danekdj danekdj komentáře u knih

Nevracej se Nevracej se Lee Child

Další skvělý výtvor s Jackem Reacherem. Třetí kniha co jsem o něm zatím přečetl a už mám obědnané další dvě. Podle mého názoru je silnější než Výstřel nebo Za cenu života.

06.07.2015 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Při čtení komentářů tak nějak zrudnu a zjistím že jsem spíš klučičí vyjímkou. Stejně se mi kniha líbila, ikdyž jsem ji četl po zkouknutí filmu (po kterých když se mi zalíbí si často čtu předlohy) a klidně se nebudu ostýchat koupit si další dvě.

21.08.2014 4 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Většina lidí má mezi nejoblíbenějšími příběhy s Robertem Langdonem. Po přečtení této knihy mě ani trochu nemrzí že patřím mezi vyjímky. Kniha přečtená skoro vkuse.

26.07.2014 5 z 5

Hugh Laurie: Nespokojený melancholik Hugh Laurie: Nespokojený melancholik Katty Joyce (p)

Hlavně pro lidi kteří se trochu zajímají o osobní život pana Laurieho, než jenom jako o postavu House MD. I přes určité aspekty knihy kterým je zatěžko uvěřit, se stačí podívat na "Swan song" (dokument o natáčení Dr. House a zároveň poslední, bonusová epizoda seriálu) a nakonec uvěříte že opravdu takový je. Pro mě osobně jako pro fanouška který byl na jeho koncertě spolu s Cooper Bottom Bandem úžasná literatura.

Moriarty Moriarty Anthony Horowitz

Dle mého názoru jako čtenáře detektivek neskutečně promyšlená kniha, napsaná tak aby zapadala do knih Sira Arthura Conana Doyla. I přes (musím uznat), poměrně pro mě nudnou první třetinu knihy. Ještě nikdy se mi nestalo abych si musel odstavec přečíst 4x a pro jistotu ještě jednou nahlas. Ale s elegancí se nakonec vše objasní... Podle mého recenze Daily Mail nelhala a nestyděl bych se knihu označit za nejlepší detektivku roku !

16.07.2015 5 z 5

Americký zabiják Americký zabiják Vince Flynn

Super, kniha zahrnující výcvik Mitche Rappa a jeho první mise. Ale nebavila mě tak moc jako další díly :-)

09.06.2015 4 z 5

Černý jestřáb sestřelen: příběh moderní války Černý jestřáb sestřelen: příběh moderní války Mark Bowden

Přečteno až po filmu, kniha skvělá. Ale trochu mi dělalo potíže si v hlavě uspořádat kdo je kdo se všemi jeho vlastnostmi... zkrátka v knize je toho tolik že nemáte v hlavě jedno město nýbrž celý kontinent, místo 100 příslušníků Rangers jsou jich tisíce a Somálci se nedají spočítat. Pokud se ale občasným zmatením dokážete prokousat, skvělá kniha. :-)

26.07.2014 4 z 5

Poslední sbohem Poslední sbohem Lee Child

Po 4. nejnovějších knížkách mi přišlo nejlogičtější vrátit se ještě před začátek abych mohl začít na začátku. A nemůžu se dočkat !

29.07.2015 5 z 5

Pomsta Pomsta Lee Child

Líbila se mi víc než nevracej se a i přesto si zaslouží všech pět obě.

24.07.2015 5 z 5

Cesty formana Šejtročka Cesty formana Šejtročka Václav Čtvrtek (p)

Knížka mého dětství.

24.07.2015 5 z 5

Tajná zbraň Tajná zbraň Nicola Marni (p)

Trochu nudný sci-fi kde udělali z padesátníka Jamese Bonda, ale zas tak hrozný to není :-) fajn pro někoho kdo je línej přemýšlet.

23.06.2015 3 z 5

Střežit a bránit Střežit a bránit Vince Flynn

Moje první kniha s Rappem. Doufám že i ostatní budou tak záživný. Jsem zvyklej na Jacka Ryana a těžko se mi zvykalo na postavu samotáře, ale po pěti kapitolách jsem si knihu zamiloval !

24.05.2015 5 z 5

Skrytá moc Skrytá moc Tom Clancy

Skvělá kniha, mrzí mě že nemohu sehnat starší díly s Ryanem a třeba i něco ze série Splinter Cell. Bylo by fajn kdyby se ve psaní takových knížek pokračovalo. :-)

21.04.2015 5 z 5

Za cenu života Za cenu života Lee Child

Další skvělá knížka s Jackem Reacherem, vůbec bych se nezlobil kdyby byla zfilmovaná jako poslední výstřel !

23.03.2015 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

I přes to, že byl díl trochu slabší než předchozí, připadal mi zajímavější. Výpravy na povrch nahradily vzpomínky a Arťoma nahradil Hunter. Za mě 4 hvězdy a těším se na další díl v červnu 2016 !

24.02.2015 4 z 5

Povinnost kapitána Povinnost kapitána Stephan Talty

Úžasná kniha, která byla pro mě spíš doplněním filmu. Film překonal hodnoty a Tom Hanks se ukázal jako skvělý kapitán, ale až po předloze právě Kapitána Phillipse. Kniha se tedy pro mě stala čtením předlohy. Pokud vydržíte některé protáhlé pasáže, určitě skvělá kniha, doporučuje 9/10 kapitánů.

20.09.2014 4 z 5

Legie Legie Peter Watts

Jako hráč série Crysis jsem byl překvapený, ale ještě víc jako čtenář "akčních" žánrů. Kniha je zajímavě napsaná ve formě výslechu hlavního hrdiny, který si nebere do úst servítky a střídá přednášky hodné profesora s argotem dětí ve školách. Krom výslechu jsou různé kapitoly provázeny např. zprávami a dokumenty. Navazuje na předchozí díly hry, ale tak aby si i člověk který neví že nějaká hra existuje mohl vydedukovat předchozí události. Už jenom úvod knížky je psán tak že v mžiku jste v roce 2023 a připadá vám že je i z tohoto roku napsaná.

"Kabina se dá do pohybu. K rámu je přišroubovaný starý mikrofon. Takový ten, co vypadá jako čtvercový gramofon, pamatujete? Hraje nám z něj během cesty hudba, předělávka Nine Inch Nails jen pro housle a panovu flétnu. Odpočítávačka autodestrukce oznamuje minutu.
Zvednu Grendel a rozstřílím reproduktor. Jeden z vojáků CELLu řekne: "Díky."
Potom vystoupíme na most a už jede zase každý sám za sebe."

09.08.2014 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Úžasná kniha, skvělý sarkastický humor Pana Laurieho. Je krásně vidět jeho láska k motorkám, trochu nesmělost u žen... Pokud jste trochu pozorný, soustředěný čtenář v knize se neztratíte... Jenom škoda že po 11. září odmítli natočit film na motivy knihy ve kterém si měl Pan Laurie zahrát hlavní roli.

Operace Redwing Operace Redwing Patrick Robinson

Spolu s filmem, nejdojemnější zážitek jaký může obdivovatel SEAL’S mít. Kompletně popsaný výcvik, spolu s příběhem který odvypráví jediný člověk který stál proti celému Tálibánu.