Prsten princezny Judity přehled

Prsten princezny Judity https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288516/bmid_prsten-princezny-judity-RYd-288516.jpg 4 34 34

Figurkou na šachovnici Přemyslovců. Juditu, dceru českého krále Přemysla Otakara I., rozladí, když jí její královský otec přikáže, aby s ostatním služebnictvem obsluhovala vzácné hosty. Jen zdráhavě poslechne. Netuší, že právě tato hostina se jí stane osudnou, neboť se zde na první pohled zamiluje do jednoho ze vzácných hostů. Avšak cesta, kterou se Judita vydá, je plná úskalí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prsten princezny Judity. Přihlašte se a napište ho.

Carol1122
06.10.2022 5 z 5

Velmi romantický a až pohádkový příběh z historie :) Líbil se mi popis lásky mezi princeznou Juditou a vévodou Bernardem. Ačkoliv jsou do příběhu zasazeny i smyšlené postavy, oceňuji historický kontext.

katka134
23.06.2022 4 z 5

Pěkný historický román, sice hodně romantický, ale o Přemyslovcích si přečtu ráda cokoliv.

ivunk
27.04.2022 2 z 5

(SPOILER) Hezky popsaný příběh z bohaté historie Přemyslovců. Umožňuje porozumět složitým příbuzenským vztahům kolem Přemysla Otakara I. Bohužel od strany 90 jsem se dost nudila. Čekala jsem nějaké další napětí, ale bohužel připravovaná pomsta vévodova strážce byla jen slabým pokusem. Přesto oceňuji že autorka opět v epilogu porovnává děj se skutečnými událostmi. Čtenář se tak snadno zorientuje.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Prsten princezny Judity v seznamech

v dalších seznamech2x