dadako dadako komentáře u knih

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Jelikož jsem viděl film, tušil jsem co od knihy čekat. Přesto jsem byl překvapen, jelikož zde bylo (jak bývá obvyklé) informací mnohem více. I když autor slibuje příběh bez příkras a popis Schindlera takového jaký byl, nemohu se ubránit dojmu že se příkrasám nevyhnul. Přesto mu to neubírá na působivosti. Svět by si zasloužil víc Schindlerů a Wintonů.
"Ten, kdo zachrání jediný život, jako by zachránil celý svět."

10.02.2016 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Jak snadné je zmanipulovat lidi, kteří nedokáží mít vlastní názor. Celý život žijí v bublině a nevidí kolem sebe nic co vidět nechtějí. Nesnáším, když vidím první film a pak čtu knihu. Tady jsem se přemohl a nelituji toho. Ve všem co Karl Kopfrkingl udělal a řekl jsem viděl Rudolfa Hrušínského...

23.01.2016 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Vím z vlastní zkušenosti, jak je těžké vytrvat, pokud není hned vidět výsledek. Snad se mi to bude dařit líp, když si vzpomenu na tuto knížku.

15.01.2016 4 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Tak tomu říkám pořádný kus masa. Ubylo omáčky a ka-tet se vrátili na cestu za temnou věží, která pořádně odsýpala... Nevím proč tolik lidí hodnotí tento díl jako nejslabší. Za mě je naopak jeden z nejlepších. Už se těším na rozuzlení.

01.09.2015 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Výborná čtivá knížka od které jsem se nebyl schopen odtrhnout a donutila mně sáhnout hned po druhém díle. Jediné co mi vadilo byla chvilkové naivita, která se občas objeví. Vzhledem k tomu že příběh je vyprávěn ichformou šestnáctiletou dívkou je to asi pochopitelný. Se shlédnutím filmu jsem čekal na dočtení této knížky, tak jsem zvědav jaké bude filmové zpracování.

14.01.2015 4 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Upřímně lituji autorky jestli tímto svým výtvorem ztratila 10 let života. Jedná se o nejhorší knížku jakou jsem za poslední dva roky četl a vůbec nejhorší s těch, které jsem dokázal dočíst do konce. Její styl vyprávění mi vůbec nesedl. Přestože příběh má vyprávět muž, je znát že jej psala žena a Patroklovi vkládá do úst slova, která bych čekal od patnáctileté puberťačky nebo v Padesáti odstínech šedi. Dlouho jsem se nemohl rozhodnou jaké hodnocení knize dám. Nakonec to byla jedna hvězda za to, že jsem našel dost vůle jí dočíst do konce.
Řecké báje a pověsti i příběhy z antického Říma mám opravdu rád, ale toto byly vyhozené peníze a vím jistě že k této knize ani autorce se již nevrátím.

31.10.2014 1 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Po delší době opět kniha, která mě nadchla. Nádherný příběh, který se čte úplně sám. S každou další přečtenou stranou bylo stále těžší a těžší odrhnout se od čtení. Rozhodně mohu jen doporučit.

10.08.2014 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Kniha jako celek se mi opravdu líbila. Některé části více jiné méně, ale líbila se. Nádherný byl odkaz na To, které jsem četl před Dallasem 63. Jsem stará citlivka tak se mi moc líbila i romantická zápletka. Možná i z toho důvodu mě konec moc nenadchl. Mám rád happyendy a i když konec nedopadl špatně, stále jsem doufal, že hlavní hrdina bude mít větší koule.

15.07.2014 4 z 5

Sibiřská výchova Sibiřská výchova Nicolai Lilin

Kamrád viděl film a doporučil mi ho. Jelikož se snažím pokud je to jen trošičku možné nedívat se na film před přečtením knihy, čekal jsem s filmem než si ji přečtu. Teď když jí mám za sebou se na film stejně nepodívám, protože jsem do ruky hned vzal Volný pád.
Sibiřská výchova je jednoduše neuvěřitelná. Chvílemi brutální, chvílemi vtipná, chvílemi milá, hlavně ale je neuvěřitelná. Ne že bych nevěřil autorovi, ale neuvěřitelné je, že takové věci se děli ještě v nedávné minulosti (skoro současnosti) v Benderu jen cca 850 km vzdušnou čarou od našich hranic. Lilinovo vyprávění o urckých tradicích, mentalitě, pravidlech chování, tetování a všeho kolem je fascinující.
Knížka mě naprosto dostala a nemohl jsem se od ní odtrhnout. Vlastně se od ní nemohu odtrhnout nadále, jelikož jsem plynule navázal Volným pádem. Rozhodně můžu s klidným svědomím knížku doporučit.

27.02.2014 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Tato série mě baví jako málokterá dosud. Druhá knížka se mi líbila ještě více než první (několikanásobně více to pak platí o filmu, kdy první byl trgickej, ale druhej výbornej). V jednu chvíli jsem dospěl do stádia, kdy jsem hlavní hrdinku nesnášel a myslel si, že je to hysterická puberťačka, která neví co chce. Když už si nakonec myslím, že jí začínám chápat, tak zas provede nějakou naprostou pitomost. No uvidíme co si o ní budu myslet po třetí knize.

13.01.2014 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Zařekl jsem se, že na film se podívám až po přečtení knihy. Ta se mi opravdu moc libila. Příjde mi trochu jednodušší, ale výborná. Od začátku do konce jsem se nedokázal odtrhnout. Teď hurá na druhý díl...

07.01.2014 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Tato kniha není má první od Merleho, ale líbila se mi nejvíce. Výborné je vyprávění ichformou. Příběh je tak ještě čtivější. Nemohl jsem se od knihy odtrhnout a čím více jsem se blížil konci tím více jsem hltal každou další stránku. Cynismus a zaslepenost hlavního hrdiny jsou neuvěřitelné. Například, když u soudu jen suše opraví počet jím zabitých "jednotek". Nebo jeho rozhovor s Elsou, když zjistí co dělá a zeptá se ho zda by rozkaz uposlechl i kdyby šlo o jeho nejmladšího syna...
Už dříve jsem četl o situaci v meziválečném Německu. Díky této knize si čtenář jednoduchou a rychlou formou spojí mnoho souvislostí a událostí, které ve finále vedly k nástupu nacistického režimu k moci.

12.12.2013 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Dlouho jsem sháněl předlohu filmu Vykoupení z věznice Shawshank. Film miluju a viděl jsem ho několikrát. Chtěl jsem ho s předlohou porovnat. Nakonec jsem na tomto webu zjistil, že se jedná o povídku, která je součástí této knihy. Hned jsem se pustil do čtení a ti nejen Rity, ale i ostatních povídek (neodolal jsem a Rita byla první... :-)) Všechny povídky mě nadchli a moc se mi líbili. Nejvíce asi právě Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank. A jak dopadlo porovnání? Já vlastně nevím. Povídka i film byli úžasné a obojí se mi moc líbí. Hned za ní určitě řadím Dýchací metodu a na třetí místo Tělo. Tyto tři povídky jsou skvělé. Co mně moc nezaujalo, hlavně díky méně čtivé a zajímavé poslední třetině povídky byl Nadaný žák. Toto je má druhá kniha od Kinga a i když nemám moc rád strašidelné příběhy (Ani Zelená míle ani Čtyři roční doby nejsou) asi brzy sáhnu po nějaké další knize od něj.

05.12.2013 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Moje první kniha od Irvinga. Přes pomalejší rozjezd, kniha postupně s každou přečtenou stránkou víc a víc gradovala. Je to naprosto dokonalý a nezapomenutelný příběh.

05.12.2013 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Moje první knížka od Kinga. Přečetl jsem si jí jen proto, že byla předlouhou filmu, který mám rád. Moc se mi líbila i kniha.

03.12.2013

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Detektivky jsem nikdy moc nečetl a toto byla moje první kniha od Agathy Christie. Byla úžasná a přečetl jsem jí jedním dechem. Od začátku jsem si myslel, že je to někdo z těch deseti, ale neodvažoval jsem se hádat kdo.

18.11.2013 5 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Tak toto rozhodně není můj šálek kávy a další den už na Godota čekat nebudu.

27.08.2021 2 z 5

Sobota Sobota Ian McEwan

Na mě je to příliš popisné a hrozně se to táhne...

20.02.2020 3 z 5

Příhody včelích medvídků Příhody včelích medvídků Jiří Kahoun

Syn včelí medvídky prostě miluje. Čteme každý večer před spaním.

12.07.2019 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Nevím. Za mě moc ne. Překombinované, nereálné... Je to má druhá kniha od AC, ale první se mi líbila mnohem více. Tato mne nenadchla.

03.07.2019 3 z 5