danielosbourne - Komentáře

NemesisNemesisA. Christie

Má šestá kniha od A. Christie a bohužel zatím nejslabší. O to hůře, že to byla první kniha, kde je vyšetřovatelkou slečna Marplová. Za sebe si myslím, že tahle kniha není vyloženě špatná, ale nelíbilo se mi vyšetřování stylem: "Zjisti si všechno sama Jane." Pokud stejně jako já nemáte zkušenost se slečnou Marplovou, touto knihou by jste začínat nejspíš neměli. Nenadchla, nezklamala.

Kočičí hostKočičí hostT. Hiraide

Čekal jsem, že prostřednictvím této knihy trochu nahlédnu do života japonské rodiny, na jejich zvyky a kulturu, ale toho se mi bohužel moc nedostalo. Z knihy sice sálají jisté emoce, ale příběh je opravdu o ničem a dost předvídatelný. Hned od začátku jsem věděl, jakým směrem se bude kniha ubírat. Každopádně to nebyla ztráta času. Vzhledem k délce knihy je to přesně taková jednohubka, kdy si v sobotní podvečer uděláte kávu a strávíte 2 - 3 hodinky příjemným čtením.

Probuzení Simona SpieraProbuzení Simona SpieraB. Albertalli

Tahle kniha byla naprosto úžasná. Nejhorší na tom je, že nedokážu z přesností určit, co se mi na ní tak moc líbilo. Zda to byla ta otevřenost, uvěřitelnost děje nebo to bylo skvěle napsanými postavami. Nejspíše to bylo kombinací toho všeho a k tomu ještě navrch příjemná a nenásilná romantická linka mezi dvěma kluky. Zkrátka jsem si tuhle knihu neuvěřitelně užil a teď mě mrzí, že jsem ji přečetl tak moc rychle. Bohužel jsem nemohl odolat.

Více jsem se o knize rozpovídal v recenzi, kterou jsem pojal formou e-mailů, které jsou v knize používány: http://bookaboutdaniel.blogspot.cz/2017/03/probuzeni-simona-spiera-becky-albertalli.html

Bronzový klíčBronzový klíčH. Black

Je velká škoda, že už nepatřím do věkové kategorie, pro kterou je tato kniha určena. Zápletka pro mě byla celkem lehko prokouknutelná a špeha jsem celkem brzo odhalil. To ale nic nemění na tom, že bych ono odhalení neprožíval. U příštího dílu bych ale uvítal, kdyby autorky trochu přitvrdily. A ten závěr? Jsem v šoku!

14.12.2016

V mlzeV mlzeC. Eriksson

Očekával jsem něco trochu jiného, ale kniha to není úplně špatná. Nejlépe by se podle mě hodila pro ty, kteří chtějí s thrillery začít a pro začátek chtějí něco jemnějšího, co se zaměřuje především na psychickou stránku postav. V tomhle ohledu by byla kniha tou pravou volbou.

Pokud vás zajímá můj rozsáhlejší názor, přejděte k recenzi v odkazu.

06.12.2016

Stínová královnaStínová královnaC. J. Redwine

V celku povedené převyprávění Sněhurky, kterému by ovšem prospělo, kdyby se trochu proškrtal. Místy mi už děj přišel moc překombinovaný, což mě celkem rozčilovalo a každou další kapitolou jsem se těšil, až se dostanu nakonec a budu mít tuhle knihu z krku. Přesto se mi kniha celkem líbila a v rámci retellingů se řadí mezi ty lepší. Postava Iriny mě velmi překvapila a rád bych si přečetl celou knihu, která by mapovala její život a zlo, které koluje jejími žilami.

17.09.2016

Hadí doupěHadí doupěA. Christie

Moje pátá kniha od Agathy Christie a opět se mi velice líbila. Musím však jednu hvězdičku u hodnocení ubrat, protože jsem již v polovině knihy odhalil vraha a dokonce jsem i odhadl motiv vraždy. Závěr pro mě tak nebyl žádným velkým překvapením. Odnáším si ale skvělý pocit z toho, že se mi konečně podařilo přelstít královnu detektivek a prokouknout její kamufláž.

01.09.2016

Vampýrská akademieVampýrská akademieR. Mead

Tahle kniha se pro mě stala takovým malým experimentem, jak moc je zaměřena na dívčí publikum, které tuto sérii vynáší do nebes. Odpověď je: Hodně. Po celou dobu knihy se zde řeší otázky vztahů a sexuální přitažlivosti, což zapříčiňovalo to, že jsem o knihu ztrácel zájem. Ne že by na tom bylo něco špatného, ale už toho bylo prostě moc. Uvítal bych o něco více akce a trochu pozměnit charaktery některých postav. Lissa se s tím věčným kňučením opravdu nedala snést. Přemýšlel jsem, že bych Vampýrskou akademii ohodnotil dvěma hvězdami, ale poslední kapitola mě utvrdila v tom, že si tato kniha zaslouží průměrné hodnocení. Nejvíce na této knize oceňuji jednoduchý styl psaní, díky kterému je tato kniha spíše odpočinkovým čtením. Na další díly se prozatím nechystám, ale úplně nezatracuji možnost, že bych se někdy pokusil v této sérii pokračovat.

28.08.2016

Knihovna dušíKnihovna dušíR. Riggs

Nikdy jsem nebyl skalním fanouškem této série, dokud jsem nepřečetl závěrečný díl. Knihovna duší mě přesvědčila o tom, že tato série má rozhodně co nabídnout a budu si ji muset celou znovu přečíst. S odpovědmi, které přinesl tento díl, to konečně bude dávat všechno smysl.

11.06.2016

Poslední navěkyPoslední navěkyS. Chainani

Rozhodně dospělejší, než byly předešlé dva díly, ale stále to není na plné hodnocení. Velice mě překvapil začátek knihy, který mě ihned vtáhl do děje. Trochu mi opět vadily postavy Agáty a Sofie, které se opět chovaly místy nepochopitelně, ale dalo se to přežít. Závěr celé série se mi líbil, ale popravdě jsem rád, že už mám tuto sérii za sebou. Evidentně jsem nebyl cílovou skupinou :).

01.05.2016

Grim přízrakGrim přízrakÅ. Larsson

Druhý díl se mi četl o něco lépe než první díl, ale kvalitativně jsou oba díly na stejné úrovni. Mladí čtenáři budou z těchto knih nadšeni, ale i starší čtenáři si knihu užijí. Rozhodně mě bude zajímat, jak bude série pokračovat.

01.05.2016

Větrné dušeVětrné dušeM. Kallentoft

Sedmé setkání s Malin Fors a pořád je to skvělé. Od knih Monse Kallentofta se nemůžu odtrhnout a může za to především styl, jakým autor píše. U jeho knih si vždy krásně odpočnu a navrch dostanu ještě příběh, který je dosti zajímavý, aby mě zajímalo, jak to vše dopadne. O detektivní linku mi tak moc nejde, jako se každým dílem těším, jakým směrem se posune život Malin Forsové, a jaké problémy jí život přinese tentokrát.

24.04.2016

Stará dáma vaří jedStará dáma vaří jedA. Paasilinna

Skvělá oddychová četba, kterou jsem od této knihy očekával. Příběh byl poměrně zajímavý a vývoj událostí místy překvapující, ale humorné to podle mě není. Černému humoru moc neholduji a po zkušenosti s Paasilinnou si dovoluji říci, že je mi cizí i severský humor. Přesto však na autorovi knihy nezanevřu, protože se čtou velmi dobře, a jak už jsem říkal, je to skvělá odpočinková četba.

04.03.2016

Půlnoční korunaPůlnoční korunaS. J. Maas

Sarah J. Maas mě opět dostala. Trochu jsem se při čtení první poloviny bál, že nebude kniha tak dobrá, jako byl Skleněný trůn, ale druhá polovina vše vylepšila. Pokud Půlnoční koruna předešlý díl nepřevyšuje, rozhodně se mu kvalitou vyrovnává. Nedočkavě vyčkávám na další díl!

10.02.2016

HorlaHorlaG. d. Maupassant

Jde sice o předvídatelný příběh a lehko se dají předvídat i kroky, které hlavní postava učiní, ale vzhledem k době, kdy byla tato "povídka" napsána, jde o dobré dílo. Atmosféra je místy temná a tíživá a má příjemně vzestupnou tendenci. Velice mě překvapil doslov, při kterém se mi rozbušilo srdce.

05.02.2016

Vražda na Velký pátekVražda na Velký pátekL. Harris (pseudonym)

Velice příjemná detektivka ze staré školy, která není příliš akční, ale vsází na vyšetřování formou dialogů, které vede bývalá jeptiška s podezřelými a s lidmi, kteří si v době vraždy mohli něčeho všimnout. Moc mě bavilo sledovat vývoj, kterým hlavní postava prošla a její začínající milostný život. Teorie dvojčat byla zajímavá a samotné rozuzlení bylo poměrně slušné. V sérii rozhodně budu pokračovat dále.

22.01.2016

Červený vrchČervený vrchJ. McGuire

Tato kniha je velmi silná na charaktery, s kterými čtenář prožívá jejich osudy a nechce je ztratit. Myslel jsem na ně při čtení, myslel sem na ně, když jsem knihu musel odložit a dokonce i před spaním. Proto mě hrozně mrzí, jak autorka uspěchala závěr, a jak to s postavami dopadlo. Jinak jde o velmi čtivou knihu, která mapuje zombie apokalypsu, jež zachvátila celý svět.

22.01.2016

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Přečteno ve formě audioknihy a za mě naprostá spokojenost. Nevím, zda to bylo skvělou výpravou nebo samotným stylem psaní, ale příběh si mě získal. I když mě závěr nešokoval, tak jsem si z poslechu odnesl trochu mrazivý a skličující pocit.

06.01.2016

Životy, které jsme ztratiliŽivoty, které jsme ztratiliM. Crewe

Rozhodně lepší počtení, než byl první díl. Knize vyloženě prospělo, že se autorka rozhodla nepokračovat v deníkových zápiscích a psát knihu normálním, výpravným stylem. Ale jsem tedy pevně rozhodnut, že si pořídím třetí díl v angličtině, protože to jak tenhle díl skončil...to by takhle nešlo. Takže pokud by někdo z vás náhodou měl třetí díl v angličtině doma a rádi by jste se ho zbavili, dejte vědět, protože bych byl velký zájemce.

26.12.2015

(Ne)Šťastné konce(Ne)Šťastné konceJ. Hines

Tato kniha mi připomínala jízdu na horské dráze. Ne že by byla tak napínavá a stoupal mi při ní adrenalin, ale spíše mi připomínala tu samotnou jízdou horské dráhy. Nejprve přišlo pomalé a dlouhé stoupání nahoru, aby mohl následovat rychlí sešup. Skoro se mi chtělo až křičet. Pak následovalo pár loopů, kdy jsem nevěděl kde jsem nebo co se vlastně stalo. Přišlo pár zákrutů, které potěšily, a pak už přišel závěr, kdy se horská dráha zastavuje a já byl rád, že už to mám za sebou a uvědomil si, že jsem si tu cestu vlastně hezky užil.

21.12.2015

Smrtná zimaSmrtná zimaK. A. Boorman

Celou knihu jsem si myslel, že vím, kam se bude autorka všechny tři díly ubírat, ale na konci této knihy se ukázalo, že se autorka rozhodne v dalších dílech jít trochu jiným směrem. Bohužel nevím, zda to bude ku prospěchu. Každopádně se mi Smrtná zima líbila, a jak jsem vůbec neměl v plánu si ji přečíst, jsem rád, že jsem nakonec tak učinil.

13.12.2015

Fantom operyFantom operyG. Leroux

Ne že by se mi kniha nelíbila. To vůbec ne. Je to kvalitně napsaný román. Jediné co mi na knize trochu vadilo byly občasné úlety od reality. Leroux se snaží navodit reálný příběh, který se skutečně stal. Možná je to pravda, ale občas tomu kniha nenasvědčuje svojí fantaskností. Také bylo složité si správně představit vše co se dělo v samotných útrobách opery. Kniha má však určitě své kouzlo, které mě dostalo. A to je hlavní.

14.11.2015

Půlnoční přízrakPůlnoční přízrakR. L. Stine

Tohle byla první kniha, kterou jsem v dětství přečetl během jediného dne a v noci z toho téměř nemohl spát.

23.10.2015

Skočný přílivSkočný přílivR. Börjlind

Kniha je pro mě trochu zklamáním, ale to jen z důvodu, že jsem se na knihu velice těšil a měl jsem přehnané nároky. Jinak jde o příjemnou severskou detektivku, která místo na brutalitu, vsází na pomalé vyšetřování. Za mě dobrý :)

21.10.2015

Smrtící chaosSmrtící chaosM. Dickinson

Asi největší překvapení roku. Po dlouhé době se mi dostala do ruky kniha, kterou jsem odpoledne rozečetl a pak šel dlouho ráno spát, protože jsem musel vědět, jak to všechno dopadne. Skvělý příběh, který vede k zamyšlení.

19.10.2015

Hůl prokletíHůl prokletíÅ. Larsson

I když již dávno nejsem cílovou skupinou této knihy, musím uznat, že se mi docela líbila. Chvílemi jsem měl až pocit, že vůbec nečtu knihu pro mládež od 10 let. Velice povedené.

26.09.2015

Skleněný trůnSkleněný trůnS. J. Maas

Už dlouho jsem si žádnou knihu takhle neužil. Skvěle vybudovaný svět s velice příjemnými postavami a zajímavým příběhem zajistil, že jsem knihu nemohl dát z ruky. Obrovské překvapení a nemůžu se už dočkat dalšího dílu. A o té krásné obálce se snad ani člověk nemusí zmiňovat.

09.09.2015

Vražda v Orient-expresuVražda v Orient-expresuA. Christie

Moje čtvrtá kniha od Agathy Christie. Opět jsem si jí skvěle užil, ale závěrečné rozuzlení mě moc nezaujalo. S příští knihou to snad bude lepší.

30.08.2015

KrásníKrásníS. Westerfeld

Tenhle díl byl rozhodně lepší, než díl předešlý. Zatím co v Ošklivých byla Tally velmi nesympatickou postavou, v Krásných byla docela v pohodě. I přes to, že se v knize stále něco děje, je to spíše odpočinkové čtení a já se docela těším na třetí díl Speciálové, protože ten konec mě opět hrozně navnadil na to vědět, jak to bude dál.

18.08.2015

Bílý kůňBílý kůňA. Adams

Je to můj první pokus o čtení post apokalyptického tématu a musím říct, že jsem ze začátku chtěl knihu odložit. Text mi nějak nešel přes jazyk a stále jsem se nemohl začíst, ale naštěstí se tohle po nějakých 30 stránkách překlenulo. Je dost znát, že knihu psala žena, protože jsou zde detailně popsané myšlenky hlavní hrdinky, což rozhodně nepovažuji jako mínus knihy. Některé scény a postavy bylo ale těžké si představit. Knihu jsem docenil vlastně asi 5 stránek před dočtením, kdy jsem kamarádce vyprávěl, co že to právě čtu a jak jsem dával příběh dohromady v trochu zrychlené podobě, zjistil jsem, že je to vlastně hodně povedená kniha.

Les mytágLes mytágR. Holdstock

Já se v Lese Mytág ztratil a nedokázal jsem si plno věci představit. A to se mi stává velmi málo. Přesto myšlenka lesa s Myttágy, je velice zajímavá.

Léky smutnýchLéky smutnýchP. Gotthard

Léky smutných je kniha, kterou jsem si chtěl přečíst již dlouho a konečně jsem se k ní dostal. Když jsem si četl popisek, představil jsem si, že kniha bude trochu o něčem jiném, ale ani tak to není špatné. Autor vytvořil zajímavý fantasy příběh, u kterého bych se vůbec nedivil, kdyby byl skutečný. Příběh, který se odehrával mimo království, se mi líbil o něco více, protože asi nejsem ten správný fantasta a nevím, zda by nebyl lepší závěr knihy bez epilogu. Každopádně mě kniha bavila a můžu jí doporučit.

ProroctvíProroctvíR. Riordan

Dlouho jsem se rozhodoval, jak ohodnotit tuto knihu a vzhledem k tomu, že mi přijde mnohem vtipnější a sarkastičtější než předešlé knihy o Percym Jacksonovi, které jsem hodnotil čtyřmi hvězdami, musím dát Proroctví plný počet. Postavy jsou velmi příjemné a rychle jsem si na ně zvykl. Především se mi zamlouvá postava Piper. U proroctví je dobré, že čtenář už z předešlých knih ví co přijde, a tak se může těšit na to, jaký z bohů se k novým hrdinům přihlásí. Pro Piper jsem doufal v jiného božského rodiče, ale nakonec se ukázalo, že i tento bůh, který se k Piper přihlásil, má co nabídnout. S knihou jsem na výsost spokojen a jsem zvědav na další knihy, zda si udrží stejný druh sarkastického humoru a jaké nové hrdiny nám představí.

08.08.2015

Poslední z bohůPoslední z bohůR. Riordan

Mně se poslední díl ze série o Percy Jacksonovi četl asi nejhůře ze všech. Rozvleklá válka, která se táhne v podstatě od začátku knihy až k jejímu konci mě doslova odrazovala od čtení. Je to zbrklé, neemocionální a stále se opakující. Ty emoce mi chybí asi nejvíce. Postavy umírají a nad vším se mávne rukou a jdeme dál. Nikdo si neposteskne. Kniha to nebyla špatná, ale musím hodnotit hůře, než předešlé díly. Přemýšlím ale, že se ještě přeci jen pustím do navazující série Bohové Olympu. Riordan vytváří poměrně zajímavý svět.

Pastýř smrtiPastýř smrtiE. Cross

Ze začátku to vypadá jako pořádná jízda, ale po chvíli čtení spadá do hrozného stereotypu. Kdyby nebylo překvapivého konce, u kterého úplně nevím, zda mě potěšil nebo ještě více naštval, hodnocení by bylo ještě o něco nižší. Pro mě obrovské zklamání, protože jsem očekával od knihy hodně. A přitom měla skvělý rozjezd a potenciál.

04.08.2015

FenoménFenoménM. Lu

O proti prvnímu dílu rozhodně zlepšení. Zatím co Legenda byla lehko prokouknutelná, Fenomén takový handicap nemá. Nevěděl jsem, co přijde na další straně a už vůbec jsem se neodvažoval přemýšlet nad tím, jak to dopadne celé. Dayovi kapitoly mě moc nebavily, ale Juniny kapitoly jsem si na druhou stranu užíval. Fenomén ve mě probudil opravdový zájem o tuto sérii a dost mě zajímá, jak to všechno vlastně dopadne.

22.07.2015

Rosemary má děťátkoRosemary má děťátkoI. Levin

Rosemary má děťátko a nemá to holka vůbec jednoduché. Knihu jsem vzal do ruky a nepustil jí, dokud jsem jí nepřečetl. Kniha je opravdu čtivá, ale jejím hlavním záporem je průhlednost děje. Rosemary je poměrně naivní dívenka. Ale i tak Ira Levin stvořil skvělou knihu, jejíž název zná snad i každý nečtenář.

15.07.2015

Planeta samých chlapcůPlaneta samých chlapcůA. Georgiev

Zdá se mi, že kniha chce šokovat. Nevím jak ostatní, ale mě nešokovala. Homosexuální komunita má i svá temná zákoutí a Georgiev se nebojí je poodhalit. Kniha je místy vzrušující, nechutná, zarážející, mrazivá a po celou dobu dosti melancholická a depresivní. Dříve než tuto knihu, jsem přečetl její volné pokračování, které se mi zdálo poněkud hůře napsané než toto, ale jelikož jsem jí četl ještě v poměrně mladém věku, kdy jsem nevěděl, co vím dnes, přemýšlím, že knihu budu muset ještě jednou přečíst, protože tento díl se mi zdá býti velice uspokojivým čtením !

15.07.2015

LegendaLegendaM. Lu

Tak se mi dostala do ruky konečně i tato dystopie a musím říct, že to není špatně čtení. Kniha se čte velmi lehce, děj je zajímavý, ale neuvěřitelně předvídatelný. Jsem zvědavý na další díly, které doufám dosáhnou alespoň kvalit dílu prvního

05.07.2015

První stříbrná kniha snůPrvní stříbrná kniha snůK. Gier

Jedním slovem krása. Jak jsem se původně bál, že sáhnout po téhle knize bude špatná volba, opak se stal pravdou. Tahle kniha je právě taková, jakou jsem potřeboval dostat do ruky hned po mých absolventských zkouškách. Nenáročná, skvěle napsaná, s příjemným dějem a neuvěřitelně milými postavami. Vůbec se nebojím dát knize plný počet hvězd, protože Kerstin Gierová se mi přesně trefila do noty a několikrát se jí podařilo mě rozesmát pomocí sarkastických poznámek, kterých je v knize nespočet. A rozesmát mě se nepovede jen tak ledajaké knize. Jsem rád, že jsem kdysi tuhle knihu vyhrál a mohu jí tak mít, v této době již s druhým dílem, ve své knihovně.

19.06.2015

1 2 >