Dadluska Dadluska komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Děj knihy mi přišel od začátku celkem předvídatelný a občasná zabedněnost šestadvacetileté hlavní hrdinky lehce otravná. Ovšem samotné poselství knihy je tím, proč stojí zato si ji přečíst.

14.07.2016 3 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Styl autorčina psaní mi vůbec nevyhovoval, připadalo mi to jako prostý chronologický popis událostí. Prostřednictvím takového strohého textu se mi s hrdinkou těžko sžívalo natož soucítilo. Naopak mi přišla silně naivní a hloupá. Kniha je zajímavá díky bližšímu náhledu do způsobu života Masajů.

07.05.2017 2 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha je úžasně zajímavá, vtipná a napínavá. Při jejím čtení jsem se hodně nasmála a hltala každou stránku. Jediné negativum pro mě bylo množství technických údajů, ve kterých se běžný smrtelník moc nevyzná. I když chápu, že bez nich by příběhu asi něco chybělo.

30.01.2016 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Oddechová prázdninovka...

09.07.2014 3 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Z počátku pro mě nebylo až tak snadné se začíst, ale od druhé části mě děj chytl a četla jsem jedním dechem. Je příjemné přečíst si knihu, která zmiňuje reálné události složitého historického období a popisuje skutečné poměry panující v dané době, avšak její konec nevyznívá pro hlavní postavy zcela neutěšeně a tragicky. Jsem zvědavá na Lékařku :-)

29.06.2014 4 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Kniha je zajímavým pohledem na život Agnes. Je psána poutavě, od první stránky mě bavila a nutila číst dál. Líbilo se mi mrazivé vykreslení islandské přírody a tehdejšího života tamějších obyvatel. Autorka do děje dokázala skvěle vtisknout ponurou a mrazivou náladu, která se nesla celým příběhem.

31.12.2016 3 z 5

Údolí strachu Údolí strachu Arthur Conan Doyle

Pěkný a zajímavě propletený příběh, ale detektivky prostě nejsou mým šálkem kávy.

07.05.2017 2 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Od této knihy jsem čekala víc. Předem jsem si o obsahu nic moc nezjišťovala, abych si užila to pravé vánoční milé překvapení, a to byla chyba. Netušila jsem tedy, že hlavní postavy jsou ve věku teenagerů, což mi ne úplně vyhovovalo v poměru k jejich hlubokým citům. Nejvíce se mi líbil Vánoční zázrak (a to jsem od J. Greena ještě nic nečetla). Pro mne byl tento příběh nejvíce uvěřitelný a postavy nejsympatičtější. Komplexně na mě kniha zapůsobila jako klasické sladké americké vánoční příběhy plné tolika náhod a hlubokomyslných zamyšlení mladistvých, které stěží naleznou odraz ve skutečnosti.

26.12.2015 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Bomba! Je pravdou, že ze začátku je obtížné zorientovat se v postavách, ale jakmile se tak stane... je to jízda! Kniha se bezvadně čte, autor dokáže čtenáře hravě vtáhnout do děje a ten pak hltá každou další stranu aniž by si toho všiml. Už se těším na další díl!

10.08.2015 5 z 5

Cizí dítě Cizí dítě Alan Hollinghurst

Kniha se nestane mou nejoblíbenější, ale musím přiznat, že se mi líbila. Pro mne byla čtivá, popisné části mi nikterak nevadily, naopak bych řekla, že Hollinghurst umí krásně a ladně popsat a vylíčit prostředí, dobu a city. Nejvíce mě upoutala 3. část, kde je popsán vztah mezi Peterem a Paulem. Rušivě ale působí až příliš překlepů v textu.

23.07.2015 4 z 5