deathmen deathmen komentáře u knih

Biblia Biblia neznámý - neuveden

táto Kniha sa nečíta, táto Kniha sa žije. DOKONALÉ

20.06.2012 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha zaujimava obsahom ako aj formou pisania. Napadity pribeh neobycajne obycajneho cloveka ktory vas chyti za srdce, donuti k zamysleniu, miestami rozladi ale nakonci pohladi na dusi. Takymto kniham hovorim milosrdne a milujem ich. 10/10

26.12.2023 5 z 5

Jmenuju se Ozzy Jmenuju se Ozzy Ozzy Osbourne

Nemozem dat tejto hnihe menej ako 5* :) preco by som aj mal? Ozzy rozprava o svojom zivote stylom aky je mu vlastny, na nic sa nehra, nema preco nieco skryvat. Pri jeho osobe som mal dost otaznikov ktore boli v knihe uprimne zodpovedane. Aspon ja tomu verim. Jasne nie je to najlepsia biografia na svete a kdo by v nej hladal hlboku filozofiu je blazon, ale ja som sa pri nej naramne bavil a skutocne oddychol.

29.06.2022 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

kniha núti človeka premýšlať o fungovaní sveta a o tom čo je vlastne pre človeka najlepšie, v akom systéme sa vlastne cíti najštastnejšie? 1984 je o pocitoch, nie je o prepracovanom deji alebo silných dialogoch. miestami ma kniha troska nudila opismi ktoré nerozvíjali ale rozpravali to isté ibaže inými slovami. záverečná tretia časť je impozantná! 4,5b

14.08.2013 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

na tuto knihu som si musel pockat zopar rokov aby som zabudol na film a nepredbiehal dej. A spravil som dobre. Uzasny pribeh ktory vas strhne, knihu neviete pustit aj sa vam o nej sniva. Vklznete do sicilskych pomerov, snazite sa ich pochopit a uvazujete o zivote v dobe nie az tak davnej. Cela kniha ma taku zvlastnu nepopisatelnu atmosferu ktoru uz pre mna sucasne knihy postradaju.

29.11.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

rovnako putava kniha ako Martan ktoru clovek proste zhltne. Zdlhavejsie popisovanie pracovnych postupov mi nie je velmi po srsti preto jedna * dole. Na druhu stranu je to proste Andyho styl a ja to beriem a aj ocenujem, lebo najma mladsi citatelia sa dozvedia mnozstvo zaujimavych vedeckych faktov nenutene a putavo. Za mna super oddychovka a uz sa tesim na dalsiu knihu ;)

18.10.2022 4 z 5

Kniha kódů a šifer Kniha kódů a šifer Simon Singh

Veľmi zaujímavo a pútavo napísaná kniha ktorá vás uplne vtiahne do sveta kodov a šifier. Problemom je že pri čitani tejto knihy chcete všetko šifrovat :D Kvalitná kniha ako obsahom tak formou. Jednoznačne 5*

30.10.2014 5 z 5

tuto knihu nenapisal vedec ale fanusik a tak je treba k nej aj pristupovat. Paci sa mi ze James sa na odbornika nehra a ani nestanovuje zavery ale nadsene prezentuje svoje dlhorocne skusenosti. Nemusite s nim vo vsetkom suhlasit ale jedno sa upriet neda dychanie je obrovska zlozka zivota kazdeho z nas a len malokto sa nan sustredi. Milujem knihy ktore ma bavia a aj mi zlepsia zivot. Tato k nim urcite patri. Odporucam kazdemu.

22.12.2022 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

ani neviem preco ale tuto knihu som dlho obchadzal. Chyba! davno som necital taky dobry roman (ak sa to teda tak da vobec nazvat). Krasna paralela madzi tuzbou zit normalny zivot a zvratenou ohavnostou. Vecer som ju nomohol citat lebo mi tie zverstva zdvihli mandle, potom som nemohol zaspat ;) klobuk dole ze sa ta zloba nepreniesla p. Viole do srdca. cest jej pamiatke

05.09.2022 5 z 5

To nemyslíte vážně, pane Feynmane! To nemyslíte vážně, pane Feynmane! Richard P. Feynman

knihu som zhltol ako bombon. Feynman mi je neskutocne sympaticky, clovek co neuznaval naskrobenost, pozerstvo, neriesil blbosti a sustredil sa vzdy na to hlavne. Genius co bez mihnutia oka uznal svoju chybu. Nebal sa povedat ze nieco nevie, pritom jeho zaber bol ohromny. Bol to skratka skvely clovek a genialny vedec. Este aj to pisanie mu islo dobre sakra! :D

26.05.2023 4 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

na knihu som mal vyborne odporucania a myslim ze sa do velkej miery potvrdili. Zaujimavy koncept, bravurne pasaze, drobnostami prepletene pribehy... na druhu stranu aj viac pre mna nezaujimavych pasazi a prilis kvetnateho opisovania. Taka sinusoida. Koniec vsak nie je na jej vrchole. V globale je to velmi dobra kniha pri ktorej sa musi clovek dobre sustredit aby si ju uzil.

22.03.2023 4 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

mam rad motivacne knihy lebo mi menia zivot. Z kazdej takej knihy si chcem zobrat aspon jednu vec co ma posunie dalej a tu som si ich zobral viac ;) James nehovori co mate chciet a preco ale dava svoj navod ako sa k tomu dopracovat. Velmi dobre spracovana kniha.

07.02.2023 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

na začiatku som si povedal čo je to za arogantného ...? ale postupne som si uvedomil že je to jeden z tých ultraúprimných ľudí bez zbytočných okolkov a prikrášlovačiek. Jasné ego je všade cítiť ale asi je opodstatnené. Chýbal mi trošku ucelenejší ráz ale chápem že formou rozhovoru sa to robí ťažko. Knihu som zhltol :)

09.09.2022 4 z 5

Překupník na darknetu: Hon na miliardáře ze Silk Road Překupník na darknetu: Hon na miliardáře ze Silk Road Nick Bilton

napisat takto detailne pribeh bez vypovedi hlavneho protagonistu a vymyslenych pasazi je uzasny vykon. Putavy dej ktory neni preafektovany zbytocnostami, lahko plynie az si clovek prestava uvedomovat ze toto sa realne stalo. super

21.01.2022 5 z 5

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Krasna kniha. Je to basen pisana v riadkoch. Tazko sa cita este tazsie chape. Urcite ju necitam naposledy lebo toto chce viacej zivotnej mudrosti na pochopenie vsetkeho co co je v knihe napisane.

22.05.2016 5 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Na knihu som sa tesil lebo p. Honzaka si velmi vazim a uznavam ho. Hned poviem ze pokial by kniha nebola o nom tak je hodnotenie ovela horsie. Autorka podla mna rozhovory nespracovala dobre, pytala sa na mnozstvo veci ale kvalita chybala, skakala z temy na temu, na vela otazok dostala vyhybave odpovede a cele mi to prislo strasne rozhadzane. Na druhu stranu som knihu docital a nelutujem lebo zivotnej mudrosti, nadhladu a rozhladu tam bolo neurekom ;)

17.02.2023 3 z 5

Uspořádání světa Uspořádání světa Henry Kissinger

Kniha je za mna strasne rozporuplna z viacerych uhlov presne ako Kissinger sam. Niektore pasaze su casovo a vecne "ucesane" ine totalne "rozhadzane", jednoduche texty sa striedaju s velmi zlozitymi a dlhymi vetami, niektore udalosti rozobera detailne a z viacerych uhlov pohladu ale zasadny aspekt neuvedie resp. nechce sa k nemu vyjadrit a dalsie. Napriek k mnozstvu vytok co k tejto knihe mam nelutujem ze som ju precital. Kissinger ma obrovsky rozhlad a schopnost pochopit o co v danej situacii ide. Vyborne prepaja veci. Pocuval som ako audioknihu ale papier bude asi lepsi..

26.10.2022 3 z 5

Životom na zelenú Životom na zelenú Matthew McConaughey

Matthewa mam rad a chcel som sa o nom dozvediet trochu viac a to sa mi podarilo. Navyse som dostal aj vela povzbudenia z jeho pozitivneho pohladu na zivot co bolo citit z kazdeho riadku. Miestami som mal ale pocit, ze len jeho filozofia je najlepsia a vsetci by mali byt rovnako nastaveni aby boli stastni. V konecnom dosledku mi to ale az tak neprekazalo lebo som sa s nim casto stotoznil. Myslim ze kniha je ako on sam - nedokonaly sympatak ktory to snahou vytiahne vysoko ;)

17.08.2022 4 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

velmi dobre napisana kniha o aktualnom fenomene. Nenudil som sa ani chvilu. Interpretacia je jedna z najlepsich ake som pocul. Jednu hviezdicku davam dole pretoze som mal vo viacerych pasazach pocit ako by bol autor “zamilovany” do Muska. Dost toho prikrasloval a idealizoval.

06.01.2022 4 z 5

Cesty z úzkosti a deprese Cesty z úzkosti a deprese Heinz-Peter Röhr

velmi dobre citanie, urcite sa oplati citat aj viac krat je tam vela mudra. Citit Petrove bohate skusenosti. Kto by ale cakal odbornu literaturu bude sklamany. Je to kniha pre siroku verejnost na "upratanie" si v zivote.

29.08.2023 4 z 5