Daněla Daněla komentáře u knih

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Miluji tuto knihu už od dětství. A jak krásné se při ní uspávají i úplná mimina. Kam karkulko malá kam si pamatuji do dnes a i své dceři jsem jí vyrávěla tak, jak jí moje maminka říkávala mě.

24.03.2021 5 z 5

Kuřátko a obilí Kuřátko a obilí František Hrubín

Naprosto skvělá knížka s hezkými obrázky. Už je to holt klasika.

26.03.2021 5 z 5

Já, písnička (1) Já, písnička (1) * antologie

Naprosto perfektní zpěvník pro malošky. Stačí mi i seznam a hned vím, co budeme doma z dcerou zpívat:-)

Poldík a Pavlík Poldík a Pavlík Christian Jeremies

Obrázky zaplňují naprosto celý prostor papíru. Textu je zde zcela minimum. Variabilitě úkolů se meze nekladou - od spočítej tučňáky po najdi děti na obrázku berušku. Knyha je fakt crazy.

15.03.2021 4 z 5

Jelikož máme doma Justýnku, tak tato kniha u nás nesměla chybět. Byl to krásný dárek ke křtinám a čteme ji asi od jednoho roku. Stále frčí. asi proto, že fantazie u nás nikdy nechybí :-)

Krtek a potopa Krtek a potopa Zdeněk Miler

Prostě klasika - krtek a jeho dobrodružství. Nádherné ilustrace, krásný příběh.

Cvrček a mravenci Cvrček a mravenci Jiří Zdeněk Novák

Naprosto klasický příběh lehkomyslného cvrčka a pilných mravenců. Krásně ilustrované s průřezovými okýnky.

15.03.2021 5 z 5

Dinosauři Dinosauři Štěpán Rak ml.

Krásné ilustrace, dobře si s ní děti pohrají. Zvuky jsou až děsivé a některé názvy ani nevyslovím :-)

18.05.2021 5 z 5

Velká kniha říkadel Velká kniha říkadel neznámý - neuveden

Knihu jsme přečetly a niajk zvlášť nás nezaujala. Obrázky se mi také moc nelíbí. Některá řikadla se opakují. Pro první čtení se k ní třeba vrátíme.

13.05.2021 3 z 5

Já písnička 3 Já písnička 3 * antologie

Super pokračování jedničky a dvojky. Je pravda, že lidovky z něj už šly mimo mě, ale zbytek super. Je sice doporučený pro středoškoláky, ale my z něj zpívali už na základce.

Hrajeme si celý den Hrajeme si celý den František Hrubín

Nostalgie mého dětství. Milovala jsem tuto knížku a odmítala jsem se jí dlouho vzdát. Teď naprosot zboňuji, když si ji dcera vybere ke čtení. A k mé radosti to dělá často. Moje maminka si i po těch letech většinu textů pamatuje z hlavy.

Příhody včelích medvídků Příhody včelích medvídků Jiří Kahoun

Krásné provedení. Má další dva díly v edici. Hezky napsané, krásné ilustrace. Mezi pohádkami jsou také písničky, které známe z večerníčku.

Knížka samá díra - V zoo Knížka samá díra - V zoo Ines Rarisch

Knížka je nápaditě udělaná. Složité obrázky, ale jemné a decentní, které neruší svými jednotlivostmi. Prostě zapadnete pohledem do obrázku jako celku. Můžete jak plnit úkoly v knížce, tak si vytvářet vlastní. Spousty slov pro mrňousky, které jim můžete ukazovat. Jen ten formát! Je opravdu velká a do běžné knihovny se prostě ne stojáka nevejde. Tak tak, že se vleze do velkého plastového boxu na hračky.

Kuchyně - Dětem vstup povolen Kuchyně - Dětem vstup povolen Eva Taková

Pěkná publikace v kroužkové vazbě, která přináší nejen nápady do kuchyně, recepty pro děti s dětmi, ale také hry týkající se jídla jen okrajově. Navíc se kniha může stát kuchařským deníkem vašeho dítěte.

17.02.2021 4 z 5

Kos je bos Kos je bos Hanka Jelínková

Krásní knížka pro první čtení. Dobře se při ní uspává. Má i krásné ilustrace. Místy se text rýmuje.

20.05.2021 4 z 5

Když dá husa huse pusu Když dá husa huse pusu Robin Král

Hezké leporelo s hezkými obrázky - Andrea Tachezy = záruka kvality a spokojenosti. Říkanky jsou koncipovány tak, aby se děti dozvěděly názvy zvířecích rodin - pes, fena a štěně.

20.05.2021 4 z 5

O jabloňce O jabloňce Eduard Petiška

Krásně popsaný cyklus roku na jabloňce z pohledu malého Martínka, který je doplněn hezkými ilustracemi. Prověřeno generacemi.

26.03.2021 5 z 5

Já, písnička (2) Já, písnička (2) * antologie

Klasické pokračování jedničky. Dobré lidovky, krásné trampské písničky i koledy.

25.03.2021 5 z 5

Veršované rozcvičky pro kluky a holčičky Veršované rozcvičky pro kluky a holčičky Romana Suchá

V celku je knížka povedená. Většina básniček je fajn. Někdy by to chtělo lepší popis a vyobrazení cvičení.

25.03.2021 4 z 5

Minipohádky 6 Minipohádky 6 Jacques Thomas-Bilstein

TUhle edici mám ráda, ale tahle patří k těm méně zdařilým částem.

24.03.2021 4 z 5