CyrusSmith CyrusSmith komentáře u knih

Doskočiště Protektorát Doskočiště Protektorát Jitka Neradová

Určitě hodnotná kniha, ale spíše pro začátečníky s touto tématikou. Myslím, že naprosto výstižný popis uvedl v komentáři níže uživatel Crimble.

30.06.2019 3 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Skvělá kniha! Je velice zajímavé sledovat chladnokrevný a vypočítavý um hlavního „hrdiny“, prostřednictvím kterého nejprve získává vzdělání a určité postavení, poté lásku naivní dívky, ovládá její rodinu a její majetek a to bez jakýchkoli zábran, aby nakonec přišel o to jediné, na čem mu kdy záleželo.

12.05.2019 5 z 5

Hoř pomalu Hoř pomalu Veronika Allister Jelínková

Velmi dobrá kniha s praktickými "návody". Knihu jsem celou přečetl, ale zatím toho moc nevyzkoušel. Každopádně počítám s tím, že se budu k jednotlivým částem znovu vracet - nejvíc mě asi zaujala Wim Hofova metoda a lucidní snění, o kterém jsem před tím nikdy neslyšel. Díky!

09.02.2019 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Na začátku třicáté kapitoly jsem zjistil, že mě ani nezajímá jak to skončí.

01.12.2018

Člověk čte a čte a pak si uvědomí, že je to vlastně obyčejný náhled do života středověkých lidí, kteří se od nás tolik neliší. Nevím co přesně mě nutilo stále číst, ale bylo to tam. Je to velmi poutavá kniha.

16.11.2018 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Možná jsem šel do četby této knihy až s přehnaným očekáváním. Přechody mezi jednotlivými stanicemi mě brzy omrzely a Arťomovy sny jsem vyloženě protrpěl. Naproti tomu všechen děj odehrávající se na povrchu byl vynikající a konkrétně Arťomův přechod na povrchu od jedné stanice ke druhé byl super.

19.08.2018 4 z 5

Mezi světlem a tmou Mezi světlem a tmou Jan Špáta

Mnohé ze sloupků platí i dnes, ačkoli byly psány před více než deseti lety. Člověk se po přečtení nutně musí zamyslet o dnešním světě, o světě svého dětství a především o sobě.

23.07.2017 5 z 5

Žhář Žhář Egon Hostovský

Kdybych měl hodnotit jedním slovem, tak bych řekl "zvláštní". Od použitého jazyka až po hlavní myšlenku, kdy člověk zjistí, že není vlastně důležité, kdo je žhářem.

15.07.2017 3 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Rozhodl jsem se tak trochu pustit do seberozvoje, ale nemohl jsem se za žádnou cenu dokopat k přečtení žádné knihy - tak jsem začal s touhle, s jakou taky jinou že? Nelituji toho. Kniha plná užitečných informací a především návodů. Super jsou ilustrace - názorné, shrnující, vysvětlující a zároveň ulehčují zapamatování. Rozhodně využiji buzer lístek, flow lístek...

25.02.2017 4 z 5