dana8437 dana8437 komentáře u knih

Dětská hra Dětská hra Clare Boyd

Za mě tedy bomba! Mně se kniha líbila moc, nešlo se odtrhnout. Velice zajímavý román o rodině, kde vyrůstají vlastní i nevlastní děti, jak na první pohled může vypadat láskyplný vztah dvou starších sester, jak úžasně a zářivě může vypadat kariéra v modelingu mladé slečny, přitom vše je vlastně jinak. Za mě opravdu škoda nízkého hodnocení, kniha určitě zaslouží více.

06.02.2023 5 z 5

Matka, jakou jsem mohla být Matka, jakou jsem mohla být Kerry Fisher

Nádherná knížka na téma mateřská láska a rodinné vztahy, moc se mi líbila, mám všechny knížky této autorky a píše opravdu nádherně, nesmí mi ujít žádná nová kniha. Četla jsem každou volnou chvilku a nemohla jsem přestat.
Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.

11.01.2023 5 z 5

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

Krásná, pohodová oddychovka, moje první setkání s autorkou a určitě doporučuji na relax a odpočinek pro každou ženu. Moc semi líbila a ráda si přečtu i její ostatní knížky.
Dále mám ve své knihovně i Srdeční selhání.

11.01.2023 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Tak tohle byla jízda! Pecka, neuvěřitelný, že je to autorčina prvotina, těch námětů a zvratů v jedné knize, ani řádek nudy, spád… nešlo se odtrhnout! Prosím další knihu!!! Tohle bylo vážně psycho. Mega doporučuju přečíst všem milovníkům psychothrillerů.

03.11.2022 5 z 5

Pozůstalí Pozůstalí Alžběta Bublanová

Za mě nuda přes 200 stran. Nelíbil se mi styl psaní, příběh o ničem, i když těžké téma, ale špatně a nudně zpracované. Bohužel nemohu jinak. Do čtení jsem se musela nutit a jediná světlá vidina byla, že až to dočtu, začnu něco dalšího… i přestože je to celkem útlá kniha, tak mi dala zabrat 3 týdny.

10.10.2022 odpad!

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Ty jo, to byla bomba! Jsem nadšená, prvních cca 60 stránek jsem si říkala:”sakra, to bude dlouhý”, no a pak nešlo přestat, mělo to spád, super zápletky, netušila jsem absolutně nic a i ten konec za mě suprový! Hned mrknu jestli má autorka více knih, případně s radostí budu očekávat další!

05.10.2022 5 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

(SPOILER) To se četlo úplně samo! Nešlo se odtrhnout, nebyl to úplně mrazivý thriller, ale jak už bylo zmíněno spíše společenský román a velmi vážná forma týrání dítěte.
Určitě si do budoucna ráda od této spisovatelky přečtu další její knihy.

26.09.2022 5 z 5

Mrazivá odplata Mrazivá odplata Eva Hrašková

Až na pár okamžiků mě kniha nebavila, prokousala jsem se jí, ale určitě nedoporučím dále. Nelíbil se mi styl ani prolínání současnosti s minulostí, která mě na jiných knížkách baví. Stejně tak tam nebyl nikdo, kdo by mi byl nějak sympatický, až tedy na chuděry oběti.

15.06.2022 odpad!

Propast Propast Jitka Ludvíková

(SPOILER) Kniha se mi líbila, i když jsem celou dobu četla de strachem o Martina, konec nepředvídatelný a hodně otevřený, čekala jsem větší rozuzlení, ale četla se hezky.

Líný manžel, holé neštěstí Líný manžel, holé neštěstí Alena Jakoubková

Předvídatelná oddychovka, ale pro mě mezi službami naprosto splnila účel, nebyl čas na náročnější četbu a v tu chvíli vyhledávám tyhle oddychovky, u kterých není třeba přemýšlet. Mně se líbila.

14.06.2022 4 z 5

Maminka vaří líp, miláčku Maminka vaří líp, miláčku Alena Jakoubková

Předvídatelná oddychovka, za mě splnila účel mezi thrillery a knihami o holocaustu.

14.06.2022 4 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

(SPOILER) Wau, nikdy by mě nenapadlo, že mě chytne knížka z prostředí sekty. Sice mi přišla místy “natahovaná”, ale i tak nebyl prostor na nudu.
Psaná z pohledu několika osob a prolínání minulosti se současností formou krátkých kapitol, tak nutila číst a číst, přečteno za část soboty a neděle, fakt super a konec za mě velmi nepředvídatelný! Fakt super, doporučuji!

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Tak toto se četlo samo… i přes spoustu hrůzy a tragédií, to byla knížka se spoustou lásky, víry a oddanosti. Nedalo se od ní odtrhnout a vím, že tahle knížka bude moje “srdcovka”.
Byla to doba krutá a zlá, v málo které knize na toto téma je i tolik lásky, krásný avšak krutý příběh, který ve mně bude rezonovat hodně dlouho a na který nikdy nezapomenu, určitě si jednou přečtu znova.

Volným pádem Volným pádem Markéta Harasimová

(SPOILER) Teda, tak to byla síla! Tak trošku jiný žánr, než je u autorky zvykem a musím říct, že kniha je napsaná skvěle. Dost mi připomíná knihy jedné nejmenované slovenské spisovatelky, kterou mám moc ráda. Byl to neskutečně smutný příběh, pořád jsem čekala, kdy se do příběhu promítne bývalý přítel, doufala jsem v “happy end” s ním, ovšem ne tímhle způsobem. Nedalo se od knížky odtrhnout, velmi mě zasáhla a určitě se k ní zase někdy vrátím. Nasadila tak vysokou laťku, že nyní se začíst do jiné bude velmi těžké. Tolik bolesti na jednoho člověka je moc, ale vše na sebe logicky navazovalo, nemám více slov.

04.05.2022 5 z 5

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Vůbec nechápu tak nízké hodnocení, knihu jsem si chtěla koupit, pak mě odradilo hodnocení a nakonec jsem stejně neodolal, riskla to a knihu koupila. Za mě fakt super, drsná, ale fakt mě bavila a nešlo se odtrhnout od čtení. Jen mě mrzí, že to nedopadlo tak jak jsem si přála, ale to je můj problém. No a zdálo se mi to nebo konec by mohl být začátkem dalšího pokračování nebo to byla jen paranoia? Za mě fakt doporučuji a těším se na další knížky této spisovatelky. Nízké hodnocení má tato kniha fakt neprávem.

01.05.2022 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Skvělý! Kdybych mohla, četla bych jedním dechem! Fakt kvalitní thriller, více takových! Určitě doporučuji! Pěkně zamotané a četlo se to fakt skvěle!

07.04.2022 5 z 5

Greenwich Park Greenwich Park Katherine Faulkner

Wau, tohle bylo hustý! Neskutečný, nepředvídatelný děj i zápletka, ten konec, nedalo se odtrhnout, určitě mrknu na další díla této autorky, protože toto nemělo chybu a doporučuji přečíst všem milovníkům thrilleru, především ženám.

02.04.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Opět bomba! Začátek rozvláčný, ale nenudil, od druhé půlky to byla jízda… závěr a vrah neočekávaný, byla jsem vedle, jak ta jedle! Pecka! B.A. Paris prostě umí!!!

31.03.2022 5 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

(SPOILER) Za mě 3 týdenní trápení, bohužel 2. kniha ze 3, které jsem od autorky četla pro mě o ničem. Od necelé půlky jsem už víceméně věděla, jak to s údajnou “milenkou” bude, že to bude trošku jinak bylo fakt zřejmé, ale té omáčky kolem, která byla neměnná, bylo už moc. Mám ráda červenou knihovnu, ale neustálé návštěvy o ničem, tím, že se mi do čtení nechtělo a nutila se, tak s odstupem jsem ani neměla přehled, kdo je kdo a blogy mě nebavily celou knihu a od půlky je přeskakovala. Lehká předvídatelná zápletka na konci to maličko oživila, i když ani ta nestála za moc. Jsem ráda, že mám knihu za sebou a určitě se k ní již nevrátím a k autorce bohužel již také ne… skóre 1 ze 3, která se dala je za mě málo. Tuhle jsem zkusila, že mi v červnu bude též 40 a že jsem chtěla dát autorce ještě šanci.

24.03.2022 odpad!

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Velmi silný příběh, ostatně jako všechny z této doby a prostředí.
Určitě doporučuji přečíst všem, koho zajímá toto téma a má rád knihy s příběhem.

01.03.2022 5 z 5