Béowulf

Béowulf https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440079/bmid_beowulf-Ipk-440079.jpg 3 41 41

Když se v dánském království objeví monstrum a začne požírat místní muže a ženy, zkáza celého národa se zdá být nevyhnutelná... Až dokud z druhého břehu moře nepřipluje na pomoc hrdina Béowulf. Mladý válečník, jehož zdobí kromě nezměrné síly a odvahy také šlechetnost a oddanost. Poradí si tento Géat s hrůzostrašnou obludou a uchrání Dány od pohromy? Hrdinský epos Béowulf stál u zrodu anglické literatury. Již přes tisíc let inspiruje generace autorů, od J. R. R. Tolkiena po hollywoodské scénáristy. Španělské autorské duo Santiago García a David Rubín nyní přivádí tuto slavnou báseň do 21. století v podobě "vikingského westernu", grafického románu.... celý text

Komiksy Fantasy Historie
Vydáno: , Argo

Beowulf , 2013

Profesorskey
17.07.2023 2 z 5

Příběh Beowulfa je mi znám a sám o sobě se mi líbí, ale provedení této knihy, její kresby a návaznost obrazů se mi upřímně příliš nelíbí.

toimax
22.09.2022 3 z 5

Není to špatné, ale že by to bylo něco extra říct taky nemůžu a to mě příběh Beowulfa vždy zajímal a bavil. Kresba umí být působívá, ale tváře postav vypadají dost blbě a příběh se mi taky zdál uspěchaný. Radši zůstanu u Zemeckisova filmu a půjdu si přečíst původní knihu. Za mě nadprůměrných 60%.

jarynek
27.02.2022 3 z 5

Obálka mne hodně zaujala, za tu palec hodně nahoru. Obsah už byl horší. Vyprávění je hodně strohé, myslím, že kdo nezná podrobněji příběh, tak se v komiksu bude občas ztrácet. Pokud jde o kresbu, tak tam mám jedno velké plus a jedno velké mínus. Mínus - občas jsem měl problém rozpoznat, co se kterým obrázkem má sdělit, resp. co je na něm vůbec nakresleno. Plus - kompozice obrázků. S tou si autoři vyhráli a je jednou z nejlepších, jakou jsem v poslední době v komiksu viděl. Bohužel ta nezachrání mé smíšené pocity z knihy.

adevr
11.06.2021 5 z 5

Výtečně ztvárněná pradávná legenda, s přesahem do současnosti.

Denny456
05.06.2021 2 z 5

Za mě jeden ze slabších kousků od Arga. Kresba mě nijak neuchvátila a příběh byl poměrně slabý.

adevr
04.06.2021 5 z 5

Úžasně zpracovaný prastarý příběh, moc se mi to líbilo.

Jezinkabezinka
07.11.2020 2 z 5

Nuda, díky minimálnímu textu a jen obrázky to nezachrání

666Jitka
26.09.2020 4 z 5

Moc pěkná obálka a pro mě celkově dost zvláštním způsobem zpracovaný komiks Béowulf. Hodně červené a černé barvy, místy mi připadalo, že se nacházím spíš někde ve vesmíru a že Béowulf bojuje spíš s Vetřelcem nebo Predátorem ...

Norri
22.09.2020 4 z 5

Při otevření knihy jsem si hned vzpomněl, proč David Rubín nepatří mezi mé oblíbené autory. Jeho kresba je velmi specifická. Ale už po sedmi stranách jsem musel uznat, že to má něco do sebe. Nechci spekulovat, jestli je to více zásluha Rubína jako výtvarníka nebo Santiaga García coby scenáristy. Ten komiks má úžasnou atmosféru a až po chvilce prohlížení začnete odhalovat detaily v kresbě a oceňovat chytrou práci s panely. Je to krásně temné, krvavé a brutální. A rozhodně tomu nechybí akce a napětí. Je to velmi svérázný komiks, ale jedno vím jistě - určitě se k němu v budoucnu ještě vrátím!

trudoš
22.09.2020 4 z 5

„Ty pláčeš, Ragnere? Proč?“
„Pláču, protože dnes v noci zemřu a ani neuvidím svoji ženu. Zemřu daleko od domova v útrobách služebníka pekel.“
„Mysli na to, že Hróthgár zahrne tvou rodinu bohatstvím. A že tvé jméno bude žít ve věčné slávě příští staletí, vždy když budou bardové opěvovat naše hrdinné skutky.“
„Já vím, Ulfe. Pláču štěstím.“
David Rubín umí. Rozevlátá kresba, rozvržení panelů a roztříštěná kompozice náhodných detailů umocňují tempo vyprávění a přehnané chlapáctví severských válečníků zas pěkně vystihuje charakter hrdinské rubanice. Přičemž Santiago Garcia coby scenárista taky nezklamal, ovšem to říkám jako člověk, co nikdy nelpěl na doslovných adaptacích. Tedy - ne že by v případě staroanglického eposu došlo k nějakým zásadním dějovým změnám - monstrum natrhne šos Dánům, udatný rek pak jemu, následně se věci zkomplikují a všechno to skončí slavnou smrtí. Žádné velké vykecávačky. A snad jen kromě záběru na Grendelovu ejakulaci do Béowulfova klína jsem si to užil se vším všudy.

KubaHanzelin
18.08.2020 3 z 5

Hezká, a perfektně sedící kresba klasické legendy o které slyšel někdy každý. Příjemná jednohubka s překrásnou obálkou, kterou si přečtete před spaním a za týden si na ni nevzpomenete