dangerkriss dangerkriss komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh. Přečetla jsem jedním dechem. Smutná kniha, která nutí k zamyšlení. Poslední stránky mě hodně rozlítostnily. Hana rozhodně stála za přečtení.

05.11.2021 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Přečetla jsem ji jedním dechem. Zpočátku jsem si musela zvyknout na detailní popisy autorky. Líbilo se mi, jak se Kya se svým osudem poprala. Vyšetřování bylo napínavé a emotivní. Konec mě nutí k zamyšlení.

26.08.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Líbil se mi styl psaní. Žádné servítky, všechno pěkně na rovinu. Příběh silný a smutný. Jako mámě se mi nečetl zrovna snadno. Každopádně od Dvořákové si ráda ještě něco přečtu. Zaujala mě.

27.07.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha se mi četla dobře, ale chvilkami mě nudila. Neurazí, ale ani nenadchne. Na můj vkus se děj zbytečně táhl a popisy byly občas příliš zdlouhavé. S Hanou nesrovnávám, protože to je zcela jiný level.

14.11.2021 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Silný příběh. Kniha, která mě naprosto pohltila. Styl psaní autorky je mi velmi blízký. Konec příběhu je zajímavý, i když hodně otevřený. Rozhodně stojí za přečtení!

20.11.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Přečtena za pár hodin. Mornštajnová má zkrátka styl. Přiznám se, že první polovina knihy mi chvílemi přišla zbytečně zdlouhavá. Zato rozuzlení a samotné finále bylo bravurně vylíčeno. Samotný konec až mrazivý a temný.

Padla zde slova, že kniha není vhodná pro slabší povahy. To si úplně nemyslím, určitě existují daleko horší příběhy. Ač je v tomto případě pravda dost vlezlá, drala se mi pod kůži, vzteky jsem zadržovala slzy.

Smutný je fakt, že zneužívání dětí se stále děje. Že spousta dětí žije v takových pocitech jako hlavní hrdinka. Z toho je mi vážně úzko.

06.11.2023 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Příběh smutný, emotivní a bohužel pravdivý. Přečetla jsem za jeden večer. Čekala jsem možná ještě něco víc, ale myslím, že dokáže velmi zaujmout. Jednu hvězdičku si nechávám jako rezervu.

04.11.2021 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Prima oddychovka. Líbil se mi styl psaní a vlastně i samotný děj. Čekala jsem něco napínavějšího, ale i tak mě kniha potěšila. Úplný závěr pro mě bezesporu zajímavý.

13.09.2022 3 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

(SPOILER) Jak už je u Dvořákové zvykem, kniha je perfektně čtivá. Líbí se mi, že je příběh tak akorát dlouhý, plný emocí a vlastně i napětí. Jarkovi jsem přála jeho situaci zvládnout bez nějakého průšvihu. I když se přiznám, trochu jsem čekala, že svůj život opravdu ukončí. Konec nejasný, takže jsem zvědavá, jak se mu žilo dál. Kniha za přečtení určitě stojí, i když otevírá hodně vážné a ne zrovna příjemné téma.

23.07.2023 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Pro mě rozhodně zajímavé čtení s překvapivým koncem. Některé pasáže knihy se mi četly hůř, občas jsem něco jen tak letmo proletěla, protože se mi nechtělo do sáhodlouhého textu zabředávat. Nicméně mě příběh bohyní zaujal a vlastně mi teď po dočtení chybí. Tučkovou jsem četla poprvé a určitě ne naposled.

19.08.2023 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Doporučuji, pokud si člověk chce u knihy odpočinout. Příběh ze života, vtipný, dojemný, dobře se četl. Leč často psán vulgárně, nepohoršovalo mě to. Úplný závěr mě trochu rozesmutnil, ale to je holt život. Vyzkouším od Hartla i další knihy.

05.08.2022 4 z 5

Pište správně česky - Poradna šílených korektorů Pište správně česky - Poradna šílených korektorů Dalibor Behún

Naprosto parádní kniha o češtině. Tím, jak je zpracovaná, si mě naprosto získala. Rozhodně doporučuji všem, kterým je náš jazyk český sympatický! :))

22.12.2012 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Dvořáková prostě nikdy nezklame. Velmi čtivé, ze života, místy jsem byla i napjatá a situace prožívala s postavami. Doporučuji jako nenáročné čtení, pro mě oddychovka, i když se příběh týkal alkoholu, dluhů a nevěry.

26.08.2023 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Za mě moc milá oddychovka. Krásný příběh pro děti i dospělé. Nechybí kouzelné bytosti, napětí, dobrý konec.

24.02.2023 4 z 5

Vlk Vlk Shaun Ellis

Nejkrásnější kniha, kterou mám ve své knihovně. :)) Ty fotografie... ♥

21.12.2012 5 z 5

Naše: Kuchařka, která spojuje Naše: Kuchařka, která spojuje Kateřina Kuranova

Kuchařka přesně dle mého gusta. Recepty krásně a srozumitelně sepsané, úžasné fotografie. Dýchá na mě z celé knihy teplo domova. Těším se, až podle ní uvařím spoustu dobrého jídla. Za mě prostě wow! To se fakt povedlo.

14.11.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha, která vás dokonale pomate. Přečetla jsem ji během hodinky a stálo to za to. Sama jsem z ní docela v rozpacích. :-)

08.11.2014 5 z 5

Rituály šťastné rodiny Rituály šťastné rodiny Ester Bezděk

Knížka, která si zaslouží spoustu pozornosti. Nádherné ilustrace, nápadité i "obyčejné" tipy na rodinné rituály. Osobitý styl psaní. Líbí se mi, že jsou v knize recepty, návody. Ideální pro rodiny s dětmi, pro které byla primárně napsaná. Doporučuji!

01.12.2021 5 z 5

Samotný příběh se mi celkem líbil, knížka mě uměla pohltit, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Na druhou stranu mě zklamal závěr. Místy bych knihu hodnotila i jako tuctovou. Žádný z hlavních hrdinů mi příliš nepřirostl k srdci. Čekala jsem krapet víc. Milé bylo cestovaní časem, to mě zaujalo. :-)

14.07.2017 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Romantika jako blázen. :-) Kateřině se tento příběh vydařil stejně tak jako Pekáč buchet. Zmrzka byla senzační, v mnohých situacích jsem si uvědomila, že jsem stejná. Líbily se mi přisprostlé vsuvky, projev mi tak přišel přirozenější. Jen velké SAKRA padlo ve chvíli, kdy jsem se začala rozplývat nad tím, jak se děj odvíjel, a hle, ono to končí. Určitě by se mi líbilo pár stránek navíc, ale nedá se nic dělat. Budu se těšit na další slaďárnu od této autorky. :-)

21.01.2015 5 z 5