Dashmo Dashmo komentáře u knih

Ťažší ako nebo: Životopis Kurta Cobaina Ťažší ako nebo: Životopis Kurta Cobaina Charles R. Cross

ťažko sa mi píše - ešte cez slzy. Som veľký fanúšik Nirvany. Rovnako tak zbožňujem ich ranú tvorbu a Bleach ako aj komerčnejšie veci. O Kurtovi vždy kolovali rôzne príbehy, historky, články, výroky - ťažké bolo povedať, čo z toho bola pravda. Bola som rada, keď sa ku mne dostal tento životopis a vravím si, že snáď konečne niečo ucelené. ale po jeho prečítaní mam zmiešané pocity. Je to napísané naozaj dobre - zhltla som to za dva dni. Na niektoré udalosti mám stále rozporuplné názory. Autor opisoval Kurtove postupné zhoršenie stavu, zdravia, jeho mysle tak surovo, až som z toho sama v ,,depkách,,. Čítať, ako postupne tento človek upadal, až na koniec dopadol tak, ako si sám zvolil. Niektoré pasáže si však netuším vysvetliť - odkial to mal? Ako k tomu došiel? Chápem - roky rozhovorov a článkov. A predsa sú tam pasáže, kde spisovateľ využíva svoju fantáziu a predpoklady a podané je to definitívnou formou - asi najviac som si to uvedomila pri čítaní Kurtových posledných krokov. Ďalej mi to miestami pripadá ako óda na Courtney - a tu musím povedať, že za roky rokúce si stále neviem spraviť názor na túto umelkyňu a ich vzťah a ani táto kniha mi k tomu nepomohla ostala som po prečítaní smutná, naozaj smutná. Hlavne koniec sa mi už čítal naozaj ťažko - naozaj cez slzy: ,,Takže to došlo až sem: najznámejšia rocková hviezda generácie ležala v aute na zadných sedadlách, nemohla hovoriť, nemohla sa pohnúť a znova sa ocitla len kúštik od smrti.,, Charles R.Cross to vystupňoval bravúrne a ja som až cítila s Kurtom, ako to definitívne vzdáva: ,,Neviem, kam idem. Ale tu už nevládzem byť.,, Nechal nám tu toho naozaj veľa: ,, Kurtovým nehynúcim odkazom je však jeho tvorba, nie okolnosti, za akých zomrel.,, Na nejakom fóre som dávnejšie čítala názory na túto knihu a jeden pán sa vyjadril, že po prečítaní jednoducho prestal počúvať Nirvanu. Ja si idem pustit platňu Unplugged a najbližšie dva dni sa nepustím do čítania žiadnej knihy. ,, Žil krátko, ale dosiahol mnoho.,,

07.01.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Paráda, zhltla som ju za jeden deň. Inak sa nedalo. Šialený koniec, vôbec som ho nečakala. Viem si to predstaviť ako film.

18.09.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Citala som verziu v AJ kde bol dodatocne pridany aj epilog. Takze recenziu by som rozdelila na dve casti - jednu bez epilogu a druhu epilog. Celkovo sa to citalo vyborne, pacila sa mi zapletka, aj to tajomno na konci - autobiografia alebo list? Bolo tam na mne vela sexualnych scen, az prilis vela. A autobuografia Verity bola fakt miestami tazka na psychiku ale opät vravim - citalo sa to super a vtiahlo ma to do deja.
No a recenzia epilogu - asi aj lutujem, ze som ho vobec citala. Cakala som, ze to nejak vyriesi, objasni pravdu. Zial epilog sa tykal uplne niecoho ineho a len to zamotalo pribeh este viac zbytocnym pocinom Jeremyho. Zeby malo prist pokracovanie? Kazdopadne ak ste videli serial YOU, tak tento epilog by som uplne prirovnala k tomu

15.09.2023

Veža na úsvite Veža na úsvite Sarah J. Maas

Úplne bez hanby a preháňania poviem, že táto časť ma bavila zo všetkých najviac! Hltala som každú stranu, vetu, slovo aj písmená. Teším sa ako to celé dopadne. Ale Chaol, Yrene, Nesryn a Sartaq ma nesmierne bavili. A krásna krajina, v ktorej sa to všetko odohrávalo takisto

01.07.2023 5 z 5

Pavúk Pavúk Lars Kepler

Ajajajaaaj. Napisane to bolo, samozrejme, velmi napinavo a ako kazda cast tejto serie, sa aj tato citala takpovediac sama. Aleuz toho bolo vela. Vela Jureka, vela zvlastnych nahod, vela zvlastnych reakcii zainteresovanych osob. Chcelo by to bud ukoncit Joonu, alebo vdychnut tomu novy zivot. A prosim prosim uz netrapte tu Sagu tolko. Ved koniec bol znova taky, zeasi to ona v dalsej casti nebude mat lahke

26.04.2023 2 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Nikdy som nebola fanúšikom Dave-a. Pre mňa to bol vždy ten chlapík z Nirvany. Aj keď som vedela ako sa volá, vnímala som Foo Fighters. Ale nijak som ho nezaraďovala do svojho života. Táto kniha to zmenila. Je naozaj perfektná. V jednej ruke kniha v druhej mobil a guglila som každého a všetko. Jeho rodičov, deti, ženu, manažéra, pád z pódia kávové video Z celej knihy cítiť, ako je Dave nad vecou, srší optimizmom, vtipom. Mala som neustále zimomriavky, potom som sa smiala, potom plakala a tak ďalej.
Knihu som si kúpila na letisku, lebo bola v akcii a ako milovník Nirvany som si povedala, že určite tam dačo bude z tohto obdobia. Bolo. Paradoxne vôbec žiadne detailné podrobnosti. Čakala som, že gro bude postavené na tom, lebo veď Nirvana. O to viac som teraz rada, že tá kniha fakt bola o ňom - o Dave-ovi. Že celá éra Nirvany sa vmestila do pár strán. Na konci knihy (poslednú kapitolu som už cez slzy nevidela) som si povedala, že tento obrovský muzikant je presne tam, kam patrí, že fakt našiel svoje miesto. Som rada, že som natrafila na túto knihu. Odporúčam všetkým aj milovníkom rocku a hudby, ale aj takým, čo ich hudba až tak neťahá.

09.04.2023 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tak toto bolo oveľa lepšie ako prvá časť a som rada, že som tomu dala šancu

06.03.2023 4 z 5

Dievča bez mena Dievča bez mena Lisa Regan

Príliš zamotané, pritiahnuté za vlasy. Ten koniec amen tma. A zase sa to tyka niekoho z okolia Josie? Som zvedavá na ďalšiu časť. Dávam tomu šancu, lebo sa to rýchlo číta.

03.03.2023 3 z 5

Posledný dom na Zbytočnej ulici Posledný dom na Zbytočnej ulici Catriona Ward

Proste WOW. Celé tak, ako to je. WOW

21.02.2023 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Dalo sa to čítať v zmysle, že bol použitý dobrý jazyk, ubiehal dej, neboli nudné pasáže. Ale bolo to tak hrozne pritiahnuté za vlasy, že som vo finále len chcela nech to konečne končí. Nebudem písať do detailov, lebo by som prezradila veľa z deja a to nechcem. Prečítam si aj pokračovanie, ale sama neviem prečo :D

19.02.2023 3 z 5

Debna Debna Camilla Läckberg

Pevne verím, že bude pokračovanie. Veľmi ma to bavilo. Po nociach som nespala, lebo som nevedela odložiť knihu. Páčilo sa mi, že kapitoly boli rozdelené z pohľadu rôznych osôb. Celé veľmi napínavé až do konca. Mentalista bol síce výnimočne vzdelaný človek, až som niekedy pochybovala o schopnostiach policajnej skupinky a pýtala sa sama seba načo tam vlastne sú? Ale tá dynamika medzi ním a Minou to zachraňovala

02.02.2023 5 z 5

Dom na azúrovom pobreží Dom na azúrovom pobreží TJ Klune (p)

Taký krásny, emotívny príbeh som potrebovala po všetkých tých krimi a vraždách. Výborné čítanie. Veľa si z tejto knihy beriem. Ďakujem. Končím, mám slzy v očiach ešte stále

29.01.2023 5 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Asi v polke knihy som začala tipovať vraha. Ku koncu ma síce Minier úplne zmiatol ale nakoniec som aj tak trafila :) bola to kvalitná detektívka, aj keď Lucia mi nie je sympatická a v knihe bolo na mňa veľa iných pozaďových prípadov. Vyzerá to na pokračovanie.

25.01.2023 4 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Bolo to výborné. Veľmi kruté ale kniha skvelá. Vyhovoval mi štýl písania. Iný ako ostatné krimi, ktoré mam načítané. Nina a jej tím spolu perfektne ladia. Bolo zaujímavé tak do detailov nahliadnuť do vyšetrovania a postupného odhaľovania vraha. Páčil sa mi aj detailný opis jeho psychologického profilu. Teším sa na ďalšie časti

09.01.2023 5 z 5

Krvavý mesiac Krvavý mesiac Jo Nesbø

Moj milovaný/nenávidený Harry. Nesklamal. Absolútna pecka táto časť. Tak mi to pomotalo hlavu, že som asi prvýkrát netušila vraha. No a ten kňaz na konci, dpč ten kňaz -o maj god, už je napísané pokračovanie? :D Úžasné. Chvíľu nebudem čítať radšej nič. Lebo mám pocit, že toto sa nedá len tak ľahko prekonať.

27.12.2022 5 z 5

Kaviareň v Kodani Kaviareň v Kodani Julie Caplin

Po sérii krimi a vraždách som potrebovala pauzu a poriadnu dávku romantiky. Toto však bolo na mňa až príliš presladené. Miestami som sa úplne strácala, dialógy boli prízemné. Nehovoriac o tom, že zakaždým keď Ben ,chrapľavo vzdychol, Kate do ucha mala som potrebu si za neho poriadne odkašľať. A pardon ale vkladať kúsok ryže a naanu druhému do úst v reštaurácii je vážne také vzrušujúce?
Hviezdičky sú za tú Kodaň a hygge. Zajtra bežím do Ikei

22.11.2022 2 z 5

Diabolský plod Diabolský plod Tom Hillenbrand

Toto bola tak príjemná zmena po mojich obľúbených severských krimi. Veľmi sa mi to páčilo. Nazvala by som to také oddychové krimi. Teším sa na ďalšie časti

17.11.2022 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Ja neviem, mne hrozne vadí ten zvláštny preklad a niektoré vety. Príbeh bol zaujímavý to áno. Aj keď koniec bol raketový. Mne sa najviac páčila časť, keď na scénu prišiel Igor fingers crossed

12.11.2022 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Chvíľu mi trvalo, kým som sa začítala. Ale potom to bola fakt jazda. Najlepšia časť s Cormoranom. A asi budem divná, ale…ja nechcem, aby sa C a R dali dokopy

05.11.2022 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Veľmi premyslený a napínavý príbeh. A koniec perfektne šokantný!!

20.10.2022 5 z 5