, není to vůbec špatné, jen jsem už četl i lepší fantasy. Spojení příběhů s pohádkami je fajn, ale, že by to udrželo celou knihu to zase úplně ne. Tak snad další díly.

22.07.2021 3 z 5

Dílo v černé, dílo v bílé Dílo v černé, dílo v bílé Alejandro Jodorowsky

Tak zase jiný Jodorowsky. Zase s historí, ale méně nahoty a sexu, než jinde. Příběh, kdy prostupujeme historií v různých časech mě baví. I popis zasvěcení stál za to. No a resba se povedla, byť na hlavního hrdinu jsem si chvíli musel zvykat.

17.07.2021 4 z 5

Safírová stezka / Tom a Péťa / Záhada smaragdového jezírka Safírová stezka / Tom a Péťa / Záhada smaragdového jezírka Miloš Zapletal

Trošku jednodušší Marko Čermák, trošku se opakuje, ale první příběh dobrý.

17.07.2021 2 z 5

Pevnost Pevnost Vicente Segrelles

Tenhle komiks je prostě hlavně o nádherné kresbě. Zatímco jinde hltám děj, tak tady je děj podružnější a občas dost prostý. Ale ty kresby, to je prostě stále paráda.

15.07.2021 4 z 5

Herzl: Evropský příběh Herzl: Evropský příběh Camille de Toledo

Příběh, příběh, příběh. Kresba je na mě moc jednoduchá a nijak mě neoslovila, ale příběh je super. Konečně něco co není holocaust. Je prada, že by to mohlo být občas i lehce pokráceno a bylo by to lepší pro srozumitelnost, ale stejně dobrý.

07.06.2021 3 z 5

Béowulf Béowulf Santiago García

Za mě jeden ze slabších kousků od Arga. Kresba mě nijak neuchvátila a příběh byl poměrně slabý.

05.06.2021 2 z 5

Pérák: Oko budoucnosti Pérák: Oko budoucnosti Petr Macek

Je to podobné jako Zázrak. Skvěle rozehraný příběh s českými reáliemi, který se následně zbytečně rychle uzavírá. No tak snad do třetice to už nebude jen lehkej průměr.

03.06.2021 2 z 5

Jan Amos Jan Amos Aleš Mrázek

Tak kresba na me takova nic moc, ale to je otazka vkusu. Jinak pribeh vypraven co nejvice zajimave. Ale informaci je hodne a nejsem si jist, ze to bezneho ctenare zaujme.

23.05.2021 2 z 5

Poklad Uctívačů ginga Poklad Uctívačů ginga Svatopluk Hrnčíř

O kousek lepsi nez jednicka. Dve linie, ltere se spoji knize velmi pomohly. Jako nadseny ctenar tohoto druhu literatury jsem i jako hodne odrostly, byl spokojen.

16.05.2021 4 z 5

Doskočiště Protektorát Doskočiště Protektorát Jitka Neradová

Pani Neradova jako spisovatelka na me pusobi jako pismak a nemyslim to nijak zle. Pismak dokaze prostudovat spousty historicke literatury a udelat i kvalitni a bohate reserse. Pak je doplni svym pohledem na vec. Ten uz je velmi osobity a s historii uz nema nic spolecneho. Ve teto knize je vzdy u kazdeho parasutisty urcita cast prave takto doplnena, asi aby to melo stavu. Problem je, kdyz tato nadstavba neni radne oznacena a propleta se mezi fakta. Pak se z toho stava velmi zavadejici text. Zasadnejsi problem knihy je pak prace s textem a jazykem, ktera je velmi nizka a nekdy az na hranici ucteni.

15.05.2021 2 z 5

Saturnin a stínadla - aneb Setkání Lídy Baarové a Adiny Mandlové v Havlově vaně Saturnin a stínadla - aneb Setkání Lídy Baarové a Adiny Mandlové v Havlově vaně Alžběta Prknářová

Níže v komenáři je napsáno, že to má blíže k původnímu Saturninovi. Tak to proboha ne!!!!! Jde o vypůjčení si literárních a skutečně historických postav a vytvoření celkem zábavného gůláše. Děj jede jak splašený vlak, ale je povětšinou vtipný. Je to prostě taková milá blbost, která však s původními díly nemá nic společného.

28.03.2021 4 z 5

Jdi a přines hlavu krále Jdi a přines hlavu krále Jeremy Shackleton (p)

No je to taková oddechovka. Příběh se dos vrstvil, až někdy trochu více než bylo možná potřeba. Ale nějak to šlapalo a ubíhalo. Nad dalším dílem zatím přemýšlím.

11.03.2021 2 z 5

Mukl Mukl Petra Čeřovská

Kniha je poměrně zdařilá. Čte se lehce. Příběh se mi líbí. Trochu mi vadí některé faktografické chyby, ale přisuzuji to stylu vyprávění a potřebám příběhu. Když čteme vyprávění, tedy jak si to kdo pamatuje, tak je možné něco napsat trochu jinak.

11.03.2021 3 z 5