dark.ma93 dark.ma93 komentáře u knih

Noc nic nezadrží Noc nic nezadrží Delphine de Vigan

Kniha se pasovala na jednu z mých nejoblíbenější knih vůbec :) Naturalisticky psané, plus postava matky je mi po přečtení tak blízká, že mám pocit, že ji znám odjakživa. Autorka umí vážně dobře popisovat složitou a komplikovanou osobnost Lucile.

Jinak se mi líbí jak z knihy dýchá na jednu stranu pohodová atmosféra, která popisuje soužití prarodičů Georga a Liany a jejich domu, prázdninových her. Babička, která dělá provaz a má 7 dětí, jedno adoptuje a další se po letech narodí postižené a přesto se umí prát s osudem. I přes krásné a pohodové líčení děje do toho vnáší rodinné tragédie - sebevraždu adoptovaného syna, tragickou smrt jednoho ze synů... Nakonec člověk pomalu odhaluje různé tabuizované problémy rodiny.

18.07.2016 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Knize se nedá upřít čtivost - jak je již zmíněno níže. Také hlavní hrdina Lucas je okouzlující :) Avšak děj byl předvídatelný a to včetně zápletky. Nijak mne to hlouběji neoslovilo, snad pouze jako letní oddechovka na pláž :)

25.06.2016 3 z 5

O holčičce z jiného světa O holčičce z jiného světa Aharon Appelfeld

Otevřela jsem a četla a četla a celou ji přečetla na jeden zátah. Byla jsem hluboce okouzlená a byl to velmi silný umělecký zážitek.

Trochu mne překvapilo, že jsem si pro knihu musela do dětského oddělení a že původně má být určená dětem. Po přečtení jsem si ale řekla "Proč ne! Však i Malý princ je brán i jako kniha pro děti. Tohle bych svým dětem jako knihu koupila"! V knize si totiž může číst člověk napříč generacemi a v každém životní období ji pochopí jinak. Kniha byla zvláštní, protože v podstatě dvě děti spolu vedou hluboké a filozofické hovory, překonávají hlad, strach a bojují o přežití. Hodně mi sedlo i zasazení děje do prostředí hlubokého lesa. Svoje kouzlo měla i ona tajemná holčička, která hraje velmi zvláštní úlohu.

Díky Bohu za autora a toto jeho dílo! Doporučuji! A i do učebnic literatury!

18.06.2016 5 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Napsat, že to je pěkná knížka by bylo dost zavádějící, protože ona je všechno, jenom ne pěkná. Ukazuje tu nejhorší podobu, jakou může dětství mít. O tak strašlivém dění jsem neměla ani potuchy. Věděla, že existují pedofilové, ale že je to až takové svinstvo? Nikdy na tu knihu nezapomenu, bylo mi těžko u srdce a klaním se spisovatalce, že dokázala tak naturalisticky popsat svoje dětství.

20.10.2015 5 z 5

Jak napsala sama autorka, kniha má vést k pochopení a tomu, najít si k takovým dětem cestu. Je obdivuhodné, co všechno dokázala autorka ve svém životě. Vážím si jí jako člověka, je můj profesní vzor, protože jsem z podobného oboru! Kniha byla čtivá, mimořádná, jako stvořená pro pomáhající profese.

12.04.2015 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Já osobně moc romantické knihy nemusím, ale tahle se dala. Sice místy mě to nebavilo, ztrácela jsem se v nepřehlednosti, ale určitě ta myšlenka a údiv, jaké scénáře život píše ve mně zůstal.

08.11.2014 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Dlouho jsem přemýšlela, jak tuhle knížku hodnotit. Pro někoho brak, kritikům se kniha nelíbí a přesto získala popularitu. Přímo kvalitní knížka to fakt není. Přesto má svoje kouzlo pro lidi a to kouzlo je v tom, že to je taková pohádka. Červená knihovna je prostě prodávaná. Když si vezmete ten příběh : obyčejná holka se náhodou dá dohromady s milionářem, která má narušenou psychiku a tu si kompenzuje drsným sexem. Přesto se mu naivní panna líbí a začne ji zaučovat. Některé zápletky jsou dobré - jeho šílená bývalka, ten chlap, který mu závidí a šel po něm. Třetí díl se mi líbil. Svatba, líbánky, fakt pěkný. Zápletka s těhotenstvím a krize o změně příjemní byly roztomilé. Konec byl tak sladký, že jsem z něho málem dostala cukrovku. :)

03.10.2014 3 z 5

Kreslený svět podle Annie Kreslený svět podle Annie Laura Lee Gulledge

Musím souhlasit s tím, jak to vystihly komentáře přede mnou. Kniha je umělecké dílo. Anime mám ráda, umím ocenit, že obrázky jsou překrásné. Příběh jako takový, klasický dívčí příběh, ale na povalování a opalování příjemný :) Hrozně mě zaujala, jak autorka popisovala pocity obrázky :))

13.06.2014 5 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Silný zážitek. Kniha je vážně zajímavá a jedna z nejlepších, co se může v povinné četbě objevit. Příběh Zuzany a ostatních jeptišek je důkazem velkého utrpení. Je to tak trochu špatná strana církve, co dopouštěla. Náboženský fanatismus a jeho ublížení ostatním. Byl to rozhodně podle mě reálný obraz života v klášterech. Myslím, že podobných případů bylo spoustu. Jazyk je na tu dobu čtivý, ich forma vtáhne do děje.

24.05.2014 5 z 5

Horory na dobrou noc Horory na dobrou noc Anthony Horowitz

Sice nejsem úplný čtenář hororů, ale tohle bylo skvělé a ještě víc podobných synonym. Spisovatel je mistr hororu, jen co je pravda. Každá povídka měla šokující konec, rychlý spád a žádné dlouhé pasáže, četlo se to moc dobře. Nejvíc se mi líbila asi povídka Noční autobus a Strach.

08.04.2014 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Překrásná kniha a jedna z mých nejoblíbenějších. Myslím, že autorka se stane také brzy velmi uznávanou spisovatelkou, o které se bude učit. Kniha mě vtáhla do světa magie, věštění a umění bohyní, což je něco, co mě baví a zajímá. Drsný byl ale celý děj i osud tamních žen. Knihu si musíte přečíst, jak se začtete, nejde odložit.

16.01.2014 5 z 5

Tohle podle mě není jen kniha pro mladé, ale i pro rodiče a učitele. Pomůže jim nahlédnout do problematiky toho, co mladí prožívají. Mám moc ráda knihy o problémové mládeži, psychologické příběhy. Příběh Martiny nahlíží na anorexii jinak, než jsme zvyklí.

04.10.2013 5 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Tohle podle mě není jen kniha pro mladé, ale i pro rodiče a učitele. Pomůže jim nahlédnout do problematiky toho, co mladí prožívají. Mám moc ráda knihy o problémové mládeži, psychologické příběhy. Něco o gamblerství jsem však ještě nečetla. Paráda. Je v tom i romantika - vztah se slepým klukem. To se taky nevidí v každé knize. Tahle kniha by měla být slavnější, dostane vás a pomůže pochopit některé mladé.

04.10.2013 5 z 5

Tuhle knihu jsem nečetla naposled. Přečetla jsem ji na jeden dech a byla unešená. Něco takového se nečte každý den. Je to životní filozofie, měl by se nad ní každý zamyslet. Je tam vysvětlení, proč je to se společností tak špatné.

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Tuhle holčičku jsem měla ráda, soucítila s ní, byla mi sympatická, stejně jako její dobrodružství z hor. :)

04.10.2013

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Nejsem si jistá, jestli si ještě někdy knihu přečtu. Remarque je Bůh, pokud jde o psaní knih z tématikou války. Je to až moc syrová zpověď vězňů, kteří se stávají jen lidskými troskami, jejich přátelství i lásky...

10.07.2013 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Moje oblíbená povinná četba :))

27.09.2012

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Emočně opravdu moc silné. Bolelo mě u srdce při čtení

14.09.2012 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Tahle knížka docela změnila můj pohled na svět. Jen ten konec :(

14.09.2012 5 z 5

Jak daleko k Babylonu Jak daleko k Babylonu Jennifer Johnston

O jednom z nejsilnějších přátelstvích, jaké může být. To je prostě hezký:))

01.09.2012