Střežit a bránit

Střežit a bránit https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14805/bmid_strezit-a-branit-cAU-14805.png 4 90 17

Mitch Rapp série

Román začíná v Íránu, který vynakládá miliardy dolarů na rozvoj jaderného programu. Izrael již nehodlá déle spoléhat na to, že tuto nebezpečnou činnost zastaví mezinárodní společenství, a proto zorganizuje výzvědnou akci, která s ohledem na svou složitost a troufalost nemá v dějinách obdoby. Po útoku zůstane uprostřed druhého největšího íránského města radioaktivní sarkofág a rozsáhlé zamořené území. Rozzuřená íránská vláda veřejně obviní Izrael a Spojené státy a požaduje odškodné. Nabubřelý prezident Íránu však ve skutečnosti touží po tom, aby Američané a Izraelci zaplatili krví. Do hry vstupuje Mitch Rapp, špičkový americký expert na boj proti terorismu. Rapp si dobře uvědomuje, že zdání klame, a tak vidí příležitost i v situaci, kdy Íránci hrozí zabitím tisíců Američanů. Přesvědčí prezidenta Joshe Alexandera, aby schválil riskantní operaci, která íránské vládě zasadí další citelnou ránu a přivede zemi na pokraj revoluce. V souladu s plánem se ředitelka CIA Irene Kennedyová vydává do oblasti na schůzku se svým íránským protějškem Azádem Ašáním. Rapp však není jediný, kdo spřádá plány. Íránský prezident Amatulláh na špinavou práci najal předního teroristu z řad Hizballáhu Imáda Muchtára, jehož úkolem je rozpoutat peklo nejen na Blízkém východě. Když schůzka Kennedyové s Ašáním skončí fiaskem, Rapp a Muchtár stanou proti sobě a hrozí nebezpečí, že celý region zachvátí válka. Čas běží a Rapp má čtyřiadvacet hodin na to, aby jakýmkoli způsobem zastavil Muchtára a odvrátil nepředstavitelnou katastrofu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Protect and Defend , 2007

Luigi1
04.11.2023 5 z 5

Pozvolný začátek ktery pomalu graduje

DzordanoChruno
04.11.2022 2 z 5

Tak toto už bolo pre mňa za hranicou znesiteľnosti. Rapp je tu maximálne nesympatický, všetko vie lepšie ako všetci politici sveta, rozhoduje sa vždy rýchlo a dobre, všetci ho rešpektujú alebo sa ho boja, radia sa s ním prezidenti, všetkých pozabíja, nič sa mu nikdy nestane. Kniha je cynická a vyprázdnená, hrdina pôsobí ako z komiksu, nie ako reálny človek. Začiatok série sa mi páčil, pri tejto knihe som sa už musel do čítania nútiť. Odpad ale nedávam, napísané je to remeselne dobre, no bohužiaľ bez emócie. Ak to takto pôjde ďalej, Rapp sa stane smiešnym rovnako ako James Bond.

Merlin_CZ
04.08.2022 5 z 5

Další výborný akční díl, když unesou ředitelku Kenedyovou musí se Rapp stát lovcem :)
paráda :)

BlackBlade
15.08.2019 3 z 5

Nevím proč, ale musím dát tak 70 %, za mě asi zatím nejslabší z celé série. Nápad dobrý, ale to rozuzlení na konci v mešitě jsem čekal trochu více po "rappovsku" :) Bylo to nějak useknuté, jako kdyby autor nevěděl, jak to zakončit.
PS: Nechápu, jak to může někdo číst "jako první / druhou knihu" a pak dát slabé hodnocení. Je jasné, že to těmto čtenářům nedává smysl, když neznají předchozí děj a například hloubku vztahu Kennedyové a Rappa.
Achjo, lidi, udělejte si na to čas a čtěte to popořadě (a nejen tuhle sérii) !!! Šidíte sami sebe o dobrý detektivní / akční román, který má přesah z předchozích dílů a určitě bude navazovat i v dalších... :)

protokol
13.08.2019 odpad!

ooooo toje ale volovina
typický americko hrdinský blábol

nestojí to ani za cenu papiera na ktorom je to natlačené

ahomonicky
14.02.2019 5 z 5

Dalsi super akcni kousek. Paradni cteni

oleg
23.02.2018 5 z 5

Jako všechny ostatní-super čtení

hroneczek
25.10.2017 3 z 5

Zajímavé téma, děj odehrávající se na blízkém východě a nahlédnutí pod pokličku místních systémů. Zajímavé, dobře se čte, akorát konec by mohl vypadat trochu reálněji.

kelve
06.08.2017 4 z 5

Dobře se čte, považuji za nadprůměrné. Dávám tedy 80%.

Elea
11.04.2016 5 z 5

Po trochu po pomalejším začátku děj dostal úžasný spád a napětí vydrželo až do konce.

Kulhavá
14.09.2015 5 z 5

Skvělá kniha, četla jsem jedním dechem. Čtivá, napínavá, poučná - co víc si od knihy přát :-)

danekdj
24.05.2015 5 z 5

Moje první kniha s Rappem. Doufám že i ostatní budou tak záživný. Jsem zvyklej na Jacka Ryana a těžko se mi zvykalo na postavu samotáře, ale po pěti kapitolách jsem si knihu zamiloval !

HannyC
13.04.2015 5 z 5

Nečekaně dobrá kniha ... tleskám a autora si řadím do oblíbených :) Téma Iránu mě trochu odrazovalo, ale příběh mě dostal ... tu a tam i špetka poučení ... uvěřitelná story o "lidech" mimo běžnou realitu ...

Mammoth
15.02.2015 5 z 5

Osvědčená klasika s Mitchem Rappem v hlavní roli. Solidně vygradovaná akce, u které víme jak to dopadne, nicméně chvílemi vyvolávaná pochybnost jestli to bude včas, nenechá člověka v klidu a musí prostě číst až do konce jedním dechem...

Jack Bauer
10.11.2013 5 z 5

Všechny romány s Mitchem Rappem jsou 100% počteníčko z vysoké politiky a boje proti terorismu. Flynn ale v každé knize Rappa ospravedluňuje za to, že musí zabíjet ve jménu míru a že většinou musí přikročit k drsným neschvalujícím metodám a teroristé mají lidská práva a luxusní cely s koberečkem k modlitbám. Knihy na sebe nepřímo navazují tak je lepší je číst tak jak vychází, ne na přeskáčku.

kokosek
04.05.2013 5 z 5

Pozvolný začátek knihy ani jako by nebyl od Flynna. Ale od půlky se děj vlastně odehrává v průběhu jednoho dne a je to tedy jízda.

wallach
16.02.2012

Další z mých oblíbených autorů jeho knihy jsem jako jedny z mála četl několikrát a vždy mně "braly" až do konce

Vince Flynn
americká, 1966 - 2013
2012  84%Americký zabiják
2000  90%Převzetí moci
1999  89%Ultimátum
2002  88%Třetí volba
2005  88%Výkonná moc

Kniha Střežit a bránit je v