DariDerek DariDerek komentáře u knih

Nebezpečné lži Nebezpečné lži Becca Fitzpatrick

Kniha mě bavila, děj byl překvapivě dobrý, jen je škoda, že ne všechno bylo dotažené do konce. I přesto super počtení. Oddychovka i pro starší než děti a mládež :-) Více v recenzi v záložkách :-)

27.02.2017 4 z 5

Deník sráče Deník sráče neznámý - neuveden

Dočteno. Líbilo i nelíbilo, četlo dobře i nečetlo. Ve mě ta kniha vyvolala snad všechny pocity, které při čtení je možné mít. Koukněte na recenzi v záložkách, pokud budete chtít a hned vám to bude jasné :-)

18.02.2017 3 z 5

Honicí psi Honicí psi Jørn Lier Horst

Bavilo mě to. I když jsem se místy ztrácela, protože přece jen tam bylo dost pohřešovaných a svědků okolo toho, přesto jsem si čtení užila na stoprocent. Byla jsem napnutá, netušila jsem vůbec nic a byla jsem šokovaná. :-))) Přesně, jak u detektivky očekávám :-) více napíšu v recenzi pro Chrudimka.cz

14.02.2017 5 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Bridget je zpět. A v perfektní formě. :-)

30.12.2016 5 z 5

Dům na Baker Street Dům na Baker Street Michelle Birkby

Velmi příjemné překvapení. Nečekala jsem to a proto jsem nadšená. Více v recenzi v záložkách :-)

22.12.2016 5 z 5

Rozkazy z Berlína Rozkazy z Berlína Simon Tolkien

Kniha mě bavila. Přes prvotní zmatek v politických věcech jsem se začetla a bylo to záživné. Recenze bude zveřejněna na www.Chrudimka.cz :-)

16.12.2016 3 z 5

Dívka v červeném kabátku Dívka v červeném kabátku Kate Hamer

Zase se na trhu objevila kniha, která se od ostatních naprosto liší. Za mě tedy určitě. Jen bych ji nezařadila mezi thrillery, ale mezi psychologické detektivky, protože autorka si hodně pohrává s myslí hrdinů a my víme díky tomu vše, co se jim v hlavě odehrává. Více v recenzi v záložkách. :-)

15.12.2016 3 z 5

Syndrom odumřelé duše Syndrom odumřelé duše Roman Cílek

Soubor kriminálních povídek, které bych doporučila začínajícím čtenářům detektivek. :-) Více v recenzi v záložkách.

09.12.2016 3 z 5

Zrádná frankovka Zrádná frankovka Věra Fojtová

Neviditelná zranění byla top, tohle je "typická" česká detektivka. Ovšem jedno velké plus - vraha jsem hned neuhádla :-)) Více mám v recenzi v záložkách.

05.11.2016 3 z 5

Nezlomná Nezlomná Lesley Pearse

Obálka je velmi zavádějící. Příběh je silný, je dokonalý, je drsný a hlavně je lepší, mnohem lepší než ten první. Vřele doporučuji, protože se budete divit, co vše je možné dostat na 432 stránek, aby to dávala smysl a dostaly se vám postavy pod kůži. :-) Více v recenzi v záložkách :-)

28.10.2016 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Jsem spokojená i když mi trochu vadilo, že mi bylo ihned jasné, kdo je vrah. Když jsem se začetla, tak mi dané meziřádky dávaly smysl a pak už jen pozorovala, jakým způsobem a jak rychle jej odhalí ostatní.
To mi zkazilo dojem z celého příběhu a proto tři hvězdy.
Jinak je kniha napsaná čtivě a záživně, takže kdo se neboj toho, že by se nudil, tak po ní může sáhnout a užije si to :-)

23.10.2016 3 z 5

Jezdecký tábor Yonahlossee Jezdecký tábor Yonahlossee Anton DiSclafani

3,5*
Velmi smutný příběh, o kterém věřím, že ve své době byl krutou realitou. Za jednu hloupou chybu v mládí, mít "zkažený" celý život....
Více v recenzi v záložkách.

05.10.2016 4 z 5

Zbláznila ses? Zbláznila ses? Jana Jirásková

Hlavní hrdinka, matka čtyř dětí, v očekávání pátého. Mladý přítel, jí je přes 40 a on je oproti ní opravdu zajíček. Může to fungovat? Navíc nemá dobré vztahy se svou matkou. Možná se to dá nazvat jako žádné vztahy. A bojuje. Sama za sebe, za své děti, za to malé nenarozené. Ať ji odsuzuje kdo chce a jak chce, stojí si za tím, co potřebuje a co si myslí, že je pro ni nejlepší. Kniha se četla dobře, rychle ubíhala a děj, i když mi místy přišel až příliš vygradovaný, nebyl špatný. Trochu otevřený konec... Ale tak to asi má být. :-) Jako oddechovka je to fajn...

03.10.2016 3 z 5

Tulák Tulák Peter Newman

3,5 - 4*
Dlouho jsem přemýšlela, co tady napsat. Jak knihu ohodnotit. Protože to bylo hodně dobré fantasy, mělo i prvky přátelství, lásky a důvěry, které bych tam nečekala, takže příjemné překvapení. Jen ten začátek byl pro mě trochu krkolomný. Nějak jsem pořád nechápala kdo je a jaké jsou souvislosti. Mám ve zvyku knihu vždy dočíst, proto jsem ráda, že jsem to udělala a nevzdala to. Od poloviny se karty obrátily a kniha dostala, pro mě, ten správný říz. Věděla jsem vše, co jsem potřebovala, abych si užila příběh a díky kapitolám z minulosti se mi krásně utvořil příběh celistvý. Takže nakonec, spokojenost :-)

22.09.2016 4 z 5

Temné bratrstvo Temné bratrstvo Luke Scull

Pro mě docela zklamání. Místy jsem měla pocit, že popisy boje a ubývajících částí lidského těla jsou víc než příběh. Ze začátku jsem měla problém se začíst a trvalo to celou dobu. Je to pro mě prostě průměr... :/

14.09.2016 3 z 5

Ze života blbky Ze života blbky Jana Nováková

Naprosto vtipně popsaný rok ze života blbky, zasmějete se cizímu neštěstí a budete rádi, že v tom nejste sami! :-) Více v recenzi v záložkách :-)

21.08.2016 4 z 5

Brennerová Brennerová Wolf Haas

Souhlasím s ElisR1 i když to není extra vtipná detektivka, tak se tam úsměvné momenty najdou, které dokážou opravdu překvapit :-) Kolikrát jsem seděla s otevřenou pusou nebo se culila. :-) Žádné výbuchy smíchu, ale přeci jen - čtu detektivku, ne?! :-) Recenze je psána pro Chrudimka.cz, bude zveřejněna v průběhu příštího týdne, kdo bude chtít.
Ale určitě doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky, koukají na ně s nadhledem a nemají žádné očekávání od knihy, která je potom dostane jak se tak říká - do kolen. -)

18.08.2016 4 z 5

Vzpoura andělů Vzpoura andělů Brigitte Melzer

Nebylo to špatné, pokud od knihy neočekávám zázraky, tak jsem na konci i mile překvapena :-) více píšu v recenzi v záložkách, pokud budete chtít :-)

08.08.2016 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Pro mě top kniha tohoto roku... Pokud chcete vědět proč, v recenzi se to dozvíte :-) V záložkách, jako obvykle :-)

10.07.2016 5 z 5

Rudé paprsky severního slunce Rudé paprsky severního slunce Markéta Hejkalová

Tohle se mi líbilo, jsem překvapená jak dokáže být složitý příběh lehce napsán a mou osobu pochopen. A pokud je tato věta složitá, lehce to popisuju v recenzi v záložkách :))

06.06.2016 4 z 5