cube6 cube6 komentáře u knih

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Dnes už klasika. Pro mě osobně jedna z nejlepších Kingovek. Upřímně řečeno, být v kůži hlavního hrdiny, nejspíš bych se zachoval stejně. Bravurní psychologický thriller s lehce nadpřirozenými prvky, kterým se King vymanil ze škatulky hororových spisovatelů a dokázal, že umí napsat i něco jiného, než horor a to pak potvrdil ještě několikrát (Zelená milé, Dolores Claiborneová...)

Hodnocení: 10/10

07.10.2019

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem četl, když mi bylo 12 nebo 13 let a myslím, že zhruba v tomhle věku by si ji měl přečíst každý. Povinně bych ji dával děckám ve škole k přečtení a s ní i film Requiem za sen.

Hodnocení: 9/10

06.10.2019 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Stephen King má svého Pennywise a Joe Hill má zase Charlese Manxe. Oblíbený cíl obou super dacanů jsou malé děti. No a to je asi tak vše, co je spojuje. A to je dobře. Joe Hill se sice potatil, ale zbytečně svého tatínka nekopíruje. Spíš si tu a tam vypůjčí nějakou maličkost a rozvede z toho svůj vlastní a originální příběh.
Vánoční říše aneb NOS4A2 byla moje první kniha od Joe Hilla a určitě ne poslední. Joe prostě umí a zde to dokázal dokonale.
Hlavní postavou je Victoria McQueen, která má zvláštní schopnost najít cokoliv / kohokoliv chce, ale potřebuje k tomu dopravní prostředek (v dětství kolo, v dospělosti motorku). Postupem času se dozvídá, že není jedina, která má nějakou speciální schopnost. Třeba, když se dostane do křížku s Charlesem Manxem, který unáší malé děti do jeho světa ( Vánoční říše), kde zůstanou navždy a vysává z nich životní energii, díky čemuž přežívá déle, než by bylo zdrávo a mění je v krvelačné zrůdičky. Na cestu do Vánoční říše potřebuje však svůj starý Rolce-Royce Phantom a aby toho nebylo málo má i svého tupého, úchylného a ultra slizkého pomocníka Binga. Victoria však první setkání s Manxem se štěstím přežije a po letech se sním potkává znovu, když jde, už jako dospělá, zachránit svého syna, který byl unesen právě touhle dvojkou, protože Manx na ni jen tak nezapomněl.
Dobře se to čte , má to atmosféru, má to nápad i originalitu i skvělého záporáka a těch krásných a symbolických 666 stran uteče jako voda.
Nedávno dokonce vyšel i seriál, kterému se raději vyhněte a upalujte do nejbližšího knihkupectví a kupte si knihu. Máte-li rádi horory, nesmí vám tenhle kousek chybět v knihovně. TV seriál je s prominutím nehorázná zhovadilost.

Hodnocení: 9,5/10

P.S.: silně přemýšlím o tom , že si zaplatím změnu své SPZ na NOS4A2 :)

06.10.2019 5 z 5

Vlak Sunset Limited Vlak Sunset Limited Cormac McCarthy

Jako první jsem viděl film (v hl. rolích Tommy Lee Jones a Samuel L. Jackson) , který mě naprosto dostal. Po pár měsících jsem uviděl v knihkupectví i knihu a neváhal jsem ani sekundu. Tohle je opravdu síla. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl a to má jen 148 stran a celé je to v dramatické formě.
Geniální.

Hodnocení: 10/10

05.10.2019 5 z 5

Pane B., zmizte Pane B., zmizte Clive Barker

Konečně se rozhodnu, že si přečtu něco od legendárního Clive Barkera a šáhnu zrovna po tom (pravděpodobně) nejhorším, co napsal. Námět není vůbec špatný, ale to zpracování...
Měl jsem tu knihu opravdu spálit hned, jak žádal ten slizkej a popálenej parchant Pan B.
No nic....jdu si spravit chuť nějakou Kingovkou. A my, pane Barkere, se nevidíme naposled. Ještě vám dám šanci.

Hodnocení : 4/10
(od spisovatele vašeho věhlasu očekávám víc)

02.10.2019 2 z 5