DeniseMarini DeniseMarini komentáře u knih

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Kniha se mi velmi líbila. Ze začátku jsem měla problém se začíst, ale pak už jsem jí nemohla odložit. Rozhodně to není žádný "velký" příběh, ale s tím vždy u této autorky počítám a v zimě mi toto "lehké" čtení naprosto vyhovuje :-).

03.01.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Příběh jednoduchý, ostatně jako vždy. Nevadí mi to, na léto ideální čtení. Kodaň je krásná, přesně taková jako je popsaná v knize.

20.08.2023 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Jeho díla se čtou sama. Mít tak více času, tak je čtu pořád dokola :)

07.06.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Remarque je pro mě dokonalost. Jeho knihy ve mě vyvolávají živé představy příběhů, myslím si, že na takové věci se nesmí zapomínat. Hrůzy války, ztráta milovaných lidí ale i lidská síla jsou věci, které bychom měli mít na paměti v jakékoliv době.

07.06.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Super, myslím si, že by si tohle měl přečíst každý. Zvláštně v dnešní době...

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Na zimní večery naprosto parádní čtení :-).

30.12.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Kniha splnila má očekávání. Naprosto ze života, příběh má vtip a zároveň donutí občas k zamyšlení.

25.12.2018 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Za mě naprosto super, humorné a osvěžující čtení - v této době obzvlášť důležité :-).

05.01.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Jako vždycky pohodové čtení, příjemné připomenutí letních dní během zimy :-).

07.02.2024 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Kniha je zatím lehce slabší než Island, ale i tak se mi příběh moc líbil. Je to pohodové, oddychové čtení, které vždy v tuto roční dobu velmi ocením :-).

03.01.2022 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Dokonalá kniha se silnými příběhy.

18.04.2019 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Kniha vyvolává mráz po zádech, silný a poutavý příběh. Autor opět nezklamal.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Naprostá dokonalost. Začala jsem číst na doporučení kamarádky, nelituji jediné minuty strávené nad knihou místo nad učením na zkoušky :)). Autor se stal mým oblíbencem.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Knihu jsem si vybrala jako povinnou četbu k maturitě, naprosto mě nadchla! Jedna z nejlepších českých knih, co jsem kdy četla.

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Tohle byla pro mě jedna z nejhorších knih, co jsem kdy četla. Chtěla jsem to vzdát, ale vzhledem k tomu, že jsem knihu ze studijních důvodů dočíst musela, tak jsem to vydržela do konce. Nevím, jestli pro to nemám pochopení nebo nejsem ve správném věku, ale za mě bohužel totální katastrofa...

07.06.2017 odpad!

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Krásné ilustrace a příběh k zamyšlení.

18.04.2019 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Absolutní šílenost, klasické blížící se napětí ke konci.

08.06.2017 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Bála jsem se jít v noci i do kuchyně :D. Jednoduše super, podle očekávání.

08.06.2017 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Zvláštní dílo, zvláštní autor, ale špatné to není. Možná se k tomu budu muset v budoucnu vrátit, abych si utvořila pevný názor, jestli se mi to líbilo nebo ne.

07.06.2017 3 z 5

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

To se četlo samo, vtipné, nápadité a oddechové. Ideální na cesty nebo když si chcete něco doslova zhltnout před spaním :)