Danago Danago komentáře u knih

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

Krásný příběh. Děj je hodně zamotaný střídají se zde dvě časové linky , do toho kniha , která vyšla před léty a popisuje starou tragédii. Všechny směry vedou k rozluštění této nevyřešené tragédie a k odhalení nejednoho tajemství.
Příběh je skvělý. Jen mě hodně mrzí změna obálky, kniha v knihovně nesedí k ostatním knihám od autorky .

30.01.2024 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Hodně zajímavé vymyšlená zápletka. Chvílemi mi vše připadalo nevěrohodné a hodně zvláštní. Ovšem rozuzlení na konci je opravdu překvapení. Celou knihu postaví do úplně jiného světla.
První knížka od autora, která mě opravdu bavila .

30.01.2024 4 z 5

Kde jsem se tu vzala Kde jsem se tu vzala Pavlína Čikovská

Skvělé téma, bohužel je vidět, že autorka není vypsaná. Zpracování je poměrně slabé. Určitě je to lepší slohová práce, ale to co téma nabízelo, je zde nevyužité. I když možná pro laiky je to fajn. Přesto pto mě je dej místy nevěrohodný, trochu moc uspěchaný. Velká škoda,toto téma nabízí hodně.
Asi bych knihu doporučila nenáročným čtenářům , možná mladým dospělým vzhledem k tomu, že hlavní hrdinkou je patnáctiletá dívka.

26.01.2024 3 z 5

Volání tučňáků Volání tučňáků Hazel Prior

Příběh je milý, ale v porovnání s prvním dílem mě tolik nebavil. Možná to bylo tím , že děj je mnohem složitější a pozornost čtenáře se musí ubírat více směry. Nejvíc mě bavil příběh se Patrika a jeho pátrání po otci a příběh Terry. Bohužel moc mě nebavilo vše co se točilo kolem natáčení Veroniky.
Platí, že někdy méně je více.

25.01.2024 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Byla to jízda. Přečteno jedním dechem. Šokující. Brutální a to hodně, komu to dělá problém radši se knize vyhněte. Opravdu se mnou nejedna scéna otřásla.
Jsem ráda , že kniha je ukončena uzavřeně, vše je na konci vysvětleno, nezůstávají nezodpovězené otázky.
A doslov - smutné a šokující.

23.01.2024 5 z 5

Třicátý kilometr Třicátý kilometr Kateřina Dubská

Kateřina Dubská rozhodně umí psát. Člověk Gabriel je jenom jeden, ale Třicátý kilometr je taky velmi povedená kniha. V první polovině se setkáváme s jednotlivými postavami. Skoro to vypadá jako by se jednalo o povídky. Ale osudy těchto lidí se v jednom okamžiku protnou. A to zjistíte v druhé části. Kniha je napsána originální formou a moc mě potěšil alternativní závěr. Z mého pohledu je toto velmi zdařilá kniha, moc dobře se mi četla.
Myslím, že v knize poznáte typické české lidi s jejich různorodými názory a postoji k životu a aktuálnímu dění kolem nás.

23.01.2024 5 z 5

Láska přes hranice světů Láska přes hranice světů Josie Williams

Neuvěřitelně krásná a milá knížka. Takto si já představuji romantiku. Asi je pro mě daleko zajímavější romantika pro náctileté. Příběh má velmi originální téma, je to tak trochu duchařina. Je jednoduchý , respektuje současnost je velmi čtivý a nekomplikovaný. Hlavní hrdina vám určitě přiroste k srdci.
Určitě doporučuji dívkám od 13ti let.
Moc dobře napsaná knížka.

22.01.2024 5 z 5

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Skvělé, přečteno jedním dechem. Konec mě dostal , popletl a překvapil.

22.01.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

V první řadě jsem moc ráda, že autor napsal samostatnou knihu. A podle mě velmi povedenou.
Děj má spád a postupně graduje. Není přehnaně překombinovaný, přesto je napínavý. Po celou dobu čtení jsem měla o hlavní hrdinku strach, vše je popsáno velmi reálně, takže jsem vše prožívala s ní.
Příběh se čte sám a kniha nejde odložit. Byla jsemaž do poslední chvíle hodně napnutá, jak to všechno dopadne. Opravdu jsem se s hlavní hrdinkou natolik sžila , že jsem ji občas napovídala, co má a nemá udělat, musím přiznat , že to se mi moc často nestává.
V neposlední řadě mě potěšilo, že část knihy se odehrává na chorvatském ostrově, který je dokonale vykreslen včetně tíživé atmosféry ostrova i potápění.
Za mě brilantní kniha.

21.01.2024 5 z 5

Čas odpouštět Čas odpouštět John Grisham

Ano souhlasím děj je trochu pomalejší, kniha je hodně zdlouhavá ale zápletka je zajímavá a kniha mě opět bavila. Jasně, že proces je jako vždycky nejlepší. Hlavní hrdina je sympaťák. Na předcházející díly si moc nevzpomínám , ale naštěstí to nevadí.

17.01.2024 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Autorka mě tentokrát velmi příjemě překvapila. Z mého pohledu je to nejlepší dílo autorky.
Kniha je originálně pojatá, přeházení kapitol je vtipný a zajímavý nápad.
Téma je bolestné a palčivé, černý humor je zde přesně na místě.
Vulgarismy jsem zde dokázala přijmout, myslím, že to k dokreslení celého příběhu bylo potřeba.
Trošku mě mrzelo vyzrazení konce dost brzo, ale stejně jsem knihu hltala jedním dechem.
Všechny postavy jsou velmi věrohodně popsané.
Hodně dobré čtení.

14.01.2024 5 z 5

Lilly Lilly Hana Repová

Moc pěkná série, baví mě osudy čtyř sourozenců a těším se na další díl.

12.01.2024 5 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Skvělá detektivka z prostředí Černobylu , která se odehrává po 30 letech od výbuchu jaderné elektrárny . Čeká je situována do Černobylské zóny. Autor precizně popsal prostředí, můžu posoudit byla jsem tam právě v té době. Kromě toho je detektivka bravurně vystavená o napětí rozhodně není nouze . Čtenář se dočká nejednoho překvapení. Přečteno jedním dechem. Kniha ne nenechala spát. Originální prostředí i zápletka. Atmosféra tehdejší Ukrailjiny , politiky , občanské války černého trhu vše na vás dýchne dvou opravdovostí, tak to opravdu bylo.

11.01.2024 5 z 5

Pohlednice bez podpisu Pohlednice bez podpisu Imogen Clark

Přečteno jedním dechem. Velice povedená kniha. Epilog s Lily na úplný závěr mě dostal. Kdo ví , že mám malinkou vnučku Lily pochopí.

09.01.2024 5 z 5

Šťastný nový rok Šťastný nový rok Malin Maria Stehn

Kniha mě docela zklamala. Občas se našel nějaký zajímavý moment, ale to na dobré čtení nestačí. Téma není nic nového, i když potenciál by tu byl, ale zpracování bylo dost slabé a nepřesvědčivé.

07.01.2024 2 z 5

Tíha lží Tíha lží Emily Carpenter

Hodně zamotané. Chvílemi napínavé, ale některé pasáže se tak nějak opakovaly, dlouho člověk vůbec neví na čem je. Vysvětlení mi připadalo trochu přitažené za vlasy

06.01.2024 2 z 5

Kolektiv Kolektiv Alison Gaylin

Tak tato kniha mě hodně překvapila. Zajímavé téma, poměrně lehce zpracované.

05.01.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Zpočátku jsem měla velký problém se začíst. Skoro jsem chtěla knihu odložit. Ale když jsem se dostala ke Káji, tak mě to začalo bavit. Potom už jsem knihu ráda dočetla. Bude se sice řadit k těm kapku slabším, ale nelituji , že jsem vydržela. Jen slovo vymezit autor používal tak často, že jsem si říkala jestli za něj neměl nějakou speciální odměnu . Opravdu mně to ke konci už vadilo. Dala bych 3,5*

03.01.2024 4 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Taková zajímavá jednohubka. Myslím, že autor dokonale vykreslil rozpoložení hlavního hrdiny. Vše jsem mu věřila. Atmosféra je tísnivá a depresivní. Určitým způsobem smutná. Život je boj a když narazíte na takový podraz. No nedovolá jsem se tomu, co se stalo .

01.01.2024 4 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Z mého pohledu je tento díl slabší než předchozí dva díly. Místy mě děj nebavil. Konec byl překvapivý. Ale kniha mi přišla až moc překombinovaná. Hlavní vyšetřovatelé se moc neposouvají takže už mě taky ničím nepřekvapili, což je škoda.

31.12.2023 3 z 5