DeepSea21 DeepSea21 komentáře u knih

Duše moderního člověka Duše moderního člověka Carl Gustav Jung

Zajímavé. K zamyšlení. Jung byl jeden z nejlepších ve svém oboru a bylo skvělé číst si jeho myšlenky na různá témata.
Jeho přístup, který nepopíral mystično, mi byl vždy sympatický.

16.06.2021 5 z 5

Elementární částice Elementární částice Michel Houellebecq

Příběh bratrů kteří se v životě cítí ztraceni, přestože jeden z nich by měl mít veškeré důvody ke štěstí a spokojenosti. Komunita kterou začnou navštěvovat za účelem nalezení pospolitosti a naplnění, se stává pouze další z nekonečné řady marných pokusů o oživení prázdné existence.
Příběh je proložen zajímavými teoriemi o svobodné vůli.

24.02.2021 5 z 5

Nikdo to tu nepřežije Nikdo to tu nepřežije Jerry Hopkins

The Doors
Nejlepší a nejdůležitější kapela v historii.
Jim Morrison byl rebel s velkým R a geniální textař a básník.
Ray Manzarek byl hudební génius.
Robby Krieger byl unikátní,geniální kytarista.
John Densmore byl jazzový blázen,také génius.
Nejgeniálnější kapela v historii hudby.

Waiting For the Sun

23.06.2019 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Úžasná kniha o tom co všechno dokáže lidská vůle a co všechno zmůže opravdu silná osobnost.
Některé pasáže byly opravdu velice dobře popsané,úplně jsem děj viděl před očima.
10/10

18.06.2019 5 z 5

Možnost ostrova Možnost ostrova Michel Houellebecq

Daniel1, úspěšný, avšak nešťastný komik snažící se najít v životě smysl. Nalezne ho ve svých výstoupeních ve kterých řeší kontroverzní témata, přítelkyni Esther která se vlastně nedá nazvat přítelkyní v pravém smyslu toho slova a sektě, která zezačátku dává jeho životu zpestření, které však skončí naprosto tragicky. Život s Esther ho však také zcela nenaplňuje a jejich vztah skončí podle očekávání také tragicky.
Postava proroka, ještě zajímavější postava vědce, vhled do fungování sekty, to vše proloženo úvahami Daniela25, o tísíciletí později, jeho klonu který už nemá lidské vlastnosti.
Jedná se o vylepšení? Do jisté míry ano. Jenom dokud si neuvědomíme, že lidskost byla tímto zcela vymazána.
Kritika náboženství, klasika, tak je to správně.
Michel snad nenapsal špatnou knížku.
Naprostý magor (v dobrém smyslu toho slova).

09.12.2021 5 z 5

Spisovatel jako povolání Spisovatel jako povolání Haruki Murakami

Zajímavý náhled do Murakamiho myšlení.
Tohoto člověka nejde nerespektovat jako spisovatele.
Po přečtení této knihy, nelze nevyzdvihovat i osobnost.

29.12.2020 5 z 5

Serotonin Serotonin Michel Houellebecq

Zajímavá kniha. Opravdu se těším i na další od autora.
Mám tušení, že si od něj přečtu vše.
Hlavní hrdina svět kolem sebe pozoruje s nutnou dávkou ironie a sarkasmu které mu pomáhají přežít. Snaha o to zcela nepropadnout cynismu, se vždy cení.

29.02.2020 4 z 5

Velice obsáhlé,autentické zápisy z Kurtových deníků,detailní popisy pocitů a závislostí.On nebyl depresivním sebevrahem.
On se jím stal.A to je tragédie.
Ikona.

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Rodion Romanovič Raskolnikov.
Vždyt´přece nezabil osobu,ale nepotřebnou veš.
Tak proč by měl cítit vinu.
Ohromujíci část ve které Dostojevskij/Raskolnikov uvažuje o tom že lidé kteří jsou přece nadřazení by měli vládnout a ostatní? Co je mi po ostatních.
Mráz po zádech.

21.06.2019 5 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Jedna z knih jež se přiblížila k dokonalosti.
Žádná z postav které v knize vystupují mi nebyla proti srsti. Napsat i padouchy tak aby byli sympatičtí je umění.
Ta kniha je právem považována za klasiku.
Nečtu ji naposled, tím jsem si jistý.

02.06.2022 5 z 5

Celý život Celý život Robert Seethaler

Čtivý příběh o životě v horách a událostech v životě horského průvodce Eggera. Sympaťák kterému jsem přál jen to nejlepší.
Jak to tak ale bývá, přihodí se mu pravý opak.
Z knihy na mě dýchal užasný klid a celková atmosferá byla okouzlující.

09.08.2021 5 z 5

Mapa a území Mapa a území Michel Houellebecq

Příběh o malíři, ve kterém se autor zajímavě vepsal do příběhu. Nezdálo se mi, že by sám sebe moc karikoval. Je, jaký je. Skvělý nápad, jak naložit se svou postavou byl uvěřitelný a rozuzlení této zápletky uspokojivé.
Tato kniha se v mnohém odlišuje od běžného autorova stylu, ale tím jenom dokazuje, že svůj obor zvládá na výbornou.

23.07.2021 5 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Advokátka které se rozpadá manželství, řeší případ chlapce který odmítá léčbu rakoviny z nelogických (náboženských) důvodů.
Přestože je vyspělý, nerozumí své situaci natolik, aby mohl domyslet následky svého jednání. Rozpoutává se soudní spor s rodiči nemocného, kteří ho ve fanatické víře vychovali.
Moje první přečtená kniha od McEwana.
Jistě nebude poslední.

02.02.2021 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Kromě Harryho se mi velice líbila postava Faukeho. I úvahy o psychologii a rozdvojené osobnosti - přál jsem si aby tyto pasáže byly delší.
Části které se věnovaly neonacismu, nejen v Norsku, byly velice zajímavé.
Příběh byl dobře vymyšlený, s častým prolínáním minulých událostí z druhé světové války.

17.07.2020 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Klasika.Legendární kniha o sirotkovi a jeho boji s životem.
Úžasné popisy.

23.06.2019 5 z 5

Tahle kniha pro mě byla něco jako ráj. Ten typ knihy která vás tak pohltí,že zapomenete na všechno dokud ji nedočtete.
Šachové partie a silné charaktery.

21.06.2019 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Zatím nejlepší Remarque.Úžasný příběh a opravdu grandiózní finále.

18.06.2019 5 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Zdlouhavé, občas jsem měl chuť přeskakovat stránky (Neudělal jsem to).
Pokud si to budu chtít znovu přečíst, tak opravdu za hodně dlouhou dobu.

19.02.2022 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Příběh o závěru života, který je vždy nepříjemný.
Je uměním podat to bez patosu. Tahle kniha to dokázala.

08.02.2021 4 z 5

SPOILER
Další výborný Murakami.Prostě umí psát.
Tazakiho vyloučili z party jeho nejlepší kamarádi, kvůli jedné lži co o něm rozšířila jeho kamarádka se kterou se neuměli jinak poprat i přesto, že věděli že to je výmysl.
Obviňoval sám sebe, málem padl až na dno.
Jeho nová kamarádka ho ovšem donutila přátele konfrontovat osobně. Většina se změnila k nepoznání a Cukuru zjistil, že ta která o něm šířila lži nebyla úplně psychicky v pořádku.
Opět vydařené prolínání snů s realitou.

17.10.2019 5 z 5