Cyanine Cyanine komentáře u knih

Po sezoně a jiné povídky / Nachsaison und andere Geschichten Po sezoně a jiné povídky / Nachsaison und andere Geschichten Lion Feuchtwanger

Opravdu pro pokročilé - co se němčiny týče.

13.08.2013 4 z 5

Sázka a jiné povídky | Eine Wette und andere Geschichten Sázka a jiné povídky | Eine Wette und andere Geschichten Lion Feuchtwanger

Poutavé povídky, skvělá volba na procvičení němčiny.

13.08.2013 5 z 5

Myšlenkové mapy Myšlenkové mapy Tony Buzan

Poněkud rozsáhlé... Kapitoly se jakoby opakují, jde tu stále o to samé. Každý si v tom něco najde ať je student, podnikatel, nebo kdokoliv jiný.

05.08.2013 4 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Kdyby Legátová jednoduše přikreslila myšlenkovou mapu, hned by se v tom dalo orientovat.

22.07.2013 3 z 5

Já Baryk Já Baryk František Nepil

Jedna z těch protivných postav, kterou jsem si nedokázal oblíbit.

22.07.2013 2 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Kniha je napnutá dějem, celou dobu jsem cítil sílu emocí touto knihou procházejících. Není to ani moc stručné ani zdlouhavé, přesto to má jakýsi náboj... jakousi výbušnou energii. Do příběhu se hned začtete. Zmítáte se v této bouři citů. Fantastická kniha, prostě WOW! Díky Čapku za tento nezapomenutelný zážitek.

21.07.2013 5 z 5

Béowulf Béowulf Robert Nye

Kniha je hrozně stručná až plytká. Líbily by se mi barvitější popisy, velkolepější zpracování. Když porovnám s filmem, tak mi chybí ta poetičnost. Je to prostě jen převyprávěný epos. Ale přesto... ty příběhy... kouzlo mají.

21.07.2013 3 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Velmi silná atmosféra. Škoda nepovedeného filmu, kniha by si zasloužila vyšší úroveň s vyšší rozpočtem

21.07.2013 4 z 5

Trosečníci lodi Jonathan Trosečníci lodi Jonathan Jules Verne

Příjemný protianarchistický román. Jde vidět, že Verne píše z vlastní zkušenosti, ze své doby.

21.07.2013 4 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Škoda toho poučování. Kult logiky... doufám že toto zůstane jen v Paoliniho světě.

21.07.2013 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Realismus a psychoanalýza na každé stránce. Bez cenzury, která do této knihy nepasuje. Na začátku mě zarazilo větší množství hlavních postav, ale později jsem se divil že nepřibývají další. Naplněné křivdami, lží, nenávistí, tužbami mezi sebou interakují. Rowlingové patří obdiv za tak mistrovské prokreslení. Je to kniha postavená na charakterech, ne na ději. Kniha se může někdy zdát depresivní, ale cítit tu jde i naděje - prostě realistické pojetí. Jazykově bohatá a opravdově čtivá, rozdělená do malých kapitol.

10.07.2013 4 z 5

Harry Trottel a posel Talibánu Harry Trottel a posel Talibánu Peter M. Jolin (p)

Je to sranda :D Nic víc nečekejte.

29.06.2013 4 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Velmi nezáživná a nudná četba. Tuto knihu jsem nedokázal dočíst.

29.06.2013 1 z 5

Tajemství opuštěného domu Tajemství opuštěného domu Enid Blyton

Snad nejlepší ze série.

29.06.2013 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Dnes už tu nedokážu najít nějakou novou myšlenku. Čapkovi jistě patří obdiv za to jak daleko viděl. Ale kniha mě až tak nebaví, když teď stojíme na obzoru na který se Čapek tehdy díval.

Ledové moře Ledové moře Herbert Friedrich

Poměrně nudná ale především velmi zdlouhová kniha. Najdou se tu ale i zajímavosti jako třeba námořnické počítání polohy z proměnných úhel stínu v poledne.

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Tito mistři rozjíždějí průmysl, Robinson rozbíjí kokosové ořechy.

28.06.2013 5 z 5

Odpoledne s labutí / Nachmittag mit Schwan Odpoledne s labutí / Nachmittag mit Schwan Ivan Kraus

Vtipná a pravdivá kniha. Navíc jednoduchá němčina - pro výuku je to jedna z nejlepších knih.

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Rozsáhlé dílo, množství jmen, náročný začátek, někdy až telenovela styl... ale ten celkový pocit na konci stojí za to.

28.06.2013 5 z 5

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Neobvyklá kniha, čte se zvláštně. Vůbec tu nejde o příběh jako takový. Je tu větší množství jmen u kterých mi připadá že se autor chce jen zavděčit historii a to mi vadilo nejvíc.