DannyBlakely DannyBlakely komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Přísahám, že nikdy v životě jsem u knížky neplakala tak moc a tak dlouho, jako u této. Každý by si ji měl přečíst, protože to je ta nejlépe napsaná kniha vůbec. Kam se hrabe Remarque ..

02.01.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Včera jsem si ji přinesla domů, večer jsem ji začala číst, četla jsem do dvou do rána, šla spát jen proto, že mi bylo blbý, nejít spát vůbec, probudila jsem se, udělala si snídani, pokračovala ve čtení a dočetla před půl hodinou. Nemohla jsem se od té knížky doslova odtrhnout. Příběh byl silný, skvěle napsaný a do poslední chvíle jsem si přála, aby to skončilo tak, jak jste si to určitě přáli i Vy ostatní.. Miluju tu knížku, myslí jsem pořád v ní a snažím se vzpamatovat.. Je hodně věcí, nad kterýma teď budu přemýšlet..

01.08.2013 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Přečetla jsem za den, ale protože už mi podobných knížek prošlo rukama hodně, tak jsem měla jasno celkem brzy. Ale to nevadí, příběh byl skvělý.

07.10.2020 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Ještě jedna věc.. je pravda, že spoilerující komentáře mi ten zážitek trochu zničily.. Asi by bylo dobrý, napsat před koment varování..

01.08.2013 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

No, konec mě dost zklamal a pár věcí mi tam trochu nesedí a celé je to jakési zvláštní. Jakože nápad brilantní, ale zdá se mi, že z toho autorka mohla vytěžit mnohem víc.. Takto to zůstalo ploché, nezajímavé..

13.09.2020 3 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Dnes jsem dočetla. Moc povedená kniha. Něco málo jsem sice tušila, ale hodně mi až do konce nedocvaklo. Takhle si představuju výborně napsanou "kriminálku".
:-)

08.09.2017 5 z 5

Kouř a zrcadla Kouř a zrcadla Neil Gaiman

pro Kate S. a ostatní, kteří by měli podobný názor.. Povídka "o pojídání mimin" že nemá smysl??? To snad nemyslíte vážně, že ne?! Vy si myslíte, že je v pořádku, používat zvířata k pokusům, jíst je, oblékat se do jejich kůže atd..? Pokud ano, tak je mi Vás upřímně líto. Jaký je rozdíl, mezi zvířetem a člověkem? Myslíte, že zvířata jsou méněcenná? Jsou to živí tvorové stejně, jako my. Když jim do očí nakapou kyselinu, bude je to bolet stejně, jako by to bolelo Vás! A pokud je podle Vás v pořádku tenhle hyenismus praktikovat na zvířatech, proč ne na miminech/lidech? Zamyslete se trochu, proboha..! Ta povídka byla o tom, že spousta lidí jsou takové zrůdy, že se nezastaví před ničím! Nedokážou se sami omezit a tak hledají způsoby, jak se omezovat nemuset..

18.09.2013 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Přečetla jsem ji za dva dny a moc krásně se četla, příběh byl zajímavý, napínavý, postav tak akorát a všechny zajímavé. Užila jsem si to a klidně bych si to přečetla ještě jednou :-)

18.09.2020 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Můžu se zeptat, proč někteří bez varování spoilerujete?? Přesně z toho důvodu se sem koukám, až si knížku přečtu, byť by to mělo být naopak. Akorát se mi nechce riskovat, že mi zkazíte zážitek.. :-(

25.12.2013 3 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Přečetla jsem si tento příběh na základě doporučení na těchto stránkách. Nic jiného jsem předtím od Franze Kafky nečetla a teď si říkám, jaká je to škoda a snažím se to dohnat.
Za posledních pár dní jsem od něj přečetla řadu kratších povídek. Jsou tak zvláštní.. Člověk si po přečtení řekne, že to asi nepochopil , protože povídka samotná, když ji čtete, nemá zdánlivě žádnou pointu.. často je to jen popis něčeho.. Ale ta pointa tam je, jen je ukryta hlouběji a musíte pozorně číst mezi řádky.. Nutí Vás k přemýšlení.. A ve finále Vám to dá hrozně moc.. Aspoň mně tedy ano.

Proměna byla jedna z těch snadněji pochopitelných příběhů. Byla jsem docela v šoku, jak se k Řehořovi rodina zachovala a bylo mi ho moc líto.. Ale takoví lidé často jsou.. Nestydí se využívat ostatní, nejsou schopni sami něco dělat, ale až jim začne téct do bot, chtě nechtě musí začít. A hle, ono to jde. A oni třeba časem zpyšní a zapomenou na toho, kdo jim pomáhal, staral se o ně.., když už toho dál není schopen.. Ale oni se o něj nepostarají.. je jim najednou na obtíž.. Smutné, ale taková je často realita..

Před autorem hluboce smekám. Pro jedinečnost jeho příběhů, pro schopnost donutit lidi, zamyslet se nad sebou samými, nad vztahy okolí, povahami lidí.. Styl jeho tvorby je zajímavý a obdivuhodný.

08.09.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Ani se nebudu obtěžovat tohle číst.. :-D To, že je tahle trapárna bestseller, něco svědčí o tom, kam lidstvo spěje..

27.08.2013

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Docela mě zaráží předchozí komentáře. Já si knížku půjčila včera v knihovně a dnes o den později ji mám dočtenou. Jedním dechem. Bylo to napínavé od začátku do konce. Ano, tak jsem četla Žena ve vlaku i Dívka z kajuty č.10, ale tohle mě bavilo minimálně stejně, ne-li víc.

28.06.2020 5 z 5

Podívánky Podívánky František Nepil

Koupila jsem pro malou, když jí byl ani ne rok a půl, že budeme hledat, co je na obrázcích. Ve dvou letech máme knížku snad už stokrát přečtenou a díky tolika podrobným obrázkům je pořád na co koukat. Stále nacházíme nové a nové věci a obě tu knížku milujeme. Malá z ní dokonce už nějaké úseky cituje, takže za mě 100% a jedna z nejlepších knížek pro děti vůbec :-)

27.07.2016 5 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Jedna z nejhorších knížek, co jsem kdy četla. Mám ráda inteligentní čtení, ale oddechovky jsou taky někdy potřeba, o tom žádná. A četla jsem hodně dobrých oddechovek, ale toto je vrchol. Od začátku mi bylo jasné, jak knížka skončí, příběh byl stupidní a dočetla jsem ji jenom proto, že jsem na mateřské a fakt mám spoustu času, než se prcek narodí. Ale kdyby tomu bylo jinak, v první třetině bych ji vyhodila z okna. Jediné štěstí je, že si většinu knížek půjčuju v knihovně nebo používám čtečku, protože za tohle by mi bylo líto dát peníze.. Je mi to líto.. Většinou se o knížkách vyjadřuji kladně, ale i můj pes by naškrábal věrohodnější příběh.. :(

15.02.2014 1 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

A kdyz tady tak ctu ty komentare.. te holce bylo 17 a umirala.. asi je logicky, ze se chovala "nesympaticky".. S takovou nefer veci se asi clovek nevyrovnava nejlip, nemyslite? Ja bych se divila, kdyby se tak nechovala.. Za me se spisovatelka dokazala vcitit do postavy na 100%, protoze presne takhle to bylo naprosto uveritelne

21.01.2018 5 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Je to asi 3 minuty, co jsem ji dočetla a na konci i pár slziček ukáplo.. :-) Brala jsem to jako oddechovku oproti tomu, co běžně čtu, ale nakonec jsem víc, než nadšená. Autorka měla nádherný a neotřelý nápad, který na 100% využila. Knížka se čte sama a kdybych nemusela jít spát, přečtu ji na jeden zátah! :-)

09.02.2014 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Film jsem neviděla, ani vidět nechci. Jako u většiny skvělých děl, si nepotřebuju kazit zážitek. Knížka dokonalá!

27.01.2014 5 z 5

Kouř a zrcadla Kouř a zrcadla Neil Gaiman

Na doporučení svého muže jsem si jako první přečetla poslední povídku v této knížce a jedním slovem "HUSTÝ"! Už nikdy se na původní pohádku nebudu koukat stejně ;)
Teď postupně pročítám i ty ostatní i když na fantasy zrovna moc nejsem, tak tyhle povídky mě hodně baví :)

18.09.2013 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Četla jsem ji naposledy asi před osmi lety a je to knížka, která mě nejvíc zasáhla a hodně ovlivnila můj postoj k životu.
Miluju knížky od Remarqua a tuhle miluju nejvíc i přes to, jak hrozně smutný a nepochopitelný ten příběh je.. protože takhle to tehdy opravdu bylo...
A vždycky, když se mě někdo zeptá, jakou jednu věc bych si vzala na pustý ostrov, vždycky řeknu, že tuhle knihu, aby mi připomněla, že vždycky by mohlo být mnohem hůř.. Uvíznout na pustém ostrově? V porovnání s koncentrákem..??!! Anytime!

Začala jsem ji teď číst znovu a čtu ji se stejnými pocity, jako tenkrát.. v obrovském šoku a s vědomím, že tohle byla realita.. Člověku to dává ohromnou sílu čelit vlastním problémům, které jsou po přečtení tohoto příběhu tak strašně banální..

Tohle by si měli přečíst všichni. Koho to nedonutí k zamyšlení a nezmění mu to v nějakém směru pohled na život, není mu pomoci..

08.09.2013

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Dve hvezdicky jsou za ctivost, ale pointa hrozne slaba.. uplne jsem litovala tech par ztracenych veceru..

27.05.2018 2 z 5