-Dekra- -Dekra- komentáře u knih

Dóóóst dobrá rodinka Dóóóst dobrá rodinka Karen McCombie

Prostě kniha dětství. Už si přesně nevzpomínám o čem byla, ale pozitivní dojmy mám stále zachované :)

02.12.2016

Líbat anděly je nebezpečné Líbat anděly je nebezpečné Thomas Brezina

Tuto knihu jsem četla, když jsem byla ještě malá, ne že bych teď byla o něco starší, ale přece... Ale naprosto mě uchvátila a vtáhla do děje. A hned jsem musela mít i další díly, které mě uchvátili stejně jako první díl. Asi se na ni budu muset kouknout znova a posoudit jestli je opravdu, tak dětská nebo jsem ještě hold asi dítě, jelikož si ji vůbec nevybavuji jako knihu pro mladší kategorie :D ...

Počátek Počátek Ellen Schreiber

Skvělá kniha. Když jsem ji poprvé dostala do ruky, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Přečetla jsem ji jedním dechem. Je to snad moje první kniha o upírech, ale vůbec nezklamala :)

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Asi by se mi více líbila, kdybych si ji přečetla teď, než když jsem byla malá. Asi si ji opravdu přečtu znovu a uvidím, protože mě nějak moc neohromila a do čtení jsem se musel nutit a už jsem ji chtěla mít z krku. Ale konec byl dobrý, to se musí uznat :)

02.12.2016 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Trochu slabší než dva ostatní díly, ale přece opět úchvatné.

První První Kiera Cass

Jako u prvního dílu nemám co vytknout. Opravdu dokonalé zakončeni série :) Jen mě mrzí úmrtí některých postav, ale jinak doporučuji :)

Selekce Selekce Kiera Cass

Moje srdcovka. Skvělé kniha, které je úžasně sepsané. Někdy si opravdu říkám, kde ty spisovatelé/ spisovatelky berou tolik fantazie. Opravdu obdivuji ty, co dokážou napsat takový příběh, který zcela pohltí čtenáře. Nemám co vytknout. Všem ráda doporučuji :)

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tahle kniha mně hlavně přitáhla kvůli té obálce - Srdce z ledu, vůle z oceli, nelítostný boj začíná. Prostě hned jak jsem ji poprvé viděla, jsem si říkala, že tuhle knihu prostě musím mít. A nelituji toho, že jsem si ji koupila. Krásně se čte a už se těším až si přečtu další díly. Ale je pravda, jak tady už někdo myslím psal - to co je napsané na obálce knihy, tak nějak neodpovídá hlavní hrdince. Já jsem si myslela, jak to bude opravdová necitelná vražedkyně a přitom je to holka, která ještě smutně vzpomíná na svoji nešťastnou lásku a těžce prožívá menstruaci, ale to mě vůbec neodradilo a Celaenu jsem si moc oblíbila a popravdě jsem ráda za to, že srdce z ledu nemá, a že je to celkem obyčejná holka, která jen zabila asi až moc lidí :D Každopádně doporučuji :)

02.12.2016 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Tak tahle knížka mě zklamala. Čtení mě nebavilo. Ani nechápu koho by mohlo, dyť celá knížka je vlastně jenom o tom, jak se kluk honí za holkou, kterou sotva znal. Ale jak vidím, tak spoustě lidí se to tady líbí.. Margot jsem ráda neměla, přišla mně sobecká a Quentin byl zas moc naivní. Já osobně tuhle knihu nedoporučuji.

01.12.2016 1 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Tak tahle kniha mě totálně odrovnala. Myslím, že nic lepšího jsem ani čekat nemohla. Nejvíce mě dostal vztah Juliette s Warnerem - velmi obdivuji spisovatelku za to, jak dokázala úžasně vylíčit chvíle, kdy tihle dva trávili spolu i to, jak Juliette vyjádřila své city k Warnerovi ( tuhle pasáž knihy si budu pamatovat snad napořád, jako jednu z nejúžasnějších projevů lásky, co jsem kdy četla) Juliette už není ta vystrašená holka, co byla v prvním díle a to stojí za to. Tahle kniha se zařadila mezi mé nejoblíbenější knihy. Určitě si ji ještě jednou budu muset přečíst, protože je to něco dokonalého. Takovou knížku jsem hledala a myslím si, že už jen tak znovu podobnou knihu nenajdu. Velmi ráda doporučuji :) A kdyby se někomu nelíbily předešlé dva díly, doporučuji to nevzdát a k tomuhle dílu se pročíst :)

01.12.2016 5 z 5

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Tahle knížka je úžasná. Velmi dobrý námět na knihu, naštěstí i dobře zpracovaný. Mám ráda řeckou mytologii, a tak jak to do této knihy bylo zapracované je podle mě velmi dobré. I když malé chybičky to má.. Celkově na mě udělala tato kniha velmi dobrý dojem, na rozdíl od dalších dílů, ty už tak dobrý nebyly. Všechny postavy mně sedly, až na pár vyjímek. Tuto knihu ráda doporučuji :)

01.12.2016 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

O téhle knize jsem už dlouhou dobu přemýšlela. Popravdě.. čekala jsem od ní víc. Rozhodně je to zajímavé téma knihy, jen kdyby byla trochu lépe sepsaná. Začátek byl dobrý, ale ten konec se mi už nelíbil - moc přeplácané a některé pasáže mně přišli trapné. U hlavní hrdinky mně přišlo, že je spíše na obtíž. Opravdu sem se těšila i na další díly, ale po přečtení prvního dílu to nehrozí.

01.12.2016 2 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Jelikož jsem spíše zvyklá na knihy s něčím nadpřirozeným, s čím se jen tak v obyčejném životě nesetkáte, tak mě tyto knihy na tento způsob moc neohromují. Bylo to tak i u téhle knihy. Určitě nebyla nejhorší, četla se dobře, sama jsem ji přečetla za tři dny, ale hlavní postava Bianca mě někdy pořádně štvala. Každopádně to je taková holčičí oddychovka a celkem i doporučuji :)

01.12.2016 3 z 5