DariDerek DariDerek komentáře u knih

Disney: Zlatá klasika Romano Scarpa Disney: Zlatá klasika Romano Scarpa Walt Disney

Italský kreslíř Romano Scarpa se nám představuje v tomto druhém díle Zlaté klasiky a opět jsem se bavila.

22.08.2017 5 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Ledová krev je kniha, která mě nezklamala. Čekala jsem fantasy příběh, který bude plný napětí, adrenalin bude na nejvyšší možné míře, nebude chybět akce, intriky a třeba také trocha té romantiky. Přesně tak, jak je to v každé young adult, fantasy literatuře. A naprosto všeho jsem se dočkala. Jako bonus jsem obdržela místy perfektně ironickou hrdinku, která věděla, co chce a musela se s tím poprat jak nejlépe dovedla.
Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/ledova-krev-elly-blake.html

21.08.2017 4 z 5

Jasmínové nebe Jasmínové nebe Sita Brahmachari

Velmi milá kniha, která mě překvapila. Nečekala jsem, že mě příběh bude bavit takovým způsobem, že nebudu chtít konec :)

16.08.2017 4 z 5

Alenka v říši zombií Alenka v říši zombií Gena Showalter

mě se tahle kniha fakt líbila. Skvělá oddechovka, trochu napínavá, trochu napínavá, trochu smutná...
Více píšu tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/alenka-v-risi-zombii-gena-showalterova.html

13.08.2017 4 z 5

Tati, kup mi slona! Tati, kup mi slona! Jiří Žáček

Pan Jiří Žáček mě nikdy zklamat nemůže a tady to potvrdil. A protože nebydlím v Praze, tak mám chuť zase vycestovat. :-) https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/tati-kup-mi-slona-jiri-zacek.html

10.08.2017 5 z 5

Josefovská krev Josefovská krev Jaroslav Kuťák

Tak tohle nebylo vůbec špatný. Dobrá detektivka s nějakým tím prvkem scifi, která mě fakt bavila :-) Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/josefovska-krev-jaroslav-kutak.html

06.08.2017 4 z 5

Tisíc východů slunce Tisíc východů slunce Sabina Zelená

Velmi silný příběh, který nenechá jedno oko suché. Dámy, před čtením si připravte opravdu pořádnou zásobu papírových kapesníčků. :-) Více tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/tisic-vychodu-slunce-sabina-zelena.html

29.07.2017 4 z 5

Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Hana Hindráková

Je to pro mě spíše 3,5*. I když jsem od knihy nedostala to, co jsem čekala, nečekal mě thriller, ale spíše román o zhýralém policistovi, přesto jsem se při čtení bavila. A pokud si chcete přečíst víc, tak můžete tady: http://darameganknihy.blogspot.cz/2017/06/lovci-lebek-hana-hindrakova-jiri-johanek.html

26.06.2017 3 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Čtivé, napínavé. Něco podobného jsem ještě nečetla. Bavila jsem se! Více píšu v recenzi v záložkách. :-)

07.06.2017 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

4,5*
Bylo to vzrušující, napínavé. Mé první setkání s autorem a přesvědčil mě, že se pustím do jeho série s Martinem Sevrazem. Skvělý vypravěč. Jeho popisy byly úžasné. Více píšu v recenzi v záložkách. :-)

03.06.2017 4 z 5

Nebuď dlouho vzhůru Nebuď dlouho vzhůru Robert Lawrence Stine

Dobré!
O něco lepší než Ostrov strachu, který se mi líbil. Ale tohle bylo lepší i díky tomu, co se tam odehrává. Ještě, že nemám doma schodiště :D
Více píšu v recenzi v záložkách. :-)

26.05.2017 4 z 5

Nahlížení: Podivný začátek Nahlížení: Podivný začátek Dana Zahoříková

Těšila jsem se na ni, velmi ráda čtu knihy, kde se pojí svět tajemna s tím obyčejným. A tato autorka mě nezklamala. Doufám, že přijde další kniha, která bude ještě lepší, než tato. Věřím, že paní Zahoříková má ještě nějaké to eso v rukávu. :-) Více v recenzi v záložkách. :-)

23.05.2017 4 z 5

Vraždaplán Vraždaplán Karel C. Grig (p)

I přesto, že jsem zvyklá na výraznější tempo a pořádnou dávku napětí, tak Vraždaplán má něco do sebe. Je to zajímavé sledovat, jakým směrem se děj ubírá.
Neměla jsem tendenci kousat si nehty, ale napnutá, jak to všechno dopadne, jsem rozhodně byla. Autor mne dokázal zaujmout, dát mi určité vodítka a mě nezajímalo nic jiného, než jak to všechno dopadne, ať už okolo Markéty a Marka, tak se Sejbrem. Více bude v recenzi na www.Chrudimka.cz v nejbližší době. :-)

18.05.2017 4 z 5

Kyvadlo Kyvadlo Adam Hamdy

Akční a napínavý thriller, který mě chytl a pustil až s poslední stránkou - já byla děsně zvědavá, jak tohle všechno dopadne. Myslím si, že autorovi se tohle povedlo. Více píšu v recenzi v záložkách. :-)

16.05.2017 4 z 5

Závěje Závěje Marit Reiersgård

3,5*
Když jsem knihu začala číst, bylo to úžasné. Okamžitě jsem byla vtažena do děje, nervózní z toho, co se stalo, co bude dál. Ale když stránky přibývaly, přibývalo také více postav a já se v tom mírně ztrácela. Začalo mi dělat problémy si spojit osoby, které se tam objevovaly ve více souvislostech.
I když se autorka nezabývala nijak zásadně popisováním prostředí, přírody a přívaly sněhu, stejně jsem z jejího psaní cítila ten chlad, který nastane, když je všechno pod bílou přikrývkou. Tohle se mi líbilo a měla jsem pocit, že si musím jít uvařit čaj a zabalit se do deky.
Pro mě je to docela specifická detektivka, už jen tím, že tam nejsou uvozovky, které značí přímou řeč. Je tam pouze pomlčka a mě trvalo strašně dlouho, než jsem si na to zvykla.
Recenze brzy na www.Chrudimka.cz

12.05.2017 3 z 5

Čarodějka Čarodějka Martin Čáp

Na doporučení kamarádky jsem se do ní pustila a určitě nelituju jednoho večera, který jsem u ní strávila. Písmo je velké, kapitoly krátké, má pár stránek a hlavně obsahuje vtipný, zábavný děj, který plyne sám. Překvapení! :-) Více píšu v recenzi v záložkách :-)

04.05.2017 4 z 5

Dívka, která lhala Dívka, která lhala Pavel Jansa

Nevím, co přesně bych měla do komentáře napsat. Jakmile začnu, skončím až někde a někdy... Snad jen nebyla to pro mě ta správná zelená detektivka... Více píšu v recenzi v záložkách, pokud se na to budete chtít podívat zblízka :-)

21.04.2017 3 z 5

Sen Sen Jana Javorská

Autorka nezklamala. Jestli chcete vědět proč a jak, tak mám recenzi v záložkách :-)

10.04.2017 4 z 5

Po Alence Po Alence Gregory Maguire

Prvních 70 stránek jsem nechápala, co to má s Alenkou společného. Potom se to rozjelo a ohromně se mi to líbilo! A ty ilustrace v knize přesně odpovídají tomu, jak jsem celý příběh vnímala. Kdyby byl ten rozjezd trochu lepšejší, neváhala bych dát pět hvězd, takto "jen" čtyři. :-) Více v recenzi v záložkách. :-)

28.03.2017 4 z 5

Kolibřík Kolibřík Kati Hiekkapelto

Nebylo to nic, z čeho by mi spadla brada. Nebylo to špatné, místy to bylo docela dobré, ale já pořád při čtení tápala a ztrácela se. Rozuzlení bylo velmi překvapující. Více bude v recenzi na Chrudimka.cz

09.03.2017 3 z 5