denisa3489 denisa3489 komentáře u knih

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Srdcová záležitost!

27.02.2015 5 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Kniha mě naprosto vtáhla do děje. Četla jsem ji po cestě do práce, na obědě, za chůze, prostě imrvére. Byla jsem z ní úplně paf. Samozřejmě byla naprosto nepředvídatelná a to na ní bylo tak krásné. Určitě jsem ji nečetla naposledy, protože je to přesně ta kniha, kdy při každém dalším přečtění, člověk objeví nové myšlenky, které předtím nezaznamenal. Od Murakamiho jsem nejprve četla Norské dřevo. Byla jsem v rozpacích z těch všech neobjasněných pasáží. U téhle knihy jsem už věděla, co můžu čekat, a byl to pro mě opravdu kulturněintelektuální zážitek.

23.03.2015 4 z 5

Vzhledem k tomu jak je kniha opěvovaná, jsem čekala opravdu vtipnou knihu, ze které budu paf. Nebavilo, nedočteno.

27.02.2015

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Pro mě naprosto dechberoucí kniha. Četlo se to tak krásně s lehkostí, kniha však obsahuje plno moudrých podnětů k zamyšlení. Po dlouhé době beletrie s nádechy duchovna. Četla jsem ji přesně v ten pravý okamžik, kdy jsem potřebovala odlehčené čtení, zároveň však takové které má hloubku. Jednoduše perfektní.

21.11.2016 5 z 5

Murakami opět nezklamal. Vážně mě bavila každá strana této knihy, jednalo se o jednoduchý příběh, přitom ale velice silný. Děsně mě baví mezilidské vztahy, takže tahle kniha je přesně můj šálek čaje.

05.01.2016 5 z 5

Vegan v kondici Vegan v kondici Brazier Brendan

Famózní kniha, grandiózní recepty. S přítelem bez ní neuděláme ani krok! Děkuji za tuhle úžasnou knihu!

27.02.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Nedočetla jsem. Odložila jsem ji po 70 stránkách. Domnívám se, že tato kniha se může líbit teenagerům. Nedovedu si vysvětlit jak může být tato kniha určena pro všechny věkové skupiny. Zajímá mě úplně jiná četba. Nechci číst pubertální příběhy, které pro mě nemají žádnou hloubku. Velké zklamání.

27.02.2015 odpad!

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Není to můj šálek kávy. Takže číst znovu už ji nebudu. Dle mého názoru se kniha hodí pro teenagery. A i kdybych ji četla dřív, troufám si říct, že by mě ničím neobohatila. Papírová města jsem dokonce odložila jaká mi to připadala blbost. Takže od tohoto spisovatele už raději nic číst nebudu.

27.02.2015 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Má první kniha od této manželské dvojice a musím říct, že jsem byla nadšená. Líbil se mi styl, kterým je kniha napsána. Oproti ostatním, kteří si stěžují na vkládané retrospektivní příběhy, mě právě tyto úseky zaujaly nejvíce. Nepřipadaly mi vůbec rušivé. Vyloženě jsem po nich prahla, protože spisovatelé postupně odkrývali detaily života hlavních postav a zodpovídali mi postupně dříve mnou kladené otázky, čímž ve mně celou dobu udržovali napětí a zvědavost. Knihu jsem přečetla jedním dechem a doslova jsem ji hltala. Musím říct, že mě zklamal závěr, který mi připadal velmi nereálný a tak trochu překombinovaný. Přišlo mi to nepromyšlené a tzv. přespříliš. I přesto knihu hodnotím velice kladně a těším se na ostatní knihy Larse Keplera!

23.02.2015 4 z 5

Vlny moudrosti Vlny moudrosti Don Jose Ruiz

Po přečtení Čtyř dohod a knihy Hlasu poznání tuto knihu vnímám jako opakování myšlenek, které již sepsal jeho otec Don Miguel Ruiz. V této knize je navíc vše napsáno pouze heslovitě, kdežto Ruiz starší vše hezky rozvedl a objasnil. Za mě zbytečná kopie otcovi tvorby.

10.10.2016 1 z 5