denisa8946 denisa8946 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harryho jsem naposledy četla jako dítě, ale každý rok koukám na filmy jako správný fanoušek. :)
Letos jsem se znovu pustila do knížek. Úplně jsem zapomněla, jak moc se mi líbí, jak jsou napsané. Knihy netřeba dlouze představovat, kdo je četl, ví, že je to láska na první pohled. A kdo nečetl... šup, šup, honem to napravte.
První díl nás seznamuje se světem čar a kouzel a je ještě takový pohádkový. Čtenář se vše postupně dozvídá a učí stejně jako Harry Potter. Zbožňuju popisy záporných postav a jejich přirovnávání ke zvířatům, u toho se vždy pobavím. :)
Během čtení jsem začala poslouchat i podcast Neplecha ukončena, ve kterém autorka Bára rozebírá každou kapitolu a přidává řadu zajímavostí. Podcast rozhodně doporučuju těm, kdo už četli všechny knihy nebo viděli všechny díly Harryho, protože v něm bývají spoilery. :)

12.12.2022 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Máte rádi příběhy z prostředí vysoké školy s pomalou romantickou linkou? Pokud ano, neváhejte si přečíst tento úžasný příběh.
Knížka je čtivě napsaná, děj rychle ubíhá a těžko ji budete odkládat. A když skončí, přejete si, aby pokračovala. :)
Hlavní postavy si mě hned získaly, přestože Adam byl docela mrzout. Ale tak nějak jste věděli, že pod tou mrzutou maskou se skrývá víc. Olive se mi zamlouvala od první stránky, myslím, že bychom si v reálném světě rozuměly a probraly všechny naše démony, co nás v hlavě straší. :)
Bavilo mě humorné pošťuchování hlavních postav a také se mi líbila rozdílnost a zdánlivá neslučitelnost jejich povah... ale znáte to, protiklady se přitahují.
Romantická linka byla pozvolná a našla se tu i nějaká ta spicy scéna. V závěru knihy se nachází bonusová kapitola z pohledu Adama. Klidně bych uvítala víc kapitol z jeho pohledu, abychom do něj víc nakoukli.
Jediné malinkaté mínus, které ale neovlivňuje mé celkové hodnocení, je za výraz ''číča'' v bonusové kapitole... to mi vypalovalo oči. :D

04.06.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Knížka se mi moc líbila, byla to správná oddechovka s lehce předvídatelným osudem hlavních hrdinů. Ale to jí na kráse neubralo. Hlavní i vedlejší postavy mě moc bavily a děj rychle ubíhal. Část děje se odehrávala v Londýně a část v Kodani. Popis Kodaně byl poutavě napsaný - hned bych se tam jela podívat. :)
Určitě sáhnu i po dalších knihách ze série této autorky. Doporučuji. :)

05.02.2021 5 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Přiznám se, že jsem měla obavy, jak se mi bude knížka líbit, protože jsem zvyklá na jiný žánr. Nicméně změna žánru už byla potřeba, abych se vyhnula čtenářské krizi. A jsem celkem mile překvapená. :)
Knížka se četla velmi dobře, byla členěná na krátké kapitoly, takže čtení rychle ubíhalo. V ději se objevují střípky vzpomínek na minulost hlavních postav, které částečně vysvětlují jejich jednání v přítomnosti.
Hlavní postavy jsou dvě sestry, které žijí v Lagosu. Celý příběh je zaměřen na vztah těchto sester a je psaný z pohledu jedné z nich. Bavily mě sarkastické myšlenky Korede a černý humor, který se příběhem táhl. Postupně se odhalovalo nitro hlavní postavy Korede, ale její sestra Ayoola příliš vykreslená nebyla. Zrovna u ní by mě zajímalo, co se jí honilo hlavou.
Čekala jsem v knize víc napětí, ale to se mi nedostalo. Kniha skončila celkem otevřeně, podle mě tam některé situace zasloužily uzavření. Ve výsledku mě to trochu mrzí, ale i tak hodnotím knihu dobře.

10.04.2023 3 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Kniha Pan Romantik mě zaujala anotací i obálkou.
Text je velmi čtivě a poutavě napsaný, nechybí ani romantický a erotický náboj. Líbily se mi vtipné pasáže, ale někdy mě trochu rušil výběr sprostých slov. Nebylo jich mnoho a běžně mi to nevadí, ale tady mi to do těch pasáží prostě nějak nesedlo.
Postavy mi byly od začátku sympatické. Hlavní hrdinka Eden je novinářka s cynickým pohledem na svět a hlavně na romantiku. Chce napsat skandální článek o tajemném Panu Romantikovi, kterého vyhledávají paničky z vyšších vrstev, aby s ním zažily chvilku romantiky. Eden chce zjistit, jaké jsou jeho finty, aby tyto dámy tak oslnil a pobláznil.
Paul je naopak příklad dokonalého muže, který romantikou jen srší. Ve správnou chvíli je na správném místě, vždy ví, co říct a udělat. Příběh je také opředený Paulovým tajemstvím, co vlastně skrývá a jaké jsou jeho pohnutky k profesi, kterou vykonává. Díky tomu získává jeho postava reálnější dojem... nikdo není dokonalý. Líbilo se mi, jak se Eden díky Paulovi postupně rozvíjela a poznávala své hluboko ukryté emoce.
Shrnula bych to tak, že Pan Romantik je taková příjemná pohádka pro dospělé. :)

23.08.2021 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Stejně jako ostatní díly Romantických útěků mě ani tento nezklamal. Mám moc ráda styl psaní Julie Caplin, vždy se u jejích příběhů odreaguji, mám z nich příjemný a uklidňující pocit a jako bonus jsem opět načerpala nějaké cestovatelské tipy. :)
V tomto díle byla i dávka napětí. Stále jsem čekala, kdy jistý průšvih praskne a byla jsem zvědavá, jak se z toho hlavní hrdinka vykroutí. Nakonec jsme byla moc ráda, jak to dopadlo. :)
Postavy byly jako vždy sympatické, taková ta parta lidí, se kterou byste si rádi sedli u kávy a poslouchali jejich životní příběhy. Jen teda Sebastian byl někdy pěkně na ránu, všechna čest hlavní hrdince Nině, která jeho nálady zvládala ustát.
A víte, co bylo při čtení nemožné? Nic nejíst. :D Často jsem si googlila francouzské názvy dezertů, které se v příběhu objevovaly... no a pak si něco dobrého nedejte. :)

13.11.2022 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Anotace slibovala, že se kniha bude čtenářům Mony Kasten líbit... a nelhala. Kniha mě nadchla.
Laura Kneidl mě velmi mile překvapila. Není to klasický romantický příběh s předvídatelným dějem. Jde o slow burn romanci protkanou vážným tématem, která vás nepustí. Den před dočtením jsem si koupila druhý díl a hned jsem se do něj musela pustit.
Po dočtení prvního dílu jsem měla pocit, jako by část mě umřela. Fráze "srdce se mi roztříštilo na milion kusů" pro mě získala úplně nový rozměr.
Velmi jsem ocenila propracování postav, především hlavní hrdinky Sage, která nehledá jen cestu k ostatním, ale především sama k sobě. Snaží se vyrovnat se stíny minulosti, které jí zasahují do života. Ještě jsem nečetla knihu, kde by měla hlavní postava nějaké závažné psychické problémy, ale velmi mě to bavilo. Každou situaci jsem se Sage prožívala a ze srdce jí přála, aby měla svůj happy end.
Vřele doporučuji, ale kupte si rovnou i druhý díl, je to nutnost. :)

05.07.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Nádherný příběh, místy smutný, ale nádherný. Moc se mi líbil styl jakým byla kniha napsána - z pohledu Gumpa. Dojemný příběh doplňují velmi pěkné ilustrace a v závěru knížky i fotografie. Ke čtení doporučuji kapesníček. :)

03.02.2020 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Úžasná knížka v krásné obálce.
Zpracování textu mě nadchlo, nejvíce se mi líbilo, že až na konci knihy si člověk vše propojí a pochopí, proč autorka zvolila právě takový styl psaní. Po obsahové stránce byl příběh zajímavý, nejednalo se o jednu část hrdinčina života, ale o takový průřez jejím životem. Bylo to úplně něco jiného, než knížky, které jsem zatím četla.
A co se pocitů po dočtení týče... tak takové jsem taky nikdy neměla, nevím proč to tak bylo, ale tato knížka mě pořádně rozhodila, nikdy jsem z žádné knížky nebyla tak rozrušená. Většinou po dočtení jedné knihy začnu další den číst jinou, ale teď jsem nebyla schopná týden číst nic jiného, stále jsem ji měla v hlavě.
Doporučuji!

18.08.2018 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Další krásný romantický příběh z pera Julie Caplin. Ve stejném duchu jako příběhy předchozí, přesto opět jedinečný.
Tentokrát jsme zavítali do malebné vesničky ve Švýcarsku a ochutnávali zde hromadu dobrot s energickou hlavní hrdinkou Minou. Mina je můj pravý opak, jde do všeho po hlavě, nepromýšlí následky a nebojí se udělat krok do neznáma. Hrozně mě její osobnost bavila. :)
Hlavní hrdina Luke se na první pohled jeví stejně bezprostředně jako Mina, ale když ho poznáte lépe, chytne vás za srdce.
Vedlejší postavy byly jako vždy veskrze sympatické a s radostí byste si s nimi vychutnali čokoládový dort nebo vyrazili na výlet. :)
Julie Caplin opět dokonale popisuje malebnou krajinu a jídlo, nicméně v tomto díle je snad ještě více dobrot než kdy jindy. Úplně se mi sbíhaly sliny nad poctivou čokoládou, všemi variacemi dortů a chutěmi vydatných jídel... joo a musím si domů nutně koupit sadu na fondue. :D
Není novinkou, že knihy od Julie Caplin miluji, proto asi nikoho nepřekvapí, že tento romantický útěk hodnotím pěti hvězdičkami. :)

18.03.2024 5 z 5

Asher Black Asher Black Parker S. Huntington

Ke knížce jsem se dostala díky Podzimnímu bookstormingu a moc za ni děkuji. Sama bych si ji nespíš nevybrala, protože mě moc nezaujala obálkou, ale musím říct, že jsem byla příjemně překvapená.
Pokud čekáte žhavý příběh plný sexu, tak vás musím zklamat. Během prvních kapitol se může zdát, že to k tomu směřuje, ale opak je pravdou. Čeká vás moc pěkná slowburn romantika okořeněná mafiánským prostředím. Chvilkami máte chuť ten jejich slowburn vývoj vztahu trochu popohnat. :D
Hlavní hrdinka Lucy si mě brzy získala svou odvahou a odhodláním. Bavilo mě, že jako jediná dokázala Asherovi oponovat. A Asher? Klasický bad boy navenek, ale pro své blízké by i dýchal.
Jsem ráda, že jsem měla možnost si knížku přečíst. Až vyjde druhý díl, určitě se do něj také pustím.

26.10.2023 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Co říct? Německé autorky tento žánr prostě umí! Moc příjemná knížka z horského prostředí, které autorka nádherně vykreslila (hned bych se tam jela podívat). :)
Příběh mi rychle ubíhal a moc mě bavil, přestože byl lehce předvídatelný. Kapitoly byly krátké, což taky přispělo k tomu, že se knížka velmi dobře četla.
Postavy mi byly sympatické, nebyla zde žádná postava, která by mi vadila. Prostě skvělá oddechovka s hate to love linkou. :)
Jediné mínus bylo, že mi příběh často připomínal Začít znovu od Mony Kasten. Ale to je jen drobnost a moc se těším na další díl. :)

30.05.2022 4 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

Tato knížka mě velmi mile překvapila. Nevěděla jsem, co od ní čekat, jelikož jsem předchozí autorčinu knihu nečetla a recenze na tuto byly spíše průměrné.
Možná na mě knížka tak zapůsobila, protože její téma, vyrovnávání se se ztrátou milovaného člověka, se mě osobně dotýká. Postupný posun hlavních postav na této nelehké cestě dává naději, že se s tím člověk jednou naučí žít.
Ale nebudu tu rozebírat jen tu vážnou stránku knihy. Kniha byla velmi čtivě napsaná a na záživnosti jí přidávala i netradiční zápletka - babička a vnučka si na nějaký čas vymění své životy. :) Postavy byly reálné, prožívaly každodenní životy i s ranami osudu a rychle jsme se do nich vcítila.
Kapitoly se střídaly, jedna kapitola z pohledu vnučky, druhá z pohledu babičky. Babiččiny kapitoly mě upřímně bavily mnohem víc. Byly vtipné a bavilo mě to propojení mladší a starší generace, které se od sebe navzájem učily a obohatily své životy. Bez čeho bych se obešla, byly babiččiny postelové scénky. :D Naštěstí jich nebylo mnoho a byly napsané velmi decentně.
Za mě to bylo skvělé čtení. Knížku s klidným srdcem doporučuji.

15.11.2021 5 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Obálka i anotace knihy slibovaly pořádně žhavý erotický román. Kniha začala hned pěkně zostra, autorka nenechala čtenáře čekat. Nejprve na mě příběh působil jako variace na 50 odstínů šedi vzhledem k povaze hlavního hrdiny, ale postupně mě tento dojem opouštěl.
Do knihy jsem se rychle začetla, ale zhruba v polovině mě přestávala bavit. Připadalo mi to pořád dokola a začínala mě kniha nudit, protože dějové linky tam bylo pramálo. I samotné autorce asi došlo, že to možná bude nuda a přidala na obrátkách, což někoho mohlo bavit, ale mě se do vkusu netrefila.
Dějová linka se mi líbila, podle mě měla potenciál, který ale autorka bohužel moc nevyužila a nerozvíjela. Kdyby ubrala na žhavých scénách a rozpracovala víc děj, hodnotila bych knihu podstatně lépe. Konec byl příliš rychlý, hlavní hrdinové by si zasloužili víc, než ukončení na pár stránkách.
Poslední kapitola za mě byla naprosto zbytečná. Sice odkazuje na druhý díl, který se bude nejspíš věnovat vedlejší hrdince, ale kdyby tam ta poslední kapitola nebyla, nic by se nestalo. Upřímně asi ani nepotřebuji vědět, co se stalo. Druhým dílem svoji knihovnu rozšiřovat nebudu. :)

24.10.2021 2 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Druhý díl jsem zhltla během pár dní. Plynule navázal na díl první, styl psaní autorka zachovala - děj ubíhal a byl čtivý. Měla jsem obavy, že pasáže s vnitřními úvahami hlavní hrdinky budou zdlouhavé, ale četly se také dobře a vůbec mě při čtení nebrzdily. Někdo může namítnout, že se stále opakují, ale vzhledem k povaze onemocnění hlavní hrdinky je to žádoucí - alespoň tak lépe pronikneme do nitra člověka, který trpí panickou a úzkostnou poruchou a pochopíme její chování.
Hlavní hrdinka Sage se aktuálně řadí k mým nejoblíbenějším knižním postavám. Přestože (a bohudík) jsem si neprošla hrůzami jako Sage, prožívala jsem s ní všechny její pocity. Chce to odvahu odhodlat se a svěřit se někomu s tím, čím si takový člověk prochází, a hlavně začít s tím bojovat... a Sage to dokázala. :)
Autorka téma psychického onemocnění uchopila citlivě a přiblížila vnitřní svět lidí s úzkostmi ostatním, kteří mají to štěstí a nemusí se nimi potýkat.
Bavil mě vývoj vztahu mezi Sage a Lucou. Obnova narušeného pouta mezi nimi byla dost emotivní - člověk byl stále v napětí, jak to s nimi dopadne (i když to stejně tušíte). :) Tyto slowburn romance si mě získávají čím dál víc.

16.07.2021 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Na tuto knížku jsem se po přečtení předchozích dvou dílů moc těšila. Skvělé oddechové čtení. Člověk si říká, jestli ten příběh nebude vleklý (vzhledem k počtu stran - 447), ale vůbec ne. Děj byl svižný, nechyběly klasické zvraty v příběhu, které mu přidávaly na dynamice. Líbilo se mi, že opět bylo nahlédnuto do nitra hlavních postav (tak jak to autorka umí), které si navzájem pomáhaly s bojem s jejich vnitřními démony.
Hlavní postavy - Sawyer a Isaac mě moc bavily. Líbilo se mi, že byli úplně rozdílní, ale přesto svým způsobem stejní. Bavilo mě sledovat jejich vývoj - to jsem v předchozích dílech tolik nepociťovala.
Zase jednou příběh, u kterého jsem si přála, aby nikdy neskončil. Vřele doporučuji. :)
Celou sérii od Mony Kasten jsem si zamilovala, moc se těším, až vyjde další díl. :)

19.07.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Velmi pěkně napsaná oddechová knížka. Příběh je propletený tajemstvími hlavních hrdinů, nechybí v něm vtipné pasáže, ale ani ty romantické a lehce erotické. Celkově se tak knížka hezky čte a příběh ubíhá. Měla jsem ji za pár dní přečtenou. Kdo se chce odreagovat, má mé doporučení. :)

12.04.2020 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Pokud chcete příjemný, milý a uklidňující příběh plný lákavého jídla a nádherných míst, neváhejte si přečíst Romantické útěky... Julie Caplin je prostě sázka na jistotu. Tentokrát nás autorka vzala do země ledu a ohně - na Island. Podívat se tam je můj sen.
Jako ve všech jejích příbězích se tu setkáváme s odvážnou hlavní ženskou hrdinkou (Lucy), neodolatelným hlavním mužským hrdinou (Alexem) a velmi sympatickými vedlejšími postavami.
Příběh Lucy a Alexe se mi moc líbil, Lucy byla opravdu skvělá. Ze začátku si držela od všech odstup, byla na dně. Postupně jsme sledovali, jak se vracela zpět do života a znovu začínala věřit lidem, to bylo nejkrásnější. Alexe známe z Cukrárny v Paříži a už tam to byl velký sympaťák, tady si mě získal ještě víc. :)
Hotýlek na Islandu vřele doporučuji!

04.12.2023 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Četla jsem mraky pochvalných recenzí a s radostí se k nim přidávám!
Tato knížka je přesně to, co očekáváte od pohodového letního čtení. Hate to love romantická linka, Španělsko, sympatické postavy, kancelářské prostředí... to vše a ještě víc nabízí Láska po španělsku.
Lina byla báječná hlavní hrdinka, bavilo mě číst její myšlenkové pochody... ta ženská byla živel. A Aaron? Ooo můj Bože, miluju ho! Fešák, o tom žádná, tvrdá maska pro okolí a uvnitř citlivý a vášnivý muž... no neber ho! Ta chemie mezi nimi mě opravdu bavila a nejednou jsem se zasmála nad jejich vzájemným špičkováním.
Nebudu lhát, podobnou love story jsem chtěla vždy zažít. :D
Knihu vřele doporučuji! Čtení na léto, které pohladí na duši.

16.08.2023 5 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Nádherný příběh ze života, který vám zlomí srdce... a ne jen jednou. Během čtení jsem knížku několikrát odložila a běžela si pro kapesníčky. Nicholas Sparks nezklamal, příběh ve mně zanechal pocity, které jsme zpracovávala ještě pár dní po dočtení knížky.
Líbilo se mi, že se střídaly dvě časové linky - v přítomnosti poznáváme Maggie, která později vypráví svůj příběh z mládí.
Hlavní postavy byly skvěle vykreslené a hned od začátku si k nim člověk najde cestu (až teda na rodiče a sestru Maggie, ti mi pili krev). Teta Linda a Bryce byli úžasní lidé a moc mě bavila jejich dějová linka v minulosti. Maggie mi hned přirostla k srdci a hrozně mě ničilo, co vše musela prožít, ať už v oblasti rodiny, lásky nebo zdraví.
Celý děj byl takový hořkosladký, vždy se našly momenty, které mi vykouzlily úsměv na tváři a maličko zahojily zlomené srdce z předchozí kapitoly. Ke konci jsem teda přes slzy ani pořádně neviděla na text, ale stálo to za to.
Knížku stoprocentně doporučuji, ale nachystejte si kapesníčky!

08.02.2023 5 z 5