DenisePartridge DenisePartridge komentáře u knih

Není pochyb o tom, že tato kniha není tak odpočinková, jak se může na první pohled zdát. Zpočátku mě trochu zarazilo, že autor o něčem vypráví a v dalším odstavci najednou jako kdyby přecvakl a začal mluvit úplně o něčem jiném bez zdánlivého kontextu. Je to jedna z těch knih, která vás v ději přenese na úplně jiné místo, do úplně jiného času, aniž byste věděli jak. Tento jev z knihy nezmizí, jen ho po čase přestanete tolik vnímat. Co se myšlenky týče, u Literárního spolku Laury Sněžné se musí opravdu čtenář na čtení soustředit a přemýšlet o tom, co si přečetl. Nic to ale nemění na tom, že děj působí neuspořádaně a hlavní postavy zde dle mého nejsou dostatečně popsány, leč o jejich charakteru je toho víc než dost. Své vysoké hodnocení bych zdůvodnila tím, že na knihu jsem v knihkupectví narazila čirou náhodou a předem jsem si k ní utvořila jakousi iracionální náklonnost, takže jsem nejspíš mírně zaujatá, ovšem čtyři hvězdičky si vysloužila také koncem, který je... mírně řečeno nečekaný. :)

26.07.2016 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Ságu Stmívání jsem přečetla celou ale musím říct, že si zpětně nejsem moc jistá, jestli to byl úplně dobře využitý čas. Teda, první díl je bezva, čímž chci říct, že je lepší než jsem čekala a já od toho stejně moc nečekala, takže to chvála možná ani není. Každopádně kdyby to prvním dílem taky končilo, bylo by to naprosto ideální, jenže hned vzápětí nastupuje druhý díl, u kterého už klasicky očekávám, že kvalita půjde dolů, takže jsem ani moc překvapená nebyla, ale u třetího dílu už jsem skoro brečela nad vyvinutím charakterů a chováním hlavních postav a čtvrtý díl jsem nevyhodila z okna jenom proto, že měl kolem šest seti stránek a určitě by při dopadu zabil nějakého náhodného kolemjdoucího. Pokud tedy můžete, přečtěte si jen první dva díly :)) :DDD

24.07.2016 3 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Tato kniha poslední dobou hodně získává na faktu, že je léto, a co víc letní prázdniny, což je ta část roku, kdy si většina čtenářů přeje především nad ničím nepřemýšlet, a k tomu je Girl Online opravdu ideální, co si budeme povídat. Obsahuje tak málo podnětů k zamyšlení, až je to smutné, leč nyní je to to, co lidé vyhledávají. Někde tady jsem asi četla, že všechny knihy potřebují svůj čas. A já si nemůžu pomoct, ale stále si stojím za tím, že tato kniha dobrá jednoduše není, jen je právě její čas. Ale takhle by to snad být nemělo ne?
↑ řečnická otázka, odpověď opravdu nečekám :) :D

12.07.2016 2 z 5

Blues pro bláznivou holku Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

I když blues jinak nijak zvlášť nemusím, protože jsem zkrátka milovníkem pravidelných veršů a rýmů, tahle kniha mě opravdu příjemně překvapila, a to konkrétně tím, že se mi líbila. A to je ta největší poklona, jakou mohu sbírce blues složit. :)

06.07.2016 4 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Jelikož jsem už četla knihu Ten, kdo stojí v koutě, zhruba jsem věděla, co mám od díla očekávat, ale to ještě neznamená, že mě nemohla překvapit. Co říct, je zkrátka úžasná. :)

06.07.2016 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Jednoznačně nejlepší kniha z celé série! Petr, Zuzana, Edmund a Lucie jsou prostě klasika :)

05.06.2016 5 z 5

Ďábelská jízda Ďábelská jízda Jeremy Clarkson

Tak jo, myslím, že je načase si přiznat, že jsem si Clarksonův styl psaní zkrátka zamilovala. Zdaleka nejlepší jsou ale jeho originální a někdy až absurdní přirovnání. Ještě že jsou jeho knihy složené z různých novinových článků, které si můžu přečíst kdykoliv znovu. :)

29.05.2016 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Možná budu přehánět, ale tahle kniha je geniální. Už jen samotnou kompozicí, kdy se chvíli pohybujeme v minulosti a chvíli v přítomnosti, ale hlavně tím, že (alespoň já) jsem si zkrátka nemohla oblíbit jednoznačně Noaha nebo Jude, protože oba se v určitém bodě příběhu zachovali hrozně, za což bych jim někdy ráda utrhla hlavu, a pak se to snažili odčinit, přičemž v ten moment jsem jim zase všechno odpustila. Při celkovém pohledu je proto tato kniha vážně úžasná. :)

20.03.2016 5 z 5

Už při četbě Hrabalovy knihy Ostře sledované vlaky jsem se těžko potýkala s jeho stylem psaní, ale jelikož byla kniha relativně stručná, nejspíš to tolik nevyniklo, ale o to víc mě to v této knize praštilo do nosu. Kniha mě mimo jiné zkrátka otrávila svými neustálými sexuálními narážkami a erotickým podtextem a po čase mě začala dopalovat i skutečnost, že přímá řeč je zde zhruba tak častá jako odstavce. Jistě, obdivuji autorovu slovní zásobu a spisovatelské umění, ale některá souvětí byla skutečně až zbytečně dlouhá (jakože: "Jo, mami, už jdu, jenom dočtu větu!"). Dávám tedy dvě hvězdičky a to hlavně za skvěle zpracované téma a (ačkoliv vím, že je to svým způsobem irelevantní) za filmové zpracování, které mě k mému nemalému překvapení opravdu zaujalo.

13.03.2016 2 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Skvělá kniha! Tedy původně jsem ji četla jako povinnou četbu s klasickým pocitem, že mě k tomu někdo donutil, ale nakonec jsem na to úplně zapomněla a knihu si užila :)

23.02.2016 4 z 5

Krásná loupežnice Krásná loupežnice Celia Rees

Nejdřív jsem nečekala, že děj půjde až tak do hloubky, co se politiky týče a docela mile mě to překvapilo, ačkoliv jsem se v tom občas ztrácela. Nicméně je to opravdu příjemné čtení :)

05.02.2016 4 z 5

Deník strážného anděla Deník strážného anděla Carolyn Jess-Cooke

Vlastně jsem od knihy nic moc neočekávala, takže jsem byla velice příjemně překvapená. Ta knížka je vážně skvělá! Když pominu snad až příliš časté gramatické chyby a chybějící písmena, a budu se soustředit pouze na příběh, je skutečně hodně dobrá. :)

23.01.2016 5 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Naprosto úchvatná kniha, kterou jsem zhltla za pár dní, protože její děj je prostě zatraceně čtivý. Úplně vás vtáhne a vyplivne až na poslední straně. Trochu mi připomněla knihu Nebe je všude, která se mi taky dobře četla, ale tady mi přišly všechny pocity a emoce propracovanější a tím kniha jen získala :)

13.01.2016 5 z 5

Láska a smrt Láska a smrt Angelika Müllerová

Výtisk mám podepsaný od samotné autorky a ačkoliv vydání i vetše působí poněkud amatérsky, skutečně mají hloubku a nutí k zamyšlení, takže pro krátké úvahy nad láskou a životem doporučuji.

31.12.2015 4 z 5

Střepy Střepy Dick Francis (p)

Skvělá kniha, dobře prokreslené charaktery postav, dobře zvolené prostředí, zkrátka Dick Francis. Knihu rozhodně doporučuji.

28.12.2015 4 z 5

Riskantní plán Riskantní plán Joanna Campbell

Taková správně naivní kniha, ale jako oddychové čtení je naprosto ideální. :))

26.12.2015 4 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Vidím, že budu vybočovat z řady, ale mě kniha vůbec nenadchla. Jo, jasně, chápu, život v buši, lvice na břiše a všechno to zrůšo kolem slonů a lvů, ale byl to popis. Uvozovky tam našly jediné využití, když autorka chtěla zdůraznit, že ji poslouchala 150 kilová lvice, a dala do ní větu: "Elso ne!"
Knihu jsem četla dobrovolně, ne proto, že by to byla povinná četba, takže prosím žádné odsuzování, když řeknu: nuda. Je to krásná ukázka soužití šelmy s člověkem, to nepopírám, ale pro mě je to zpracováno tak nudným způsobem, že jsem knihu skoro nedočetla. Omlouvám se všem příznivcům, ale je to můj úhel pohledu.

23.12.2015 2 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Jiří Žáček

Dvě slova: Jiří Žáček. Zkrátka Jiří Žáček. S tím rozdílem, že básničky pro děti se proměnily v poezii pro dospělé a to tak vážnou, že si až říkáte, jak takové texty, které tak nutí k zamyšlení, mohou pocházet od stejného autora, který napsal Jak taškář napálil taškáře. Rozhodně ale úžasná sbírka! :)

16.12.2015 5 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Upřímně jsem od téhle knihy čekala víc. Sice tady někteří zmiňují, že kniha je spíš pro náctileté, ale musím říct, že já jsem náctiletá a i přesto mě kniha moc nenadchla. Penny byla až trochu moc dětinská a, prosím, takhle nešikovný snad nemůže být nikdo. :D
Taky nevím proč, ale překladatelka má zřejmě nějaký problém s tvarem zájmena "mi" a to jak všude cpala jen "mně" bylo taky poněkud iritující.
Samozřejmě autorce přeju vydání její první knihy, ale pro mě to bylo něco, jako kdybyste vzali knížku z edice Plnokrevník/Blázen do koní/Zuzka a poníci - odebrali z toho koně - přidali 200 stránek. Za mě tedy bohužel jen 2 hvězdičky.

06.12.2015 2 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

U Cath jsem ocenila její zdravý rozum, který silně kontrastoval s chováním její sestry, ale na druhou stranu mě hodně štvalo, jak ve všech možných situacích musela brečet. Ale rozhodně skvělá knížka. :)

03.12.2015 4 z 5