Krásná loupežnice

Krásná loupežnice

Jsme v Anglii, píše se rok 1783. Když krásná a zámožná slečna Žofi nesedí modelem malíři portrétů, oblékne mužský plášť a širák s pérem a přepadává cestující – a ještě k tomu za denního světla! V dobách, kdy je politická situace mezi Anglií a Francií napjatá na nejvyšší míru, se však cestující neobávají jen zločinných loupežníků. Všude se to hemží špehy a stává se, že někdo jen něco neopatrně prohlásí a vzápětí se po něm slehne zem. Žofi ukořistí brašnu patřící jednomu z nejmocnějších a nejnebezpečnějších mužů celé země. Nemusí tajit jen vlastní totožnost, ale chránit i svého otce... Strhující historická sága, v níž před očima čtenáře defiluje barvitá mozaika lupičů i šlechticů, prostitutek, zlodějíčků i vznešených dam, revolucionářů i špehů, od autorky Čarodějnice na útěku a Čarodějnice se vrací. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42380/krasna-loupeznice-42380.jpg 3.732

Sovay (2008)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
Více informací...

DenisePartridge
05.02.2016

Nejdřív jsem nečekala, že děj půjde až tak do hloubky, co se politiky týče a docela mile mě to překvapilo, ačkoliv jsem se v tom občas ztrácela. Nicméně je to opravdu příjemné čtení :)

warca
09.03.2015

Hezké čtení :)

Tarrei
01.09.2014

Tato kniha mě oslovila jen svým popisem. Přišla mi velmi zajímavá a to i tím, v jaké je zasazena době.
Hned jsem se do ní začetla. Líbil se mi autorčin způsob psaní, člověk tak přesně věděl, o čem čte.
Děj byl napěchovaný balíček akce. Už od začátku se něco dělo, všechno jen díky charakteru slečny Žofi.
Některé pasáže mě pobavily a jiné naopak rozesmutnily. Kniha mě velmi potěšila a rozhodně naplnila všechna má očekávání. Ze začátku mi však daly docela zabrat všichni páni, na které dívka narazila. Stále jsem si lámala hlavu, s kým nakonec zůstane. Sázela jsem na Greenwooda, ale konečný výsledek mi nevadil.

Padla Hvezda
16.07.2014

Takové průměrná záležitost. Chvilkami pěkná, jindy přehnaná.

kleria
26.06.2013

Moc pěkný příběh :), myslela jsem si že mě to nebude tolik bavit, ale knihu jsem podcenila :).

Bazalka
05.04.2013

Souhlasím kelve. Když jsem dočetla knihu, tak mne celkem zarazilo, že jsem se vlastně vůbec nedozvěděla, co se s jejím otcem stalo, ale jinak se mi kniha moc líbila a vžila jsem se do ní celkem dobře i díky tomu, že jsme Francouzskou revoluci probírali nedávno ve škole. :)

suze
31.03.2013

Super knížka, která předčilá má očekávání... Odehrává se za francouzské revoluce a v Anglii, takže pro milovníky historických a zároveň dobrodružných románu ideální kniha... Děj je sice někdy trochu komplikovanější, ale má hlavu a patu a dá se pochopit...

Kristie-Sophi
03.04.2012

No... ze začátku mě moc nebavila, potom jsem se v ději začala orientovat, ale pořád mě to moc nechytalo. S úsilím jsem jí dočetla, ale pak jsem usoudila, že zas tak hrozné to nebylo :) Je to spíše pro starší, ale Francouzská revoluce mě bavila.

Kikča
07.01.2012

ze začátku, byla dost zajímavá i dějová ;) pak jsem jí moc nečetla tak jsem bohužel neporozuměla ději, až ke konci, kdy zachranovala svého otce, i když na závěr o něm nebyla zmínka.

kelve
19.11.2011

Kniha má dobrodružný děj. Velice dobře se čte. Bohužel musím trochu pohanět osu příběhu. Hlavní hrdince záleží na osudu jejího otce, avšak v závěru pak již o něm není ani zmínka, zato je upřednostněn její vztah k Leónovi. Přesto dávám knize plné hodnocení.

Celia Rees

Celia Rees