Dandulka Dandulka komentáře u knih

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Jako vždycky začínám od konce! Skvělá knížka, napsaná s citem. Konec jsem probrečela, a to se mi zase tak často nestává. Mohu jen doporučit. Doufám, že si brzx udělám čas i na první díl.

10.10.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Tak to byla fakt paráda! Posledních 150 stran jsem zvládla jedním dechem! Už dlouho jsem nic tak hezkého nečetla. Moc doporučuji.

07.02.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Super čtení! Velmi napínavé až do konce. Je to sice takové to moderní čtení, ale mně se tyhle knížky prostě líbí.

19.03.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Erika Fosterová opět nezklamala! Parádní příběh, až mě z něj mrazilo. Jako všechny Bryndzovy knihy, i tuto jsem přečetla jedním dechem. Za mě- mohu jen doporučit!

19.01.2019 5 z 5

Tak nevím, ale mám jen já špatný pocit z těch holek, které zas a znova naletí takovým grázlům????? Přečetla jsem takových knih dost a pořád ten stejný scénář-zpočátku milý a okouzlující mladý muž a až dostane co chtěl, změní se na tyrana a zrůdu. A přesto se vždycky najde nějaké husa, která jim na tohle zas a zas naletí a příběh se opakuje....... Tohle nikdy nepochopím!!!!!!

24.09.2017 5 z 5

Krkonošská pohádka Krkonošská pohádka Božena Šimková

Obě verze mám moc ráda, jak knížku, tak i večerníček!

25.04.2012 5 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Oddechovka pro zasmání.

27.01.2024 5 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Opět jsem byla spokojená,ale málo hlašek, na ty je lepší Kotleta, i když Kristýna se také snaží.

05.01.2024 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Příběh se docela táhl,ale konec byl plný nečekaných zvratů s nečekaným koncem. Už se těším na druhý díl.

02.01.2024 5 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

Tahle série se moc líbí, hodně se povedla. Mám velkou radost, že se zase objevil čtivý autor. Prostě super čtení, zvláště na dlouhé zimní večery.

30.11.2023 5 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Skvěle napsáno. Po letech jsem autorku znovu objevila a mám velikou radost. Krásně se proplétají osudy hlavních postav.

14.11.2023 5 z 5

Dej si na ni pozor Dej si na ni pozor Samantha M. Bailey

Příběh byl zajímavý,ale na můj vkus byla matka vykreslená až příliš úzkostlivě. Na druhou stranu vyústění příběhu bylo dost překvapivé. Osobně bych vynechala poslední kapitolu. Právě takové to zběžné shrnutí ubralo knize na zajímavosti.

03.11.2023 4 z 5

Hlas do ticha Hlas do ticha Jenny Blackhurst

Zajímavý a neotřelý příběh. Mám moc ráda psychologické romány. To rozuzlení bylo parádní a zároveň nechávalo prostor..... Za mě skvělá kniha a těším se na další.

01.10.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Opět skvěle napsáno. Mistrně propracované a k tomu čtivé. Jedním slovem exkluzivní!!!!

12.09.2023 5 z 5

Král cizinec (1309 – 1333) Král cizinec (1309 – 1333) Vlastimil Vondruška

Tak to vypadá, že další historická románová série z českých dějin bude opět vynikající! Nejde jen o to, že doba vlády Lucemburků je mi velmi blízká, ale jde i o zpracování tématu, a to umí autor opravdu mistrovsky! Nemůžu se dočkat dalšího pokračování.

13.07.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tak jsem si myslela, že kniha bude lepší. Ta myšlenka je děsivá. Jen přemýšlím, co je děsivější, jestli myšlenka nebo ona skutečnost, že vůbec někoho napadla?

17.05.2023 2 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Tenhle díl byl podle mě asi nejslabší, ale zachránily to klasické skvělé hlášky, u kterých jsem se dost nasmála. Možná je to také tím, že jsem se k tomuto dílu musela vracet, protože se mi dostal do ruky poměrně pozdě. Už v době, kdy jsem byla o dva díly dál.

12.02.2023 4 z 5

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Skvělé, nádherné, prostě super!!!!!! Jen pan Vondruška může a umí přetavit uměle vyvolanou hysterii kolem C-19 do historické detektivky!!!!! Nádherná paralela s uměle vytvořeným strachem z ďábla!!!!
"Radnice vyhlásila zákaz opouštět domovy s výjimkou návštěv kostela a obstarání nezbytných záležitostí, jako je přinést vodu z kašny či zajít k pekařovi pro chléb. A to až do doby, dokud nebude ďábel zahnán a jeho spříseženci neskončí v plamenech." A takových nádherných asociací je příběh plný!!!!
Je vidět, že lidé se zdravým rozumem mají ještě stále co říci a nebojí se to říkat nahlas!!!!! Pan Vondruška měl vždy můj obdiv a sympatie, a pokud to jde ještě více, tak klidně i na milion procent!
Tuhle knížku doporučuji a jen mě mrzí, že jde dát jen 5*, zasloužila by si jich nejméně 100!

16.09.2022 5 z 5

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Opět skvělá knížka! Moc se mi líbilo, jak autor zakomponoval do příběhu hru náhody; i když byli panoš Ota a Oldřich z Chlumu každý někde jinde, oba vlastně vyšetřovali totéž! Perfektně a velmi citlivě napsané! Ostatně jako vždycky. Prostě paráda!

03.07.2022 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Fíha! Skvělá neotřelá dějová linie! Už jsem četla mnoho knih tohoto typu, ale takhle zápletka je opravdu jedinečná! Od počátku příběh plynul tak nějak na úrovni a potom naprosto nečekaný dějový zvrat, který čtenáře probere z letargie.
Doporučuji vydržet do třetí části a dočkat se vyústění děje. Opravdu to stojí za to!

28.05.2022 5 z 5