DeeKrakova DeeKrakova komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Trhlina mě rozhodně naprosto vtáhla do děje a bylo dost těžké se od četby odtrhnout. Ze začátku jsem si byla naprosto jistá, že ta zmizení v minulosti jsou 100% pravé a ta knížka jen přivypráví nějaké další. Po dočtení si nejsem úplně jistá jestli věřím naprosto všemu, hlavně kvůli tomu v čem vypravěč jel, ale na druhou stranu - něco se stalo a někdo skončil na psychiatrii takže něco na tom být musí...
Každopádně se mi styl psaní líbil a převyprávěné to bylo celkem dost svižně.

25.09.2018 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

U téhle knihy nevíte v jednu chvilku vůbec nic a během vteřiny víte všechno a všechno pochopíte. A je to bomba.

12.09.2016 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Myslím, že je čas začít Harryho číst zase od začátku. :)

09.09.2016 5 z 5

Trvalý záznam Trvalý záznam Edward Snowden

Nejvíš mě zaujala první a poslední třetina knihy, kdy autor popisuje především svůj život, prostředek byl hodně technický, hodně popisů přímo systémů. Přesto kniha velmi dobrá.

27.02.2020 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Skvěle jako audiokniha!

25.03.2019 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Navnadena komentáři ale nedocetla jsem. Popisy krásné, no povídání o životě dvou malých slečen, kde se nic převratného vlastně neděje, mě nebavilo.

18.09.2017 1 z 5

Náš velký útěk Náš velký útěk Andrea Hejlskov

Knihu jsem nedočetla, po tom co autorka přiznala, že žijí z dávek na děti a jednou za 14 dní si skočí do supermarketu zatímco odsuzovala celou civilizaci ve městech jsem byla dost nalomena zavřít knihu. Co mě naprosto přesvědčilo nedočítat bylo to, když proběhla diskuze o spalování odpadu v lese včetně konzerv. Neskutečná slátanina.

10.05.2019

Popravčí Popravčí Chris Carter

Skvělá kniha! Moje druhá od Cartera. Zatím na mě tedy Dvojitý kříž udělal větší dojem ale i tak perfektní!

12.08.2016 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Trvalo mi asi 30 stran než jsem pobrala kdo je kdo ale nakonec to šlo samo a měla jsem dočteno. Poutavá a milá kniha, žádný velký příběh ale k zamyšlení. Netradiční, zábavné a velmi poutavé. Za pár hodin přečteno.
Líbí se mi autorův styl psaní, určitě si od něj přečtu další knihy. :)

06.08.2016 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Knihu jsem četla v angličtině a v angličtině ji také doporučuji. Angličtina tam není nijak složitá a čte se rychle a snadno. A podle mě je originál vždy lepší.
Pro mě jedna z mých nejoblíbenějších knih, napětí, zamilovanost a všechno kolem tam je. Klasická oddechovka s trochou "detektivky". Rozhodně překvapující konec. Doporučuji. :)

03.08.2016 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Tahle knížka je jeden velky bordel. Čte se to lehce ale je to překombinované.

13.04.2019 1 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Moc doporučuji jako audioknihu :)

31.01.2019 5 z 5

Život po životě Život po životě Raymond A. Moody

Já jsem nikdy nebyla proti tomu, že něco pravděpodobně po smrti opravdu existuje, takže pro mě tahle kniha překvapení jako takové nebyla. Co se týče obsahu byla dokonce moc zajímavá a ty příběhy mě vlastě opravdu zaujaly a bavily.
Jediný problém co tak nějak s knihou mám je ten styl, kterým to bylo psané. Vlastně mi to nějakým způsobem připomínalo encyklopedii a po čase vás nějaký výčet "faktů" přestane bavit číst, je to skora jako číst telefonní seznam, jedna informace za druhou.

23.09.2018 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Myslím, že jsem rozhodně četla i lepší detektivku, na druhou stranu ale mě to i tak mile překvapilo.
Co se mi moc nelíbilo bylo to věčné, celkem zbytečné natahování. Popisy detailní ale většinou nepodstatné pro průběh knihy a děj. Například odstavec jen o tom jak jedna z policistek musí vyčistit odpad vany a věčně na to zapomíná - ?? Ok.
Ale i tak myslím, že další díl vyzkouším a pak uvidím jak moc tohoto autora mám či nemám ráda.

22.09.2018 4 z 5

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Tohle mě tak hned chytlo! A hlavně mě to do konce nechtělo pustit. Vážně, jedna z mých oblíbených tento rok.
Až na par momentu co měl Daniel jsem nadšena z každé postavy. Daniel se to asi douci. ????

22.11.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další skvělý díl s detektivem Hunterem.

21.10.2016 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Jedna z knih na mém seznamu knih k maturitě. Myslím, že jsem si lépe vybrat nemohla. Zamilovala jsem se po pár stránkách.
Přiznám se, že jeden příběh jsem přeskočila a na můj v kus tam toho bylo moc ale nijak zvlášt to hodnotu knížky neovlivnilo.
Velice silný příběh, zaujalo mě, že se to zakládá na skutečném příběhu neprávem obviněného vězně.

03.08.2016 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha se mi moc líbila. Četla jsem ji až op shlédnutí filmu ale určitě byla lepší kniha. Už jsem věděla co čekat, takže to nebyl žádný nával emocí a breku.
Knihu doporučují i když to není nic co by musel každý ve svém seznamu přečtených mít.

02.08.2016 4 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Upřímně - četla jsem už leší knížky, zápletka dost neuvěřitelná a vyprávěno velmi dobře.

26.04.2019 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Nedočetla jsem, úplně jsem se v tom ztrácela. Je mi to celkem líto ale strávila jsem nad tím spoustu času a nic.

24.07.2017 1 z 5