dasha0306 dasha0306 komentáře u knih

Nejsem takový ten ultra velký fanoušek Harry Pottera - filmy jsem viděla několikrát, ale nikdy jsem ho nečetla... Stejně jako Tom Felton :-D
Tohle je povinná četba pro veškeré nadšence byť jen filmové verze, protože pohled do zákulisí, lidský pohled z natáčení na všechny zásadní osoby/herce...
A navíc, nikdy mi nedošlo, že už vlastně Tomu Feltona znám z jiných dvou filmů ... a život po HP? Nepíše o této další kapitole nijak přehnaně rozvláčně, prostě dost na to, aby zasáhl to nejdůležitější a zanechal jistou myšlenku v nás čtenářích.
A to nejdůležitější? Tom Felton umí psát!! Tak čtivě, že jsem těch 400 stran přelouskala za cca 5 hodin, jak jsem to hltala a četlo se to lehce.

30.11.2022 5 z 5

Upřímně nerozumím tomu, proč má kniha tak nízké hodnocení. Já byla nadšená, čtení jsem si vychutnávala, každou osobnost či zmiňované scény/interviews jsem si vyhledávala (a že vše lehce najdete na YT) a ano, je z velké části o boji se závislostí na lécích, alkoholu v průběhu času, ale taky o jeho přátelích a láskách - název absolutně sedí. Kniha se čte dobře a má i jakýsi vtip, jako by ji napsal Chandler Bing, ale na druhou stranu už se na Chandlera nikdy nebudete dívat stejně, ale rozhodně vám to náhled na Friends nezkazí. Já ji posunuji dál svým blízkým s doporučením, protože já si její čtení opravdu dávkovala a užila.

28.11.2022 4 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

(SPOILER) Přečteno naráz za jeden večer. Krátké kapitoly, lehký jazyk, těžké až depresivní téma, když jsou tam i hezké a milé chvíle. Ale pohltilo mě to, nechtěla jsem přestat číst a odsýpalo to.
Símka je vlastně velmi silná a miluje tak moc, že by udělala pro mámu cokoliv na úkor sebe, ač ta si to nezaslouží. Zde je rozhodně silnější láska dcery k matce, než naopak.

21.11.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Milé oddechové čtení, je to má první "romantika" po x letech a stále se nic nezměnilo, protože mi tyto příběhy přijdou jednoduché, předvídatelné, naivní, ale zase si u toho člověk opravdu odpočine a není třeba nic řešit a nad čím dumat. Čekala bych více z New Yorku, protože se tam toho neobjevilo tolik, abych chytla toho ducha a věděla, kam se jisto jistě podívat.
4/5

21.11.2022 4 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Bohužel recenze mě přivedly na velká očekávání a to, co v tom vidí většina, tak já neviděla. Přišlo mi to stále dokola se opakující, zcela mi nesedl styl psaní a knihu jsem odkládala. Vulgarity mi nevadily, spíš mi to celé znělo jako popis dětství někde na dědině před 100 lety kvůli primitivnímu pohledu zúčastněných na život a přitom jde o vesnici na severu Francie na přelomu tisíciletí.
Bohužel ale ve mě kniha nic moc nezanechala.

01.11.2022 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Delphine snad neumí zklamat. Silné téma, krátké kapitoly, útlá kniha, ale tak vystihující konec života Mišky a jejímu vyrovnávání se překážkou, kterou ztráta mluvy je a také další záležitostí, za kterou je vděčná, protože díky ní je tam, kde je.
Hned úvodní dvě stránky jsme si četla několikrát. Nadčasové, vystihující pocity snad všech, kteří ztrácí či již ztratili své blízké.

01.11.2022 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Tohle je tak skvělá milá pohodová odpočinková detektivka... Peter Vinston je takový novodobý Hercule Poirot, rozuzlení až na konci a vlastně to není psycho, ale opravdu poctivá detektivka, která vás zavede do malého městečka ve Švédsku, kde na vás dýchne jeho atmosféra i jeho obyvatelé. A jelikož jde o první díl série, tak jsme nedočkavá už teď na ty další. Tohle rozhodně stojí za přečtení!!!

07.07.2022 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Popis šíleného týrání dcer a utýrání/vraždu dalších lidí. Není to pro každého, pro milovníky true crime je to to pravé ořechové a váš žaludek to zvládne zpracovat. Pro někoho, kdo tohle nemůže poslouchat to není ani náhodou.
Každopádně kniha má 400 stran, krátké kapitoly a zhltla jsem to poměrně rychle během dvou dnů.

04.07.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Asi takto - děj byl od začátku svižnější, než u ostatních knih Shari Lapeny, avšak závěr byl předvídatelný a nedošlo k žádnému wau efektu. Takže fajn, přečteno za pár hodin, ale kdyby byl konec lepší, hodnotím lépe.

28.06.2022 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Přiznám se, že ze začátku jsem si říkala, že text je tak nahuštěný, že 400 stran odpovídá spíše 600 a to jde o první díl a že jsem zvědavá, jak se tím prokoušu. Prvních 100 stran jsem dala na několik částí, ale druhou půlku již na dva zátahy, jak moc mě vhled do historie zaujal. Jelikož část mé rodiny byla hornická ještě v 90. letech, mám alespoň nějakou zvídavost na toto téma, ale jak moc jsem se ráda ponořila i do historie dnes již zaniklé Karwine. Původně jsme si říkala, že si dám x více odpočinkových knih a až pak budu pokračovat, ale po dočtení jsem si ihned koupila druhý díl, jen si ho asi rozdělím a nedám ho naráz, ale neskutečně se těším. Opět, skvělá práce Karin.

27.06.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem za tři hodiny a stále mi v hlavě rezonuje. Všichni známe Lidice, ale tohle je podobná tragédie, která nebýt Karin, zůstane zapomenuta a je chvályhodné, že se do tohoto tématu pustila. Kniha je přesně akorát propojena fakty, vzpomínkami přeživších v beletristické části. Prolínání těchto dvou stylů - dokumentární a beletristické je přesně to, co pro čtení historických událostí já potřebuji a je to skvělé. Tato kniha by měla být součástí povinné četby v rámci událostí druhé světové války u nás, jelikož Těšínsko je opravdu specifické. Chválím, jak jen můžu, ač to téma je velmi smutné i po těch letech. Karin, jste skvělá! A vy neváhejte, pokud jste se do knihy ještě nepustili.

12.06.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Tak tohle mě bavilo mnohem víc, než Manželé odvedle. Tam se mi táhl začátek, tady to zase mělo grády od samého začátku, nenudila jsem se, měla jsem x různých verzí, jak to Shari rozpracovala mezi více postav, ale ten úplný závěr vlastně nebyl pak nikterak šokující. Prostě jedna z verzí, na kterou si čtenář pomyslí už od první třetiny, protože autorka nechává představivost otevřenou tak, že to vlastně naopak může být kdokoliv. Námět jako takový je skvělý - bohatá rodina, tři děti, které jednou čeká velké dědictví a každé z nich, dnes již v dospělosti je jiné a každé má své "mouchy"...

10.06.2022 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Přečteno za víkend - takový milý psychotriller, respektive líbí se mi zpracování prostředí, trošku více "vedlejších" postav, ve kterých jsem se trochu ztrácela, ale většina nebyla tolik důležitých. Nějaký odhad o závěru jsem měla, ale ne zcela takové, protože tušení jsem měla až opravdu v poslední části knihy, ale kapitoly jsou krátké a končí vždy tak, že prostě čtete další a další a těžko přestat, ač to není tak zcela napínavé, až to drásá nervy :-)
Dala bych i 5 hvězd, pač nemám co vytknout, ale to si nechávám na ty knihy, co mi opravdu vyrazí dech :-)

06.06.2022 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

První část knihy se mi táhla, prvních sto stran mi vůbec neutíkalo a říkala jsem si, co, na té knize ostatní mají. Ale poslední třetinou jsem byla tak pohlcená, že jsem ji vzala na zátah. A ač jsem se k závěru už věděla, jak to je a může to dopadnout, protože indicií bylo dost, tak i tak to ve mě budilo napětí.

31.05.2022 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Tak z toho jsem nadšená. První kniha, co od Lisy čtu a ač vím, že není první ze série, nevadí. Autorka to v textu zohledňuje a jen mě láká si přečíst díly předešlé. Tohle bylo skvělé - krátké kapitoly, svižné a napětí celou dobu. Za mě 95%

27.05.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Kniha mě udržela v napětí, chvíli jsem se bála, ale ani chvíli se nenudila. Absolutně jsem neodhadla rozhřešení, což je velké plus!! Do poslední chvíle nevíte :-)

27.05.2022 4 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Zdlouhavé .... jak čtu knihy poměrně rychle, tuto jsem louskala dva týdny a až ke konci jsem měla ten pocit, že chci vědět, jak je to dál a neodložit knihu lehce třeba i po 20 minutách.
Myslím, že kdyby rozsah byl poloviční, bylo by to dostačující, protože jedna situace byla v knize dávkována po kouskách a místo zvědavosti mě to naopak otravovalo :-(
Takže... slabší průměr ale ne kvůli příběhu či tématu, ale zpracování.

12.05.2022 3 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Masterpiece - povinná četba pro všechny ty insta matky a ty family kanály, které nám cpou svůj život a bohužel spoustu lidí to bere jako guilty pleasure, avšak dopad na děti, které nemají šanci se rozhodnout, jestli chtějí mít digitální stopu a být "slavní" nebo ne, to je to, oč tu běží... Geniální příběh a náhled do budoucnosti, který je bohužel až děsivě reálný.

20.04.2022 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Mnohem lepší román, než prvotina Letuška z Economy, který je autobiografický z doby, kdy byla autorka letuškou v Dubaji, ovšem tohle je skvělá odpočinková četba, velmi příjemně překvapila a náhled do práce au-pair je dostatečný. Dějové linky jsou možná předvídatelné, ale i tak jsem se dočkala několika překvapení. Moc doporučuji na nějaký pohodový víkend.

20.04.2022 5 z 5

Zpověď kleptomanky Zpověď kleptomanky Florence Noiville

Trochu jiné téma, které je zvlášť pro nás ženy zajímavé, ale ač mě závěr překvapil, přišlo mi, že se často opakovalo to samé dokola a příběh mohl být rozvinutější.

30.03.2022 2 z 5