čuřil čuřil komentáře u knih

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Tato knížka se četla dobře, je napínavá. Není to sice úplně TOP - jako např. Marťan. Ale povedla se. Jen jsem asi očekával trochu více takové to větší napětí, dramatičtější cestu vesmírem a asi něco víc při setkání s "ET". Ale nakonec to stálo zato, a knížka zcela jistě stojí za to přečtení.

21.05.2018 4 z 5

Čas nečas Čas nečas Josef Kainar

Jedna ode mě přečtených - z povedenějších sbírek.
Zejména pak bluesová část se mi líbila, v čele se zhudebněnou Stříhali dohola .....
Zcela jistě stojí za přečtení.

03.04.2018 3 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Ani čihi, ani hota. Sic dávám za 4, přesto jsem tak na půl.
Knížka byla určitě zajímavá a co se týče mě jako fanda vědecko-fantastických románů, určitě příjemně překvapila. Trochu nejasný byl pro mě jeho zjevený, nový kolega spolucestovatel. Druhá část však již z tohoto pohledu záživná nebyla. Ale zase to byla taková sonda do vnitřního boje 1 českého kosmonauta, jeho touha po návratu a boje o svou lásku, a nakonec i spravedlnost.

13.03.2018 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Měl jsem s touto knihou problém, trvalo mi jí přečíst dost dlouho. Nečetla se vůbec lehce. Ale stálo to za to. Sice není vše, zejména latinské texty a debaty mezi mnichy vždy zcela jasné. Pohled do zákoutí mnišského řádu navíc s detektivní zápletkou byl ale sepsán velmi povedeně. Určitě doporučuju.

27.02.2018 4 z 5

Predátor - Vpád Predátor - Vpád Tim Lebbon

Určitě jsem četl lepší knihy, ale taky horší. Jednotlivé příběhy se mění, prolínají a postavy bojují ve svých válkách. Ale spíše jsem čekal, že Yautja dostane v knize větší prostor a seznámí nás se svojí historií, technologiemi atd.

04.01.2018 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Začal jsem asi od konce, což není úplně OK. Ale kniha se četla dobře. A nyní tedy začnu od začátku.

03.11.2017 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Povedené čtivo. Úplně top - tedy za 5 to nebylo, bo jsem už četl o něco lepší. Ale je to povedené. Pravdou sice je, že ve druhé polovině byl Harryho protivník již prozrazen, ale závěr byl skvěle provedený.
Teď už jen se zajít juknou do bio, zda i film bude vyvedený.
PS: Na film jsem zašel, ale bohužel musím být kritický. Po 2 už bych se nenechal ukecat a určitě se na film znovu nepodívám, raději si to přečtu znovu.

19.10.2017 4 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Zajímavá kniha. To tajemné noční město a postavy. Příběhy které se do sebe protnou. Povedený noční příběh

14.09.2017 3 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Četl jsem od autora Norské dřevo a byl jsem mile překvapen. Tato kniha s krásnou ilustrací mě sice moc nenadchla, ale byla spíš takovým oddechem s poměrně smutným koncem.

01.09.2017 3 z 5

Stíny v ráji Stíny v ráji Erich Maria Remarque (p)

Opět za 5. Nic jiného ani nejde dát. Pan Remarque je opravdu jedinečný.
Dokonce bych řekl, že je to jedna z nejlepších co napsal. Ale příběh emigrantů, kdy někteří se přizpůsobí, jiné to semele a postupně ztrácí určitou víru je určitě nejen poučný. Včetně až překvapivě nelibého konce. Doopravdy - doporučuju!

01.09.2017 5 z 5

Rytíř Smil Rytíř Smil Jaroslav Vrchlický (p)

Statný ten rytíř Smil, o svém soudku s dírkou snil.
Avšak jednou děva útlá v pase ukázala mu,
jednou a navždy svoji dvoranu.

Dlouho jsem se tak nepobavil, já musím smeknout před panem Vrchlickým. Není to sice úplně slušné počteníčko, ale stojí to zato.

28.06.2017 5 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Převládá spíš zklamaní, než nadšení. Příběh je zkraje takový zamotaný - zmatený. Hrdina sice postupně přichází na kloub záhadám městečka. Zápletka je ale tak trochu jiný žánr, ne. Aspoň mi to tak přišlo. Někde jsem četl, že je to nové Twin Peaks. Podlehl jsem vábení a knížku si opatřil. Zůstalo však spíš jen u očekávání

23.06.2017 3 z 5

Záhadný duch Záhadný duch Thomas Brezina

Povedená, líbila se nám.

16.05.2017 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Nejsem sice nadšen ze skoro nezničitelného Sonnyho. Ale jsem mile překvapen, dlouho jsem od Nesba nic nečetl. Povedla se a mě se líbila. Byl to jiný příběh, než obvykle alkoholem bystrý Harry řeší případ za případem. Tady inspektor Kefas řeší případ taky po svém leč pro něj né úplně s dobrým koncem. Ale určitě si jí přečtěte, je to vydařená kniha.

09.05.2017 4 z 5

Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek Bohumil Hrabal

Já jsem z knížky nadšený. U některých od pana Hrabala jsem tak spokojený nebyl. Ale toto vyprávění o různých postavách a jejich i hodně pohnutých osudech, či popis krajiny zahrádkářské kolonie Kersku bylo vskutku skvělé. A film už byl takový počin zhmotnění této výborné (dle mého názoru) knížky.
Plný počet a musím doporučit.

18.04.2017 5 z 5

Dílo I Dílo I Konstantin Biebl

Byl jsem trochu (více méně) kritický k panu Vrchlickém a stejné to bude i u pana Biebla.
Jeho experimentování se slovy, nepravidelné verše mě moc nenadchli. Ale jelikož jsem četl i horší-za tři.

05.04.2017 3 z 5

Čarovná zahrada Čarovná zahrada Jaroslav Vrchlický (p)

Nejsem odborník na básnické sbírky. Ale četl jsem horší věci. Tato sbírka jako by přinášela takové zamyšlení se. Nejen nad životem, ale hlavně nad dívčí krásou (snad v každé 2 básni zmiňuje ženská ňadra), láskou a taky postojem či inspirací přírodou.

08.03.2017 3 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Povedla se. Mě osobně se líbila víc ne Sběratel kůží. Dobře se četla a vyvrcholení celého příběhu bylo zvládnuté na výbornou.

08.03.2017 4 z 5

Tajemství starého domu Tajemství starého domu Thomas Brezina

Četli jsme jí s dcerou a líbila se nám oběma. Cérečka říkala, že je skvělá. Takže dobrý a těšíme se na další díl.

03.02.2017 4 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Jó, na pana Vondrušku, tak na toho je spolehnutí. Opravdu povedená, čte se dobře - pohodová kniha.

18.01.2017 4 z 5