Dáda4 Dáda4 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Za mě jedna z nejlepších knih, které jsem v současnosti četla. Smutná, děsivá, poučná a přitom nádherně čtivá.

05.01.2021 5 z 5

Jako první jsem četla Stoletého staříka, u kterého jsem obdivovala kreativitu spisovatele, ale občas jsem si říkala, že je až moc překombinovaný. Analfabatka však neměla chybu. Doporučuji jako oddychovou četbu, pokud se člověk chce zasmát a odpočinout.

28.09.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zajímavá detektivní zápletka, krásně vykreslený profil hlavní hrdinky mající problém s alkoholem, ovšem závěr jsem očekávala trochu méně předvídatelný.

18.09.2016 4 z 5

Léto u jezera Léto u jezera Hannah McKinnon

Domnívala jsem se, že se mi po delší době dostala do rukou romantická kniha, ale nastalo milé překvapení. Kniha se velmi dobře četla a měla hloubší smysl a pointu. Určitě ji doporučuji.

25.01.2021 5 z 5

Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot Agatha Christie

Knížečka se čte lehce a díky citacím Hercula Poirota vrací člověka zpět do děje jednotlivých scén. Za mne určitě plný počet :).

02.12.2020 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Bohužel jsem asi očekávala od knihy více a tak jsem nakonec byla zklamaná. Oddechové čtení, které neurazí, ale ani nenadchne.

27.10.2015 3 z 5

Kingston? Přece nalevo od Oxfordu Kingston? Přece nalevo od Oxfordu Hana Parkánová-Whitton

Pokud má někdo rád oddychové vyprávění této autorky, tak nebude zklamán. Příjemná, uklidňující četba i přestože se knihou prolíná pár závažnějších témat, jako např. "odkup zahrádek ve vesnici a shánění financí".

16.01.2015 4 z 5

Nezoufejte, jsou ještě horší děti než ty vaše Nezoufejte, jsou ještě horší děti než ty vaše Ivan Krejčí

Naprosto souhlasím s předchozími komentáři a doporučuji všem rodičům, a to nejen těm, kteří si zrovna myslí, "proč oni mají takové děti". Kniha je napsaná velmi zábavnou formou, kdy v některých pasážích máte pocit, že autor musel být u Vás doma.

28.10.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Téma zajímavé - k zamyšlení. Přiznám se však, že mne kniha zklamala. Díky recenzím jsem opravdu očekávala "autorovu nejlepší knihu", ale bohužel se jednalo o obdobnou zápletku jako v předchozích. Myslím si, že pokud by ji člověk četl jako první knihu Dana Browna, byl by asi nadšen.

16.01.2014 4 z 5

Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Sandra Byrd

Kniha se mi líbila, přinášela jiný pohled na Annu Boleynovou, a to očima její přítelkyně a snažila se naznačit, že není vše černo-bílé.

19.01.2021 5 z 5

Manželky prezidentů: deset žen z Hradu Manželky prezidentů: deset žen z Hradu Pavel Kosatík

Protřednictvím knihy jsem se vrátila zpět do minulého století a dozvěděla se mnoho zajímavých informací.

15.06.2018 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Příběh zajímavý, avšak kniha mne zklamala. Asi jsem od ní díky recenzím očekávála více.

20.08.2017 2 z 5

Jeffersonova šifra Jeffersonova šifra Steve Berry

Za mě nápad a téma velmi zajímavé. Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na přeskakování jednotlivých dějových zápletek a postav, které se nakonec prolnuly v jeden závěr. Po pár stránkách si ale na to člověk zvykl a nakonec jsem si říkala, že je škoda, že kniha skončila.

27.06.2017 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Zajímavé téma a nepředvítalný závěr.

08.05.2017 5 z 5

Lázeňský dekameron Lázeňský dekameron Fay Weldon

Nenadchne ani neublíží. Podruhé bych si ji určitě nevybrala.

19.02.2016 3 z 5

Kniha velmi zajímavá pro ty, kdo se zajímají o lidské vztahy. Jediné, co mi trochu vadilo, že se informace v knize opakovaly několikrát, takže mohla být klidně tenčí.

22.12.2015 4 z 5

Francouzky zrají jako víno Francouzky zrají jako víno Mireille Guiliano

Od knihy jsem očekávala spíše pozitivní úsměvný přístup k životu, bohužel typy popsané v knize jsou pro mne jako pracující matku nepoužitelné.

15.10.2015 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Knihu jsem si půjčila od dcery a s očekáváním (od autora jsem již četla Hvězdy nám nepřály) jsem se do ní začetla. Příjemné čtení, které má pro mladé i určité poučení. Nicméně Hvězdy nám nepřály nepřekonala.

09.03.2015 4 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka jako odreagování od četby současných autorů a měla pravdu. Je to kniha s nádhernou češtinou a bohatým slovníkem. Není pro netrpělivé, protože děj ubíhá pomalu, ale kniha se ihned po přečtení první povídky "Hordubal" posunula na přední místo knih od Karla Čapka. Po zklamání z povídky "Povětroň" byla poslední povídka "Obyčejný život" nádhernou tečkou.

28.12.2014 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Klasická Nesbovina (v dobrém slova smyslu), díky tomuto autorovi jsem přišla na chuť detektivkách. Nicméně Pentagram a spol. to v mém hodnocení nepředčilo. Ale stojí za přečtení.

30.05.2014 5 z 5