Béowulf přehled

Béowulf https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78298/beowulf-78298.jpg 3 57 57

Béowulf patří k největším hrdinským příběhům všech dob; poprvé byl písemně zaznamenán před více než tisíci lety, dodnes však patří k pilířům evropské kultury. Mísí se v něm mýtus a individuální osud, hrdinství a zrada, světlo a noční děs, mizející pohanský svět a nastupující křesťanství… Nové převyprávění uznávaného irského básníka a prozaika Richarda Nye představuje tento klasický text navýsost čtivou formou i těm, pro něž je veršovaná verze eposu příliš náročnou četbou.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Albatros (ČR)

Beowulf , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Béowulf. Přihlašte se a napište ho.

Tatopulos
08.03.2024 2 z 5

Není to dobře převyprávěno, trochu mi to připomínalo horor Aligátor. Příšera, která se prochází hnilobou z kanálu a všichni před ní utíkají. Chybělo už jen její zkřížení s radioaktivním odpadem. Beowulf mi byl sympatický, právě pro jeho slabé stránky a nepodplatitelnost jeho charakteru. Přesto, pokud chcete kvalitní fantasy pro děti doporučuji Čarodějova učně nebo Bratři lví srdce.
Nebo Petiškovi Staré řecké báje, Hulpacha či Mertlíka. Lépe s tímto podivným dílkem o bahně a hnilobě neztrácet čas a přečíst si původní epos. Nějak mi tady chyběla ona anglická starověkost.

PFP
26.12.2021 5 z 5

Je to skvěle zpracované vyprávění o Béowulfovi pro děti. Pořídila jsem ji pro svého 10 letého syna a byl nadšený.

knihy_a_zuzka
17.02.2021 2 z 5

Pokud máte zájem o čtení Béowulfa, rozhodně doporučuji překlad originálu. Tato alternativa je čtivá, ale doporučila bych ji pouze malým dětem :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Béowulf v seznamech

mýty a legendy mytologie pro mládež báje

Autorovy knížky

Robert Nye