DariDerek DariDerek komentáře u knih

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Naprosto vymazlená kniha z pera mého nejoblíbenějšího autora. Na Eriku z předešlé série nezapomenu, ale Kate ji zdatně šlape na paty. Výborná věc! :)

25.10.2019 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Jak mě tohle bavilo :-) Eadlyn mi (asi jako jen mizivému procentu čtenářek) přišla fajn. Nelezla mi na nervy, naprosto jsem její chování chápala.
Příběh je taky příjemný a ráda si přečtu další díl, protože jsem napnutá, jak to dopadne. Každopádně, za mě tým Kile! :D

04.09.2016 4 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Dobře. Takže začnu asi takto. Ve svém „čtenářském životě“ jsem už přečetla mnoho historických románů, ať už inspirovanými skutečnými událostmi, nebo fikce, ať už od přeživších, nebo zprostředkovaně přes příbuzné či novináře. Každý příběh z doby druhé světové války, všechna vyprávění, které se odehrávají v takzvaném pekle na zemi, čili v Osvětimi či jiném koncentračním táboře, jsou velmi silné, poutavé a devastující lidskou duši.
Černá a purpurová se téměř vymyká všemu, co jsem zatím četla. Ač je tento autorův příběh fikcí, je založen na skutečných událostech, které se opravdu staly, a je napsán naprosto bravurně. Více v recenzi na portále Chrudimka.

20.10.2020 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Naprostá bomba. Jossie jako vyšetřovatelka je pro mne něco jako Erika Fosterová od R. Bryndzy, ale více vyrovnanější. Ač nemá na růžích ustláno, hodlá s tím něco dělat, takže je navíc ještě jakýsi prototyp superhrdinky, která se nenechá odradit a semlít okolnostmi. Celý příběh je skvěle zamotaný, a ač mi nejdříve nesedělo to, co se odehrává na tak malém městečku, v konečném důsledky to bylo dobře promyšlené. Za mě perfektní díl nové série a rozhodně si nenechám ujít ani díl následující.

24.09.2020 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Když se dívám na komentáře pode mnou, přemýšlím, jestli slovenská verze je jiná než česká, která vyšla teď.... Protože pro mne byl Dopis naprosto uhrančivý román, u kterého se na první pohled může zdát, že bude jen další romantická kniha, která bude fajn, ale žádné velké překvapení, které chcete... Nenechte se zmýlit. Není to žádná romantická slátanina, ale je to hodně emotivní, překvapivý a místy velmi zdrcující příběh, který vás nenechá chladnými a ukáže vám, že osud si s lidským životem zahrává tak, jak se mu zachce a kolikrát proti němu opravdu nic nezmůžeme.

23.10.2018 5 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Za mě je to jednoznačně nejlepší autorova kniha a pro mě jedna z nejlepších tohoto roku. Michel Bussi je génius. :-)) Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/cerne-lekniny-michel-bussi.html

02.08.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tak už se dostalo i na mě a na HPčko. :) Filmy i knihy jsem obcházela už z dálky, protože tak nějak jsem nedokázala skočit do rozjetého vlaku nadšených fanoušků HP a ani jsem nechtěla.
Pak přišla četba Magisteria od Holly Black a Cassandry Clare a když má moc dobrá kamarádka viděla, jak jsem nadšená, tak mne na kolenou prosila, ať zkusím aspoň první díl HPčka.
Chtěla jsem ji udělat radost a zkusila to... A voilaaa :D Mi se to líbí :) Opravdu se mi to líbí! Nebudu hned bláznit další knihou, v žádném případě nebudu okamžitě sledovat filmy, ale budu si v poklidu vychutnávat další díly knih, které budu prokládat jinýma.
Ale něco napíšu: Danuško, díky za zboření mého HPčkovského psychického bloku! :))

11.01.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Je mi naprosto jasné, proč tato kniha získala Pulitzerovu cenu. Tato kniha je skvost! :) více v mé recenzi

01.10.2015 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Tady není nad čím přemýšlet. Navíc mám pocit, že kdybych dala míň hvězd, tak si mě Gertie najde :D
Ne, teď vážně, tohle je promyšlený, dobře napsaný, poutavý příběh, který splnil to, co měl :-)

19.11.2017 5 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Nevím, proč srovnávat s předcházejícím výtvorem autorky. Nevím, proč tak špatné hodnocení. Martin do toho šel sám a nakonec ani ta pointa nebyla tak zlá. Mě se to líbilo! Recenze v záložkách.

09.06.2015 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Díky této knížce jsme měli i psa i kočku doma :o))

21.06.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

wow, wow, wow ........ naprosto uchvácena.... už vím, co v ní ostatní mé "kolegyně" viděly, tedy četly.... jedním dechem a jak říká jedna má kamarádka - mám dokonale posílenou levou ruku, jelikož zkus si držet tu tlustou knihu pouze v jedné ruce a druhou mít v rozkroku ... :D skvělá kniha!!! :-)

24.02.2013 3 z 5

Stesk po krvi Stesk po krvi Dario Correnti

Musím říct, že tento thriller byl naprosto perfektní. Parádní počtení. Počínaje tím, že se odehrává v Itálii, po všech těch knihách, kde jsou jména anglická, bylo velmi příjemným zpestřením vidět jména italská. Navíc charaktery Besany a Piattiové byly úžasné. Vím, samé superlativa, ale tady jimi šetřit by nebylo korektní. Opravdu dobré, vynikající. :-)

10.11.2018 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Tady není co předstírat. Pět hvězd a čekání, zdlouhavé čekání na další díl. Autorky mě dostaly do kolen a já jen můžu říct, že tohle byla jejich perfektní práce! Ten konec?! Ten konec by měl být trestný. Tleskám a těším se na další díly. Už aby to bylooo :-) Více v recenzi v záložkách :-)

25.05.2017 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

aaaa uuuuuuu oooooo CH ....... naprostá dokonalost, naprosto dokonalééé :) já nevím, ale já si tuhle knížku naprosto zamilovala :o)) četla jsem ji na jeden zátah, brečela u ní, šla spát až ve 4 ráno a v 6 vstávala do práce a přitom jsem nebyla unavená, ale spokojená, že jsem ji dočetla....do prkna!! víc takových knih!! jéééééé :D já jsem prostě nadšenááá a doporučuju !!! :D

15.08.2013 5 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

První díl ze čtyř....a může mi někdo prozradit, jak to zvládnout, aniž bych si okousala všechny nehty? Aniž bych musela být vzhůru do noci, abych dočetla kapitolu? Aniž bych si řekla, tak dobře, ještě poslední a potom zjistila, že je šest ráno? :D A taky abych si nebrala dovolenou, protože si nedokážu představit, že bych nečetla dál??? :D Samozřejmě, je to trochu nadsázka, ale to okusování nehtů ne!!! :D Gatlin....Jo, země zaslíbená :) Výborně napsané, čtivé, vtáhne do děje, líbilo se mi používání nespisovných slov, "gatlinské nářečí" a vůbec, všechno prostě. A co ten Ethan??? Nemohla bych mít i já někde takového?? :D Ch joooo, že já jen o takových chlapech čtu :D a kolem neprojde ani jeden :D Tenhle první díl DOPORUČUJU :) A zbytek doporučím, až přečtu :)))))

12.05.2013 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Četla jsem ji, když jsem byla malá, minulý víkend jsem hlídala od kamarádky malého, začetli jsme se a zjistila jsem, že já čtu a malý spí :-) Paráda :)

22.04.2013 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Ve chvíli, kdy budete otevírat Chladnokrevně na první stránce, vzpomeňte si na to, že jsem psala, jak je tato kniha jiná. Uvidíte, že vám autor ukáže, že stále dokáže překvapit a napsat příběh, který jste od něj už ani nečekali. V minulých příbězích byl Robert Bryndza znám tím, že čtenáři vraha odhalil hned ze začátku a od toho se příběh odvíjel. Teď zase dostanete dva příběhy v jedné knize, které vám nedají spát, dokud jej nedočtete. Celou knihu slupnete jako malinu a na konci budete nadávat, že to není delší!

09.11.2018 5 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Z této knihy se stala během jedné noci má srdcovka!

29.10.2017 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Tato kniha mě srazila na kolena. I když byla lehce předvídatelná, přesto díky stylu napsání, její čtivosti a schopnosti autorky dát hrdinům "život" na mě zapůsobila naprosto skvěle. Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/dopisy-ktere-nikdo-necetl-iona-greyova.html

19.08.2017 5 z 5