Dashmo Dashmo komentáře u knih

Príbeh stratenej dcéry Príbeh stratenej dcéry Elena Ferrante

Perfektne zakoncenie celej sagy.pre mna neskutocne silny pribeh, ktory mi dlho ostane v hlave.

03.02.2018 5 z 5

Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú Elena Ferrante

O jednu hviezdicku menej nez 1 a 2 diel IBA z toho dôvodu, ze politicke pasaze boli pre mna narocne. Som si vedoma, ze su do pribehu dôlezite...napriek tomu fantasticke rozpravanie rovnako ako predchadzajuce casti..a teraz rychlo zhltnut finale!neviem sa dockat

31.01.2018 4 z 5

Jonathan Strange & pán Norrell Jonathan Strange & pán Norrell Susanna Clarke

Prvych 40 stran-katastrofa.dva tyzdne mi kniha stala.absolutne som nemala tusenia ako sa moze rozvinut dej a tym padom ma vobec nelakalo citat ju.potom som si povedala,ze idem na to a zacitala som sa.nevedela som knihu pustit z ruky.citala som vsade a kazdu chvilu!perfektny dej,nenudila ma ziadna cast a vsetko do seba perfektne zapadlo.boli miesta ked som zatajila dych,zvedava na to co pride.boli pasaze,kedy som mala neskutocne nervy,ze ti dvaja magovia poriadne nepocuvaju co im ostatni hovoria najmä pokial islo o zlomyselneho feéra a uväznených ludi..proste som sa na tyzden ocitla vo svete magie,bojovala som s Napoleonom,ucila sa nove kuzla,cestovala s mágmi a nakoniec som sa ocitla v Temnote.zaver pre mna uplne dokonaly.nejak som necakala,ze by sa v tejto knihe nakoniec vsetko na dobre obratilo.nieco muselo ostat tajomne

19.01.2018 5 z 5

Mŕtve dievča neklame Mŕtve dievča neklame Jay Asher

Mam velmi zmiesane pocity pokial ide o tuto knihu. Gro celého pribehu predstavoval fakt, ze to ako sa spravame k ostatnym ludom, co im povieme (poprípade nepovieme priamo do oci) jednoznacne ovplyvni ich zivoty. Tato myslienka je velmi silna a to na tejto knihe ocenujem. Celkovo sa to citalo velmi dobre. zamrzelo ma vsak, ze si tak mlady clovek vzal zivot kvôli (pre mna) prizemnym veciam. Hannah urcite prezila velmi silne okamziky..ale zivot ma obrovsku cenu a musíme si ho vazit a bojovat aj ked je tažko. a mne problemy Hannah jednoducho neprisli nevyriesitelne. mam pocit, ze to vzdala velmi rychlo a ani sa nejak nesnazila nakopnut sa a zit. zivot pod nohy hodi ovela vacsie polena nez sa spominali v tejto knihe

20.12.2017 3 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Tak pre mna WOW!mam precitane vsetky Minierove knihy a bala som sa,ze bez Servaza to nebude ono.cely pribeh ma ale uplne dostal, to konecne rozuzlenie bolo absolutne prekvapenie...

17.12.2017 5 z 5

Handrová bábika Handrová bábika Daniel Cole

Mna tato kniha nesmierne bavila a kazdu volnu chvilu som vyuzila na citanie.nevedela som sa dockat rozuzlenia a stvalo ma, ze som si ani netipla, kto by mohol byt vrah.o to viac som nastvana z celeho konca a mam hlavu plnu nezodpovedanych otazok z pribehu.kazdopadne za mna skvele citanie a dufam, ze bude pokracko kde sa co to vysvetli

12.12.2017 4 z 5