Dany58 Dany58 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Knihou jsem se doslova prokousávala. Nechala jsem se nalákat recenzemi, naštěstí jsem si ji nekoupila, ale půjčila v knihovně. Nevím proč jsou všichni z knihy tak nadšení. Druhý díl mám zarezervovaný, ale zruším to. Nemám vůbec potřebu zjistit, jak to pokračuje.

02.01.2022 1 z 5

Tajemný závoj Tajemný závoj Dominik Dán

Jako obvykle napínavá kniha. Jen drobná nesrovnalost se vloudila. Baláž řekl, že emigroval v roce 1970. Oženil se v Americe, kde se mu narodil syn. Vrátil se s rodinou v roce 1990 a zemřel v roce 1993. A syn má údajně 29 let. Kdyby se narodil v 1971, měl by mít 22 let.

18.12.2022 5 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Autorku jsem neznala, knihu jsem si koupila náhodou na dovolené a přečetla ji za dva dny i když má přes 400 stránek. Zajímavý příběh i když se smutným koncem. Nevím koho litovat víc, jestli Claire či Kiru.

06.07.2017 5 z 5

A co kdyby to bylo jinak? A co kdyby to bylo jinak? Laura Barnett

Téma bylo zajímavé, ale zpracování hodně náročné na čtení. Určitě by se kniha lépe četla, kdyby byly tři souvislé příběhy. Tohle rozdělení mi vůbec nevyhovovalo. Ztrácela jsem se kdo kam patří, jména některých mi nic neříkala. Je to škoda. Mohla to být dobrá kniha.

16.10.2020 2 z 5

Vražda v Národním. Záhada ztraceného Maura Vražda v Národním. Záhada ztraceného Maura Eva Štolbová

Nalákal mě název knihy, tak jsem si ji koupila. Bohužel mě dost zklamala. Úroveň slohové práce žáka základní školy. Hup sem, hup tam. Škoda peněz.

31.05.2019 odpad!

Templářská šifra Templářská šifra Chloe Palov

Někdy méně je více. Zbytečně moc popisu, nezáživné. Nalákalo mě hodnocení na přebalu knihy, ale mám pocit, že si to někdo vycucal z palce. Srovnání s Brownem hodně pokulhává. Nevím jestli má cenu číst další dva díly. Pochybuji, že budou lepší. Autorka zřejmě četla Browna a Berryho a vybrala část jejich nápadů, připlácla nějakou omáčku a má uvařeno.

21.01.2023 1 z 5

Sedmnáctka Sedmnáctka Jitka Ludvíková

Méně je někdy více. Zbytečně moc odboček, stále se opakující rodinné problémy detektiva narušovaly plynulý děj. O třetinu méně stránek a kniha by byla zajímavější.

22.08.2022 3 z 5

Bohemia Bohemia Jan Svěrák

Nudná nezajímavá kniha. Vůbec není škoda, že se film nenatočil.

23.07.2022 1 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

Když nemá autorka vlastní nápad, tak přetvoří klasiku. A katastrofa je na světě. S Malými ženami to má společné jen jména sester. Matka, které dcery říkají křestním jménem, nechodí do práce, doma asi toho taky moc neudělá, když vaří, pere a žehlí její patnáctiletá dcera, a ona jen popíjí. Knihu jsem přečetla, ale na rozdíl od Malých žen ji vícekrát číst nebudu.

04.04.2020 1 z 5

Deník šílené markraběnky Deník šílené markraběnky Zita Pallavicini

Škoda, že jsem si nepřečetla komentáře, než jsem začala číst knížku. Mohla jsem ušetřit čas. Nemám ve zvyku knihu nedočíst, ale tady jsem se musela přemáhat. Lituji toho, kdo si knihu koupil. Já ji naštěstí mám půjčenou z knihovny.

09.11.2019 odpad!

Jak nacpat věci do tatínka Jak nacpat věci do tatínka M. M. Cabicar (p)

Jako obvykle bezva čtení. Četla jsem to na dovolené v autobuse a ve vlaku. Občas se na mě spolucestující divně dívali, když jsem vyprskla smíchy. Ale co. Smích prodlužuje život.

28.07.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Přečteno za dva dny. Dost dobré. Rozhodně lepší než Nesbo se svým věčně ožralým detektivem, který všechno vyřeší.

26.05.2019 5 z 5

Prsten princezny Judity Prsten princezny Judity Hana Parkánová-Whitton

Opět jedna vydařená cesta do naší historie. Tento příběh jsem neznala a moc mě potěšilo i to, že v epilogu autorka uvedla i skutečná historická fakta.

24.05.2019 5 z 5

Smrt ve Stuttgartu Smrt ve Stuttgartu Stanislav Češka

Začátek knihy se mi moc nelíbil. Na čtyřiceti stránkách se opakovaly známé události z předchozích knih, které jsem už četla. Teprve potom začal vlastní příběh. Předcházející knihy se mi líbily víc. Asi by už měl detektiv Berka skončit.

24.05.2019 3 z 5

Sériová vražda Sériová vražda Stanislav Češka

Mě se kniha vůbec nelíbila. Spousta odborných popisů, opakování již známých událostí, nepřirozená řeč. Nepřipadá mi to jako detektivka, ale spíš jako opis nějakého policejního protokolu. Jsem ráda, že mám knihu z knihovny a nevyhodila jsem zbytečně peníze za něco, co už nikdy číst nebudu. Starší knihy bývaly lepší.

29.10.2023 1 z 5

Případ andělské košile Případ andělské košile Inna Rottová - Mirovská

Zkusila jsem pro mě neznámou autorku, ale od začátku se mi to moc nelíbilo. Osmdesátiletá paní mi moc nesedla. Ani se nedivím, že ji archivářka chtěla poslat k psychiatrovi.

03.06.2023 2 z 5

Manžel do domu... hůl do ruky Manžel do domu... hůl do ruky Alena Jakoubková

Po přečtení Všude manžel o dvou kůrkách jsem se zařekla, že již nikdy více. Omylem jsem si v knihovně půjčila tuhle knihu a docela mě překvapila. Není to sice žádný zázrak, ale číst se dá. Taková červená knihovna dnešní doby.

23.05.2023 3 z 5

Láska mluví francouzsky Láska mluví francouzsky Karolína Becková

Škoda, že jsem nečetla komentáře dřív, než jsem si knížku půjčila v knihovně.
První část nezáživná, navíc mě vadil rádoby komentář autorky, druhá část byla o něco lepší. Další knihy číst nebudu. Je to ztráta času.

10.06.2022 1 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Dočteno, utrpení skončilo. Kdybych to nečetla kvůli výzvě, tak jsem knihu odložila po přečtení pár stránek. Tohle rozhodně není nic, co by mě zaujalo. Četla jsem Pýchu a předsudek a myslela jsem po přečtení komentářů, že to bude alespoň trochu podobné. Kniha skončí v knihobudce. Třeba se bude někomu líbit, mě by doma jen zbytečně zabírala místo v knihovně.

25.09.2021 1 z 5

Vražedný instinkt Vražedný instinkt Joseph Finder

Ještě žádnou knihu jsem nečetla tak dlouho-2 měsíce. Mezitím jsem stihla přečíst několik jiných knih. Nalákalo mě srovnání s Arthurem Haileym, ale čekalo mě zklamání. Možná kdyby měla kniha o 200 stránek méně, byla by lepší. Začátek se nepředstavitelně táhl. Méně je někdy více. Závěr už byl lepší, ale celkově mě kniha zklamala.

28.01.2021 2 z 5